Apranti (AP)AP nedir?
Mert Uyar
Mert Uyar son 12 ayda 274 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 50 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (97 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Uyar jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 15 | 12 | 17 | %6,3 | %18,3 | −%38,3 |
| Son 12 ay | 274 | 17 | 14 | 19 | %6,2 | %18,2 | −%41,9 |
| 2020'den bu yana | 1379 | 72 | 89 | 108 | %5,2 | %19,5 | −%45,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 240 | 15 | 12 | 17 | %6,3 | %18,3 |
| 2025 | 177 | 6 | 8 | 9 | %3,4 | %13,0 |
| 2024 | 324 | 18 | 25 | 28 | %5,6 | %21,9 |
| 2023 | 387 | 22 | 37 | 41 | %5,7 | %25,8 |
| 2022 | 152 | 9 | 6 | 11 | %5,9 | %17,1 |
| 2021 | 73 | 2 | 1 | 2 | %2,7 | %6,8 |
| 2020 | 26 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 97 | 9 | 7 | 10 | %9,3 | %26,8 |
| Adana | 88 | 4 | 1 | 4 | %4,5 | %10,2 |
| İzmir | 54 | 3 | 4 | 2 | %5,6 | %16,7 |
| Kocaeli | 20 | 1 | 1 | 1 | %5,0* | %15,0* |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| İstanbul | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Antalya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 121 | 6 | 6 | 4 | %5,0 | %13,2 |
| Çim · Normal | 54 | 4 | 3 | 4 | %7,4 | %20,4 |
| Sentetik · Normal | 26 | 3 | 1 | 2 | %11,5* | %23,1* |
| Kum · Islak | 20 | 1 | 2 | 3 | %5,0* | %30,0* |
| Kum · Sulu | 19 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %15,8* |
| Kum · Nemli | 16 | 2 | 0 | 1 | %12,5* | %18,8* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 49 | 4 | 5 | 4 | %8,2 | %26,5 |
| 1201–1600 m | 137 | 7 | 7 | 9 | %5,1 | %16,8 |
| 1601–2000 m | 66 | 4 | 2 | 5 | %6,1 | %16,7 |
| 2001+ m | 22 | 2 | 0 | 1 | %9,1* | %13,6* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 155 | 11 | 8 | 10 | %7,1 | %18,7 |
| İngiliz | 119 | 6 | 6 | 9 | %5,0 | %17,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 997 | 50 | 68 | 76 | %5,0 | %19,5 |
| Ankara | 99 | 9 | 7 | 10 | %9,1 | %26,3 |
| Adana | 92 | 4 | 1 | 4 | %4,3 | %9,8 |
| Antalya | 62 | 0 | 5 | 3 | %0,0 | %12,9 |
| Bursa | 44 | 3 | 3 | 4 | %6,8 | %22,7 |
| Kocaeli | 43 | 3 | 1 | 6 | %7,0 | %23,3 |
| İstanbul | 42 | 3 | 4 | 5 | %7,1 | %28,6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 607 | 36 | 37 | 43 | %5,9 | %19,1 |
| Çim · Normal | 397 | 17 | 22 | 32 | %4,3 | %17,9 |
| Kum · Nemli | 98 | 5 | 9 | 7 | %5,1 | %21,4 |
| Kum · Islak | 90 | 5 | 6 | 10 | %5,6 | %23,3 |
| Sentetik · Normal | 81 | 6 | 6 | 6 | %7,4 | %22,2 |
| Kum · Sulu | 32 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %9,4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 24 | 2 | 2 | 1 | %8,3* | %20,8* |
| Çim · Yumuşak | 23 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %26,1* |
| Çim · Ağır | 11 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %45,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 307 | 27 | 23 | 22 | %8,8 | %23,5 |
| 1201–1600 m | 606 | 34 | 36 | 48 | %5,6 | %19,5 |
| 1601–2000 m | 385 | 9 | 25 | 33 | %2,3 | %17,4 |
| 2001+ m | 81 | 2 | 5 | 5 | %2,5 | %14,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 846 | 56 | 57 | 68 | %6,6 | %21,4 |
| İngiliz | 533 | 16 | 32 | 40 | %3,0 | %16,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 17 | 1 | 0 | 2 | %5,9* | %17,6* |
| S. Altunbaş | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| R. Kaya | 15 | 1 | 0 | 2 | %6,7* | %20,0* |
| C. Köse | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| V. Yıldırım | 12 | 3 | 1 | 3 | %25,0* | %58,3* |
| S. Gözüngü | 10 | 2 | 2 | 1 | %20,0* | %50,0* |
| V. Tekin | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| T. Kara | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
| S. Süslü | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| A. Aydın | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ber Kemal | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Reyhan Gelin | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Karaserhan | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Şahlantay | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
| General Sherman | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Rhine Falls | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Yarseli | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Mikser | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
| Toros Güzeli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Adanalı Tay | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Külünçe Beyi | H. Tekinalp | 8/11 | 9,80 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Gülümse Biraz | Y. Kaya | 11/17 | 36,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Özerdem | Y. Tuncay | 12/12 | 34,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Golaçiya | Y. Karatoprak | 6/11 | 14,65 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Mert Khan | Y. Tuncay | 6/7 | 11,85 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Asya Kız | E. Karataş | 16/18 | 181,25 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Bembeyaz Adam | V. Yıldırım | 9/12 | 6,45 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Menessal | S. Polat | 6/8 | 12,95 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Karaserhan | A. Aydın | 3/10 | 6,55 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Gökçe Ova | A. Aydın | 7/9 | 20,05 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Kum | Joyous Gırl | E. Acer | 8/9 | 33,55 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Çim | Hadehanım | Ç. Arslan | 7/12 | 16,15 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2000 Kum | Female Warrior | V. Yıldırım | 3/5 | 1,75 |
| 28.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 2000 Sentetik | Şahlantay | T. Süslü | 5/9 | 8,50 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Lok Up Lady | A. Çizik | 5/5 | 20,70 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Birçekız | V. Tekin | 7/18 | 84,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Kralın Oğlu | Y. Kaya | 7/10 | 24,50 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Southern Secret | V. Yıldırım | 1/18 | 25,95 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Zümrütcan | Y. Tuncay | 1/15 | 30,20 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Elegie | Y. Tuncay | 4/8 | 25,55 |
Sık sorulanlar
Mert Uyar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 240 koşuda 15 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Uyar bugün hangi atlara biniyor?
Adana 5. koşu 19:30, FELICIA STAR; Adana 9. koşu 21:30, SINCERO.
Mert Uyar en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 97 koşu, 9 birincilik.
Mert Uyar apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.