Antrenör
Cengiz Tekin Köse
Cengiz Tekin Köse'ın atları son 12 ayda 217 koşuya çıktı, 14 birincilik ve 60 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (206 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Tekin Köse antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 182 | 11 | 17 | 21 | %6,0 | %26,9 | −%59,7 |
| Son 12 ay | 217 | 14 | 19 | 27 | %6,5 | %27,6 | −%56,5 |
| 2020'den bu yana | 876 | 88 | 89 | 101 | %10,0 | %31,7 | −%36,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 182 | 11 | 17 | 21 | %6,0 | %26,9 |
| 2025 | 248 | 37 | 23 | 24 | %14,9 | %33,9 |
| 2024 | 58 | 5 | 9 | 3 | %8,6 | %29,3 |
| 2023 | 109 | 10 | 12 | 14 | %9,2 | %33,0 |
| 2022 | 85 | 6 | 5 | 8 | %7,1 | %22,4 |
| 2021 | 153 | 16 | 20 | 23 | %10,5 | %38,6 |
| 2020 | 41 | 3 | 3 | 8 | %7,3 | %34,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 206 | 13 | 19 | 25 | %6,3 | %27,7 |
| Bursa | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 127 | 8 | 11 | 20 | %6,3 | %30,7 |
| Kum · Nemli | 36 | 2 | 4 | 3 | %5,6 | %25,0 |
| Çim · Normal | 23 | 1 | 0 | 2 | %4,3* | %13,0* |
| Kum · Sulu | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Kum · Islak | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 56 | 2 | 3 | 4 | %3,6 | %16,1 |
| 1201–1600 m | 109 | 8 | 9 | 13 | %7,3 | %27,5 |
| 1601–2000 m | 41 | 4 | 5 | 8 | %9,8 | %41,5 |
| 2001+ m | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 170 | 12 | 16 | 21 | %7,1 | %28,8 |
| İngiliz | 47 | 2 | 3 | 6 | %4,3 | %23,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 93 | 3 | 9 | 14 | %3,2 | %28,0 |
| Handikap | 51 | 6 | 3 | 6 | %11,8 | %29,4 |
| Maiden | 39 | 1 | 3 | 1 | %2,6 | %12,8 |
| KV-8 | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Satış | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| KV-6 | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| KV-9 | 5 | 0 | 2 | 2 | 0/5 | 4/5 |
| Maiden/Satış | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 835 | 79 | 84 | 97 | %9,5 | %31,1 |
| Bursa | 24 | 4 | 2 | 1 | %16,7* | %29,2* |
| Ankara | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| Kocaeli | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
| Antalya | 3 | 1 | 2 | 0 | 1/3 | 3/3 |
| İstanbul | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 424 | 34 | 47 | 54 | %8,0 | %31,8 |
| Çim · Normal | 274 | 38 | 22 | 26 | %13,9 | %31,4 |
| Kum · Nemli | 69 | 5 | 11 | 7 | %7,2 | %33,3 |
| Kum · Islak | 46 | 4 | 4 | 5 | %8,7 | %28,3 |
| Kum · Sulu | 22 | 2 | 2 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 2 | 1 | 3 | %13,3* | %40,0* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 2 | 0 | 1 | %18,2* | %27,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 223 | 26 | 21 | 24 | %11,7 | %31,8 |
| 1201–1600 m | 347 | 31 | 30 | 40 | %8,9 | %29,1 |
| 1601–2000 m | 268 | 29 | 29 | 33 | %10,8 | %34,0 |
| 2001+ m | 38 | 2 | 9 | 4 | %5,3 | %39,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 665 | 64 | 63 | 73 | %9,6 | %30,1 |
| İngiliz | 211 | 24 | 26 | 28 | %11,4 | %37,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 337 | 31 | 31 | 47 | %9,2 | %32,3 |
| Handikap | 285 | 26 | 35 | 28 | %9,1 | %31,2 |
| Maiden | 144 | 20 | 12 | 7 | %13,9 | %27,1 |
| KV-6 | 26 | 5 | 2 | 5 | %19,2* | %46,2* |
| KV-7 | 25 | 4 | 1 | 7 | %16,0* | %48,0* |
| KV-8 | 19 | 2 | 4 | 3 | %10,5* | %47,4* |
| Satış | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| Maiden/Satış | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| KV-9 | 8 | 0 | 3 | 2 | 0/8 | 5/8 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Ökten | 30 | 1 | 0 | 5 | %3,3 | %20,0 |
| A. Küründük | 22 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %22,7* |
| A. İnci | 21 | 1 | 1 | 6 | %4,8* | %38,1* |
| M. Karabulut | 19 | 1 | 1 | 3 | %5,3* | %26,3* |
| İ. Kale | 17 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %11,8* |
| M. Uyar | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| B. Mırık | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| M. Göl | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| M. Kaya | 8 | 0 | 4 | 2 | 0/8 | 6/8 |
| M. Tekpetek | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tılısım | 19 | 0 | 1 | 5 | %0,0* | %31,6* |
| Reyhan Gelin | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Şimşekkıran | 13 | 3 | 3 | 2 | %23,1* | %61,5* |
| Falling Star | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| Uzun Tay | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Rüzgartepesi | 12 | 0 | 1 | 5 | %0,0* | %50,0* |
| Adanalı Tay | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| Aksu Han | 8 | 0 | 2 | 2 | 0/8 | 4/8 |
| Sadık Ağanın Oğlu | 7 | 3 | 2 | 0 | 3/7 | 5/7 |
| Emirenes | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Kalemli Şahı | İ. Söğüt | 7/9 | 12,20 |
| 23.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1400 Çim | Emirenes | M. Göl | –/11 | 4,50 |
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Kalemli Şahı | İ. Söğüt | 2/12 | 2,25 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Çağım | E. Kadirler | 2/9 | 14,00 |
| 05.10.2026 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Çim | Emirenes | B. Mırık | 13/19 | 4,80 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1400 Kum | Kalemli Şahı | İ. Söğüt | 2/9 | 35,55 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1600 Kum | Albayın Kızı | İ. Kale | 14/17 | 71,65 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 27 | 1200 Kum | Bal Baba | B. Mırık | 7/7 | 14,25 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Perfect White | İ. Kale | 7/13 | 31,50 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Çağım | R. Ketme | 3/10 | 13,75 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Yağızsoy | A. İnci | 10/10 | 13,75 |
| 12.09.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1900 Kum | Akyel Abi | O. Atmaca | 10/15 | 33,75 |
| 04.09.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1200 Çim | Perfect White | O. Atmaca | 11/14 | 23,00 |
| 04.09.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1300 Çim | Şahinyürekli | M. Kaya | 5/9 | 9,20 |
| 03.09.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Kalemli Şahı | A. İnci | 10/10 | 23,60 |
| 22.08.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Kalemli Şahı | A. Küründük | 9/11 | 34,25 |
| 15.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Nimet Ablam | A. Metin | 8/13 | 65,70 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Uzun Tay | K. Yılmaz | 2/15 | 10,25 |
| 08.08.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Otay | M. Tekpetek | 6/10 | 42,70 |
| 02.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Uzun Tay | E. Ökten | 3/11 | 21,80 |
Sık sorulanlar
Cengiz Tekin Köse bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 182 koşuda 11 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Cengiz Tekin Köse'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, İzmir.
Cengiz Tekin Köse en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 206 koşu, 13 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.