Antrenör
Suat Altunbaş
Suat Altunbaş'ın atları son 12 ayda 88 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (62 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Suat Altunbaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 72 | 5 | 4 | 8 | %6,9 | %23,6 | −%62,4 |
| Son 12 ay | 88 | 6 | 6 | 11 | %6,8 | %26,1 | −%64,3 |
| 2020'den bu yana | 366 | 46 | 46 | 50 | %12,6 | %38,8 | −%48,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 25.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 72 | 5 | 4 | 8 | %6,9 | %23,6 |
| 2025 | 107 | 9 | 11 | 15 | %8,4 | %32,7 |
| 2024 | 96 | 22 | 19 | 13 | %22,9 | %56,3 |
| 2023 | 69 | 7 | 7 | 12 | %10,1 | %37,7 |
| 2022 | 19 | 3 | 4 | 1 | %15,8* | %42,1* |
| 2020 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 62 | 4 | 4 | 5 | %6,5 | %21,0 |
| Ankara | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| İstanbul | 6 | 1 | 0 | 3 | 1/6 | 4/6 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 34 | 2 | 3 | 2 | %5,9 | %20,6 |
| Çim · Normal | 24 | 2 | 2 | 3 | %8,3* | %29,2* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 3 | 0/6 | 4/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 1 | 2 | 2 | %7,7* | %38,5* |
| 1201–1600 m | 46 | 2 | 3 | 6 | %4,3 | %23,9 |
| 1601–2000 m | 21 | 2 | 1 | 2 | %9,5* | %23,8* |
| 2001+ m | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 73 | 6 | 6 | 10 | %8,2 | %30,1 |
| Arap | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 30 | 2 | 2 | 3 | %6,7 | %23,3 |
| Handikap | 28 | 1 | 1 | 2 | %3,6* | %14,3* |
| Şartlı | 17 | 2 | 1 | 2 | %11,8* | %29,4* |
| G | 6 | 1 | 1 | 4 | 1/6 | 6/6 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 108 | 8 | 9 | 14 | %7,4 | %28,7 |
| Ankara | 107 | 10 | 10 | 13 | %9,3 | %30,8 |
| İstanbul | 106 | 9 | 19 | 20 | %8,5 | %45,3 |
| Antalya | 32 | 16 | 6 | 3 | %50,0 | %78,1 |
| Kocaeli | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
| Bursa | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| İzmir | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 122 | 15 | 17 | 14 | %12,3 | %37,7 |
| Kum · Normal | 92 | 10 | 13 | 9 | %10,9 | %34,8 |
| Sentetik · Normal | 82 | 12 | 13 | 15 | %14,6 | %48,8 |
| Kum · Nemli | 15 | 3 | 0 | 3 | %20,0* | %40,0* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 1 | 2 | 3 | %7,7* | %46,2* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 53 | 7 | 9 | 8 | %13,2 | %45,3 |
| 1201–1600 m | 204 | 24 | 22 | 29 | %11,8 | %36,8 |
| 1601–2000 m | 81 | 10 | 11 | 10 | %12,3 | %38,3 |
| 2001+ m | 28 | 5 | 4 | 3 | %17,9* | %42,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 298 | 40 | 34 | 42 | %13,4 | %38,9 |
| Arap | 68 | 6 | 12 | 8 | %8,8 | %38,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 108 | 12 | 14 | 10 | %11,1 | %33,3 |
| Şartlı | 103 | 13 | 12 | 19 | %12,6 | %42,7 |
| Maiden | 82 | 10 | 8 | 9 | %12,2 | %32,9 |
| KV-8 | 19 | 4 | 3 | 3 | %21,1* | %52,6* |
| KV-6 | 15 | 3 | 3 | 1 | %20,0* | %46,7* |
| KV-7 | 13 | 2 | 3 | 2 | %15,4* | %53,8* |
| G | 10 | 1 | 2 | 4 | %10,0* | %70,0* |
| Satış | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Uyar | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| G. Yıldız | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| M. Bal | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| E. Atlamaz | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| S. Çelik | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| M. Akgöbek | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| H. Çizik | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| F. Sansar | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Akdağ | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Akyavuz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sensei Baha | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| Prenses Maviş | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Güvenika | 8 | 2 | 2 | 4 | 2/8 | 8/8 |
| Azerbaycanlı | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Hakimtay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Double Heart | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| O Papatya | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Great Angel | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Erva | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Rhine Falls | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Güvenika | H. Çizik | 3/13 | 13,00 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Storm Of Sarya | A. Kurşun | 5/7 | 6,15 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 14 | 2100 Sentetik | Great Angel | M. Murtoğlu | 15/15 | 77,45 |
| 25.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1400 Çim | Güvenika | G. Kocakaya | 3/9 | 2,45 |
| 13.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Great Angel | M. Akdağ | 17/18 | 42,25 |
| 13.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Koko Loko | M. Çelik | 1/18 | 2,90 |
| 06.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1400 Çim | Güvenika | H. Karataş | 1/9 | 4,60 |
| 20.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1600 Çim | Hakimtay | M. Bal | 15/15 | 78,60 |
| 15.08.2026 | Ankara | G 1 | 1300 Çim | Güvenika | E. Çankaya | 3/11 | 13,90 |
| 15.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Kemals Elf | M. Arslan | 3/10 | 9,45 |
| 15.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Great Angel | E. Çankaya | 9/10 | 21,70 |
| 13.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Hakimtay | M. Bal | 10/10 | 43,05 |
| 02.08.2026 | İstanbul | G 3 | 1200 Çim | Güvenika | S. Çelik | 3/13 | 4,30 |
| 25.07.2026 | Ankara | Maiden | 2000 Kum | Great Angel | E. Atlamaz | 11/13 | 38,55 |
| 18.07.2026 | Ankara | G 2 | 1200 Çim | Güvenika | M. Uyar | 2/9 | 26,60 |
| 30.06.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2100 Kum | Hakimtay | M. Bal | 7/8 | 27,35 |
| 16.06.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1600 Çim | Hakimtay | N. Demir | 8/8 | 32,30 |
| 09.06.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Hakimtay | M. Bal | 10/11 | 36,20 |
| 06.06.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Blackstocking | M. Bal | 8/10 | 43,80 |
| 26.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Hakimtay | H. Çizik | 13/13 | 18,55 |
Sık sorulanlar
Suat Altunbaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 72 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Suat Altunbaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 25.10.2026, İstanbul.
Suat Altunbaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 62 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.