Antrenör
Orhan Görmez
Orhan Görmez'ın atları son 12 ayda 86 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 24 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (40 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Orhan Görmez antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 86 | 8 | 6 | 10 | %9,3 | %27,9 | −%49,2 |
| Son 12 ay | 86 | 8 | 6 | 10 | %9,3 | %27,9 | −%49,2 |
| 2020'den bu yana | 1243 | 86 | 99 | 109 | %6,9 | %23,7 | −%49,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 86 | 8 | 6 | 10 | %9,3 | %27,9 |
| 2024 | 58 | 7 | 3 | 5 | %12,1 | %25,9 |
| 2023 | 133 | 10 | 12 | 14 | %7,5 | %27,1 |
| 2022 | 500 | 27 | 39 | 38 | %5,4 | %20,8 |
| 2021 | 390 | 23 | 34 | 38 | %5,9 | %24,4 |
| 2020 | 76 | 11 | 5 | 4 | %14,5 | %26,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 40 | 3 | 2 | 3 | %7,5 | %20,0 |
| Diyarbakır | 33 | 4 | 3 | 5 | %12,1 | %36,4 |
| Elazığ | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 75 | 6 | 5 | 10 | %8,0 | %28,0 |
| Kum · Nemli | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 2 | 3 | 1 | %9,5* | %28,6* |
| 1201–1600 m | 16 | 3 | 0 | 1 | %18,8* | %25,0* |
| 1601–2000 m | 49 | 3 | 3 | 8 | %6,1 | %28,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 55 | 5 | 4 | 5 | %9,1 | %25,5 |
| İngiliz | 31 | 3 | 2 | 5 | %9,7 | %32,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 44 | 3 | 2 | 5 | %6,8 | %22,7 |
| Şartlı | 25 | 2 | 4 | 5 | %8,0* | %44,0* |
| Maiden | 12 | 3 | 0 | 0 | %25,0* | %25,0* |
| KV-7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 451 | 34 | 27 | 37 | %7,5 | %21,7 |
| Adana | 414 | 26 | 38 | 35 | %6,3 | %23,9 |
| Elazığ | 219 | 13 | 21 | 24 | %5,9 | %26,5 |
| Diyarbakır | 148 | 12 | 12 | 13 | %8,1 | %25,0 |
| Ankara | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 935 | 62 | 66 | 86 | %6,6 | %22,9 |
| Çim · Normal | 194 | 14 | 22 | 14 | %7,2 | %25,8 |
| Kum · Nemli | 61 | 7 | 7 | 6 | %11,5 | %32,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %14,3* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Kum · Islak | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 386 | 22 | 28 | 26 | %5,7 | %19,7 |
| 1201–1600 m | 423 | 30 | 34 | 36 | %7,1 | %23,6 |
| 1601–2000 m | 387 | 29 | 33 | 44 | %7,5 | %27,4 |
| 2001+ m | 47 | 5 | 4 | 3 | %10,6 | %25,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 778 | 51 | 62 | 57 | %6,6 | %21,9 |
| İngiliz | 465 | 35 | 37 | 52 | %7,5 | %26,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 441 | 31 | 43 | 35 | %7,0 | %24,7 |
| Handikap | 415 | 28 | 32 | 49 | %6,7 | %26,3 |
| Maiden | 332 | 23 | 21 | 20 | %6,9 | %19,3 |
| KV-6 | 16 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %25,0* |
| KV-7 | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| KV-8 | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Satış | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Maiden/Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| N. Altın | 13 | 4 | 0 | 4 | %30,8* | %61,5* |
| A. Çankaya | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| İ. Katar | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| A. Akdemir | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| M. Şakir | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| İ. Akyavuz | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Y. Cengiz | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| R. Doğan | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| A. Bayar | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Y. Çelikbaş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Moonfairy | 9 | 2 | 0 | 3 | 2/9 | 5/9 |
| Abay Hanım | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Aktaşbeyli | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Koca Sabri | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Nandar | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| First Breath | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Hot Warrior | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çermikşah | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Aksu Kaan | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Aksu Baba | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Abay Hanım | A. Çankaya | 14/14 | 26,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Babilhan | M. Şakir | 14/15 | 50,70 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Moonfairy | İ. Katar | 9/14 | 2,40 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Çelik Semend | A. Akdemir | 9/14 | 16,90 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Vooyasub | A. Çankaya | 6/9 | 19,40 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Fearless Lightning | M. Şakir | 11/11 | 53,90 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1800 Kum | Abay Hanım | A. Bayar | 8/11 | 4,95 |
| 17.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1800 Kum | Aktaşbeyli | N. Altın | 10/11 | 4,95 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Babilhan | E. Atlamaz | 15/15 | 90,90 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Tumbulyahyareis | M. Akdağ | 7/16 | 77,65 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Abay Hanım | N. Altın | 13/17 | 12,50 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Sert Rüzgar | İ. Katar | 3/14 | 8,10 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Kırdoğan | A. Çankaya | 1/15 | 2,85 |
| 10.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Aktaşbeyli | N. Altın | 3/10 | 3,55 |
| 03.10.2026 | Diyarbakır | KV-7 | 1700 Kum | Aktaşbeyli | Y. Çelikbaş | 10/14 | 21,10 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Aktaşbeyli | A. Çankaya | 8/16 | 8,95 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Pearl Grain | A. Bayar | 2/12 | 29,95 |
| 26.09.2026 | Diyarbakır | KV-9 | 2000 Kum | Moonfairy | A. Akdemir | 7/12 | 15,10 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 2000 Kum | Aktaşbeyli | A. Çankaya | 2/14 | 9,80 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2000 Kum | First Breath | İ. Akyavuz | 3/10 | 5,85 |
Sık sorulanlar
Orhan Görmez bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 86 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Orhan Görmez'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Orhan Görmez en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 40 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.