Antrenör
Fatih Emir Akıl
Fatih Emir Akıl'ın atları son 12 ayda 66 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 27 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (51 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Emir Akıl antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 63 | 10 | 6 | 9 | %15,9 | %39,7 | +%26,9 |
| Son 12 ay | 66 | 10 | 7 | 10 | %15,2 | %40,9 | +%21,1 |
| 2020'den bu yana | 1919 | 213 | 185 | 191 | %11,1 | %30,7 | −%22,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 63 | 10 | 6 | 9 | %15,9 | %39,7 |
| 2025 | 27 | 4 | 6 | 3 | %14,8* | %48,1* |
| 2024 | 84 | 14 | 10 | 6 | %16,7 | %35,7 |
| 2023 | 10 | 1 | 1 | 3 | %10,0* | %50,0* |
| 2022 | 179 | 17 | 23 | 13 | %9,5 | %29,6 |
| 2021 | 943 | 93 | 83 | 88 | %9,9 | %28,0 |
| 2020 | 613 | 74 | 56 | 69 | %12,1 | %32,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 51 | 6 | 3 | 9 | %11,8 | %35,3 |
| Elazığ | 8 | 2 | 2 | 1 | 2/8 | 5/8 |
| Diyarbakır | 7 | 2 | 2 | 0 | 2/7 | 4/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 10 | 7 | 7 | %16,7 | %40,0 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 4 | 3 | 2 | %19,0* | %42,9* |
| 1201–1600 m | 24 | 5 | 1 | 3 | %20,8* | %37,5* |
| 1601–2000 m | 21 | 1 | 3 | 5 | %4,8* | %42,9* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 43 | 8 | 5 | 7 | %18,6 | %46,5 |
| İngiliz | 23 | 2 | 2 | 3 | %8,7* | %30,4* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 24 | 3 | 3 | 4 | %12,5* | %41,7* |
| Şartlı | 21 | 2 | 3 | 3 | %9,5* | %38,1* |
| Maiden | 17 | 3 | 1 | 3 | %17,6* | %41,2* |
| KV-6 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 794 | 94 | 67 | 78 | %11,8 | %30,1 |
| Şanlıurfa | 678 | 65 | 64 | 72 | %9,6 | %29,6 |
| Diyarbakır | 373 | 43 | 45 | 31 | %11,5 | %31,9 |
| Adana | 60 | 9 | 8 | 7 | %15,0 | %40,0 |
| Ankara | 11 | 2 | 1 | 2 | %18,2* | %45,5* |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1759 | 191 | 173 | 176 | %10,9 | %30,7 |
| Kum · Nemli | 80 | 11 | 8 | 5 | %13,8 | %30,0 |
| Kum · Islak | 55 | 8 | 4 | 6 | %14,5 | %32,7 |
| Çim · Normal | 14 | 2 | 0 | 3 | %14,3* | %35,7* |
| Kum · Sulu | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 729 | 87 | 79 | 76 | %11,9 | %33,2 |
| 1201–1600 m | 453 | 47 | 39 | 47 | %10,4 | %29,4 |
| 1601–2000 m | 708 | 75 | 65 | 65 | %10,6 | %29,0 |
| 2001+ m | 29 | 4 | 2 | 3 | %13,8* | %31,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1171 | 134 | 100 | 128 | %11,4 | %30,9 |
| İngiliz | 748 | 79 | 85 | 63 | %10,6 | %30,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 720 | 90 | 85 | 76 | %12,5 | %34,9 |
| Handikap | 686 | 63 | 54 | 64 | %9,2 | %26,4 |
| Maiden | 347 | 42 | 33 | 30 | %12,1 | %30,3 |
| KV-6 | 64 | 8 | 6 | 10 | %12,5 | %37,5 |
| KV-7 | 43 | 2 | 4 | 7 | %4,7 | %30,2 |
| KV-8 | 19 | 1 | 1 | 0 | %5,3* | %10,5* |
| A | 17 | 2 | 0 | 2 | %11,8* | %23,5* |
| G | 15 | 4 | 2 | 2 | %26,7* | %53,3* |
| KV-9 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Bayar | 14 | 2 | 3 | 3 | %14,3* | %57,1* |
| İ. Katar | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| F. Yardımcı | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| M. Şakir | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Y. Cengiz | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| İ. Akyavuz | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| N. Altın | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| E. Akkılıç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Aktürk | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Y. Çelikbaş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Umudum Deniz | 20 | 3 | 3 | 6 | %15,0* | %60,0* |
| Altuncan | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Küçük Yunus | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Mir Athena | 5 | 2 | 1 | 0 | 2/5 | 3/5 |
| Anemos | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| My Ares | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kanekonun Torunu | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Berhan Beyli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Ogibor | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çılgın Cadı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Küçük Yunus | A. Bayar | 13/14 | 30,40 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Mir Athena | F. Yardımcı | 1/12 | 1,95 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Altuncan | A. Bayar | 3/14 | 10,50 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 1200 Kum | Umudum Deniz | A. Bayar | 2/9 | 2,75 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | My Ares | F. Yardımcı | 7/16 | 5,70 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Altuncan | A. Bayar | 2/13 | 5,75 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Ares Gold | M. Şakir | 8/10 | 31,90 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Çılgın Cadı | A. Bayar | 9/10 | 26,30 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 13 | 1200 Kum | Anemos | A. Çankaya | 9/10 | 4,65 |
| 10.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Umudum Deniz | A. Bayar | 1/10 | 3,80 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1200 Kum | Umudum Deniz | A. Bayar | 3/17 | 7,85 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1200 Kum | Tumbulyahyareis | M. Akdağ | 11/17 | 42,50 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Çılgın Cadı | M. Şakir | 10/10 | 13,05 |
| 03.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Anemos | Y. Cengiz | 5/9 | 8,65 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Küçük Yunus | E. Akkılıç | 15/16 | 68,70 |
| 28.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Altuncan | İ. Katar | 3/14 | 14,25 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Mir Athena | M. Aktürk | 2/13 | 6,60 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1200 Kum | Joyner Runner | Y. Çelikbaş | 11/17 | 36,90 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Umudum Deniz | A. Bayar | 3/16 | 12,70 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Küçük Yunus | İ. Katar | 15/16 | 13,25 |
Sık sorulanlar
Fatih Emir Akıl bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 63 koşuda 10 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fatih Emir Akıl'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Fatih Emir Akıl en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 51 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.