Apranti (AP)AP nedir?
Mehmet Taha Coşkun
Mehmet Taha Coşkun son 12 ayda 474 koşuya çıktı, 30 birincilik ve 106 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (194 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Taha Coşkun jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 432 | 29 | 31 | 41 | %6,7 | %23,4 | −%44,1 |
| Son 12 ay | 474 | 30 | 33 | 43 | %6,3 | %22,4 | −%39,6 |
| 2020'den bu yana | 547 | 30 | 33 | 44 | %5,5 | %19,6 | −%47,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 432 | 29 | 31 | 41 | %6,7 | %23,4 |
| 2025 | 110 | 1 | 2 | 2 | %0,9 | %4,5 |
| 2024 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 194 | 11 | 12 | 11 | %5,7 | %17,5 |
| Ankara | 118 | 9 | 11 | 11 | %7,6 | %26,3 |
| Kocaeli | 61 | 6 | 5 | 7 | %9,8 | %29,5 |
| İstanbul | 54 | 2 | 4 | 9 | %3,7 | %27,8 |
| Şanlıurfa | 17 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %17,6* |
| Bursa | 16 | 1 | 0 | 3 | %6,3* | %25,0* |
| Elazığ | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| İzmir | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 224 | 12 | 15 | 20 | %5,4 | %21,0 |
| Çim · Normal | 110 | 11 | 4 | 13 | %10,0 | %25,5 |
| Sentetik · Normal | 50 | 2 | 2 | 4 | %4,0 | %16,0 |
| Kum · Islak | 27 | 1 | 1 | 1 | %3,7* | %11,1* |
| Kum · Nemli | 21 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %19,0* |
| Kum · Sulu | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 2 | 3 | 0 | %18,2* | %45,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 96 | 7 | 9 | 12 | %7,3 | %29,2 |
| 1201–1600 m | 230 | 20 | 13 | 20 | %8,7 | %23,0 |
| 1601–2000 m | 115 | 2 | 9 | 11 | %1,7 | %19,1 |
| 2001+ m | 33 | 1 | 2 | 0 | %3,0 | %9,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 317 | 28 | 29 | 29 | %8,8 | %27,1 |
| İngiliz | 157 | 2 | 4 | 14 | %1,3 | %12,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 216 | 11 | 12 | 11 | %5,1 | %15,7 |
| Ankara | 119 | 9 | 11 | 11 | %7,6 | %26,1 |
| İstanbul | 77 | 2 | 4 | 10 | %2,6 | %20,8 |
| Kocaeli | 63 | 6 | 5 | 7 | %9,5 | %28,6 |
| Bursa | 29 | 1 | 0 | 3 | %3,4* | %13,8* |
| Şanlıurfa | 18 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %16,7* |
| Elazığ | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| İzmir | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Diyarbakır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 254 | 12 | 15 | 20 | %4,7 | %18,5 |
| Çim · Normal | 133 | 11 | 4 | 14 | %8,3 | %21,8 |
| Sentetik · Normal | 67 | 2 | 2 | 4 | %3,0 | %11,9 |
| Kum · Islak | 27 | 1 | 1 | 1 | %3,7* | %11,1* |
| Kum · Nemli | 22 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Sulu | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 2 | 3 | 0 | %18,2* | %45,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 109 | 7 | 9 | 12 | %6,4 | %25,7 |
| 1201–1600 m | 264 | 20 | 13 | 21 | %7,6 | %20,5 |
| 1601–2000 m | 137 | 2 | 9 | 11 | %1,5 | %16,1 |
| 2001+ m | 37 | 1 | 2 | 0 | %2,7 | %8,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 363 | 28 | 29 | 30 | %7,7 | %24,0 |
| İngiliz | 184 | 2 | 4 | 14 | %1,1 | %10,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kaya | 104 | 12 | 17 | 12 | %11,5 | %39,4 |
| Y. Tuncay | 27 | 2 | 1 | 2 | %7,4* | %18,5* |
| Y. Kaya | 26 | 1 | 1 | 4 | %3,8* | %23,1* |
| M. Demirtaş | 20 | 1 | 1 | 5 | %5,0* | %35,0* |
| A. Dinç | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Y. Çağlar | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| H. Kaya | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| M. Tek | 9 | 2 | 0 | 2 | 2/9 | 4/9 |
| E. Acer | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| E. Açmaz | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beşir Çavuş | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| Merküt | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Güllü Bahçe | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Paluri Man | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Beşirhat | 5 | 1 | 0 | 3 | 1/5 | 4/5 |
| Kızılkule | 5 | 0 | 3 | 1 | 0/5 | 4/5 |
| Ateş Kuşları | 5 | 1 | 0 | 3 | 1/5 | 4/5 |
| Demir Hazalım | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Asıl Oğul | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Özernaz | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Sevda Mevsimi | A. Dinç | 4/9 | 10,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Sevda Mevsimi | A. Dinç | 4/17 | 20,65 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Çirkin Ve Güzel | R. Kaya | 4/10 | 10,50 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Big Fortuna | M. Özyiğit | 8/8 | 21,30 |
| 03.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 2100 Kum | Kaya Dünyası | M. Buluç | 7/12 | 42,15 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Akgül Hanım | R. Kaya | 2/10 | 5,90 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Double World | E. Acer | 9/13 | 11,95 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Zubir | G. Köse | 2/11 | 4,60 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Pıpo Dayı | M. Güneş | 13/16 | 57,40 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Sun Of The Göksu | M. Tek | 6/9 | 9,00 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Merküt | H. Günkurusu | 9/9 | 41,95 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | North Shine | B. Görmez | 12/18 | 105,35 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Diyarefe | M. Özyiğit | 6/12 | 14,30 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Varto Esintisi | H. Günkurusu | 5/11 | 28,30 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Eşay | M. Tek | 1/17 | 6,95 |
| 29.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Mesutbeyi | E. Açmaz | 12/14 | 22,00 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Fundo | M. Tek | 9/9 | 12,80 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 14 | 2100 Sentetik | Fast Foton | A. Karakuş | 8/15 | 5,30 |
| 29.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Kır Zincirlerini | Y. Kaya | 3/15 | 9,20 |
| 29.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Gökaykız | M. Doğan | 11/15 | 22,85 |
Sık sorulanlar
Mehmet Taha Coşkun bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 432 koşuda 29 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Taha Coşkun bugün hangi atlara biniyor?
Adana 1. koşu 17:15, SEVDA MEVSİMİ; Adana 4. koşu 19:00, EFRUZKIZI; Adana 5. koşu 19:30, STAR GATE; Adana 6. koşu 20:00, EŞAY; Adana 7. koşu 20:30, NORTH SHINE; Adana 8. koşu 21:00, BOUCHERON; Adana 9. koşu 21:30, SHINING FAME.
Mehmet Taha Coşkun en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 194 koşu, 11 birincilik.
Mehmet Taha Coşkun apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.