Antrenör
Halil Türkman
Halil Türkman'ın atları son 12 ayda 180 koşuya çıktı, 20 birincilik ve 57 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (118 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Türkman antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 153 | 15 | 21 | 14 | %9,8 | %32,7 | −%35,6 |
| Son 12 ay | 180 | 20 | 22 | 15 | %11,1 | %31,7 | −%29,8 |
| 2020'den bu yana | 203 | 21 | 22 | 16 | %10,3 | %29,1 | −%35,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 153 | 15 | 21 | 14 | %9,8 | %32,7 |
| 2025 | 43 | 6 | 1 | 2 | %14,0 | %20,9 |
| 2024 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| 2023 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 118 | 11 | 14 | 7 | %9,3 | %27,1 |
| Diyarbakır | 29 | 7 | 3 | 2 | %24,1* | %41,4* |
| Elazığ | 17 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %29,4* |
| Adana | 15 | 2 | 2 | 4 | %13,3* | %53,3* |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 148 | 17 | 16 | 11 | %11,5 | %29,7 |
| Kum · Islak | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Kum · Nemli | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Çim · Normal | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 66 | 8 | 5 | 6 | %12,1 | %28,8 |
| 1201–1600 m | 51 | 4 | 7 | 4 | %7,8 | %29,4 |
| 1601–2000 m | 58 | 7 | 8 | 5 | %12,1 | %34,5 |
| 2001+ m | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 90 | 6 | 14 | 6 | %6,7 | %28,9 |
| İngiliz | 90 | 14 | 8 | 9 | %15,6 | %34,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 69 | 11 | 8 | 7 | %15,9 | %37,7 |
| Handikap | 52 | 5 | 5 | 1 | %9,6 | %21,2 |
| Maiden | 42 | 4 | 5 | 4 | %9,5 | %31,0 |
| KV-6 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| KV-8 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 135 | 12 | 14 | 8 | %8,9 | %25,2 |
| Diyarbakır | 33 | 7 | 3 | 2 | %21,2 | %36,4 |
| Elazığ | 18 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %27,8* |
| Adana | 16 | 2 | 2 | 4 | %12,5* | %50,0* |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 170 | 18 | 16 | 12 | %10,6 | %27,1 |
| Kum · Islak | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Sulu | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Kum · Nemli | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Normal | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 73 | 8 | 5 | 6 | %11,0 | %26,0 |
| 1201–1600 m | 61 | 5 | 7 | 5 | %8,2 | %27,9 |
| 1601–2000 m | 64 | 7 | 8 | 5 | %10,9 | %31,3 |
| 2001+ m | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 109 | 7 | 14 | 6 | %6,4 | %24,8 |
| İngiliz | 94 | 14 | 8 | 10 | %14,9 | %34,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 77 | 11 | 8 | 7 | %14,3 | %33,8 |
| Handikap | 58 | 5 | 5 | 2 | %8,6 | %20,7 |
| Maiden | 49 | 5 | 5 | 4 | %10,2 | %28,6 |
| KV-6 | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| KV-8 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Akyavuz | 24 | 7 | 3 | 2 | %29,2* | %50,0* |
| M. Şakir | 22 | 3 | 4 | 1 | %13,6* | %36,4* |
| N. Altın | 20 | 1 | 5 | 1 | %5,0* | %35,0* |
| Y. Cengiz | 18 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %22,2* |
| F. Yardımcı | 12 | 3 | 3 | 0 | %25,0* | %50,0* |
| M. Işık | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| Y. Çelikbaş | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| A. Bayar | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| İ. Katar | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| N. Demir | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Baktagör | 11 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %36,4* |
| Kızım Rabia | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Pirim Özer | 10 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %50,0* |
| Onursüren | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
| Aziz Geçgelhat | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Açakız | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Şahperi | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
| Kıyı | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Girdabın Oğlu | 7 | 0 | 3 | 1 | 0/7 | 4/7 |
| Altın Saad | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Pirim Özer | İ. Akyavuz | 2/10 | 3,45 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Melekcan | İ. Akyavuz | 1/8 | 2,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Çakal Çökerten | F. Yardımcı | 2/15 | 1,50 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Kurttekin Oğlu | M. Şakir | 1/8 | 1,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Çakal Çökerten | F. Yardımcı | 4/12 | 7,20 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Kurttekin Oğlu | M. Şakir | 1/9 | 21,65 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Sirbari | İ. Katar | 8/11 | 19,85 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Melekcan | F. Yardımcı | 1/12 | 3,10 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Çakal Çökerten | F. Yardımcı | 2/15 | 1,80 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Bolun | İ. Akyavuz | 6/14 | 2,95 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Baktagör | M. Doğan | 4/14 | 4,15 |
| 10.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 1200 Kum | Şahperi | İ. Akyavuz | 2/7 | 1,75 |
| 10.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Pirim Özer | N. Altın | 2/11 | 6,15 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Bromance | M. Şakir | 8/14 | 17,80 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Jefpress | Y. Çelikbaş | 10/10 | 11,65 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Melekcan | N. Demir | 3/10 | 15,80 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Şartlı 19 | 1600 Kum | Pirim Özer | Y. Cengiz | 7/12 | 8,30 |
| 30.09.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1600 Kum | Kızıl Doru | İ. Akyavuz | 2/13 | 4,20 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Bolun | N. Altın | 2/14 | 3,60 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Melekcan | İ. Akyavuz | 5/12 | 11,90 |
Sık sorulanlar
Halil Türkman bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 153 koşuda 15 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Türkman'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Halil Türkman en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 118 koşu, 11 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.