Antrenör
Abdullah Çiftçi
Abdullah Çiftçi'ın atları son 12 ayda 87 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 26 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (60 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Çiftçi antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 7 | 8 | 9 | %9,5 | %32,4 | −%57,8 |
| Son 12 ay | 87 | 8 | 9 | 9 | %9,2 | %29,9 | −%59,4 |
| 2020'den bu yana | 1533 | 149 | 153 | 176 | %9,7 | %31,2 | −%47,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 31.10.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 74 | 7 | 8 | 9 | %9,5 | %32,4 |
| 2025 | 153 | 9 | 12 | 17 | %5,9 | %24,8 |
| 2024 | 215 | 29 | 15 | 27 | %13,5 | %33,0 |
| 2023 | 137 | 11 | 15 | 20 | %8,0 | %33,6 |
| 2022 | 314 | 34 | 35 | 41 | %10,8 | %35,0 |
| 2021 | 387 | 40 | 49 | 38 | %10,3 | %32,8 |
| 2020 | 253 | 19 | 19 | 24 | %7,5 | %24,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 60 | 4 | 7 | 6 | %6,7 | %28,3 |
| Ankara | 22 | 4 | 2 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Kocaeli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 40 | 4 | 3 | 4 | %10,0 | %27,5 |
| Çim · Normal | 17 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %29,4* |
| Kum · Islak | 8 | 2 | 1 | 1 | 2/8 | 4/8 |
| Sentetik · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kum · Sulu | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| 1201–1600 m | 51 | 4 | 3 | 6 | %7,8 | %25,5 |
| 1601–2000 m | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| 2001+ m | 8 | 2 | 1 | 0 | 2/8 | 3/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 73 | 6 | 6 | 5 | %8,2 | %23,3 |
| Arap | 14 | 2 | 3 | 4 | %14,3* | %64,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 28 | 1 | 3 | 3 | %3,6* | %25,0* |
| Handikap | 26 | 5 | 5 | 1 | %19,2* | %42,3* |
| Şartlı | 24 | 1 | 1 | 2 | %4,2* | %16,7* |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 857 | 89 | 84 | 102 | %10,4 | %32,1 |
| Ankara | 568 | 49 | 60 | 60 | %8,6 | %29,8 |
| İstanbul | 84 | 9 | 7 | 11 | %10,7 | %32,1 |
| Kocaeli | 15 | 2 | 1 | 1 | %13,3* | %26,7* |
| Bursa | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Antalya | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 703 | 71 | 69 | 75 | %10,1 | %30,6 |
| Çim · Normal | 580 | 59 | 53 | 67 | %10,2 | %30,9 |
| Kum · Nemli | 44 | 4 | 4 | 8 | %9,1 | %36,4 |
| Sentetik · Normal | 41 | 2 | 5 | 5 | %4,9 | %29,3 |
| Kum · Islak | 39 | 5 | 4 | 6 | %12,8 | %38,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 36 | 1 | 5 | 2 | %2,8 | %22,2 |
| Çim · Yumuşak | 25 | 1 | 1 | 3 | %4,0* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 25 | 2 | 6 | 4 | %8,0* | %48,0* |
| Kum · Sulu | 19 | 3 | 3 | 3 | %15,8* | %47,4* |
| Çim · Ağır | 15 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %26,7* |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 238 | 23 | 24 | 23 | %9,7 | %29,4 |
| 1201–1600 m | 758 | 71 | 78 | 87 | %9,4 | %31,1 |
| 1601–2000 m | 388 | 38 | 37 | 49 | %9,8 | %32,0 |
| 2001+ m | 149 | 17 | 14 | 17 | %11,4 | %32,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 788 | 77 | 87 | 90 | %9,8 | %32,2 |
| İngiliz | 745 | 72 | 66 | 86 | %9,7 | %30,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 496 | 40 | 52 | 58 | %8,1 | %30,2 |
| Şartlı | 437 | 39 | 49 | 47 | %8,9 | %30,9 |
| Maiden | 278 | 22 | 29 | 32 | %7,9 | %29,9 |
| Satış | 75 | 8 | 1 | 8 | %10,7 | %22,7 |
| G | 71 | 7 | 4 | 9 | %9,9 | %28,2 |
| KV-8 | 55 | 11 | 6 | 6 | %20,0 | %41,8 |
| KV-6 | 43 | 10 | 5 | 5 | %23,3 | %46,5 |
| KV-7 | 36 | 2 | 3 | 6 | %5,6 | %30,6 |
| KV-9 | 15 | 3 | 2 | 2 | %20,0* | %46,7* |
| A | 14 | 2 | 2 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| Maiden/Satış | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 3 | 0 | 0 | 3/3 | 3/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Çelik | 18 | 3 | 1 | 2 | %16,7* | %33,3* |
| N. Demir | 12 | 1 | 2 | 3 | %8,3* | %50,0* |
| M. Çelik | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| M. Akgöbek | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| M. Bayır | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| F. Sansar | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| E. Cankılıç | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| E. Atlamaz | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| V. Demir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Uyar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fearless Queen | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| Female Eagle | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| World Chief | 10 | 3 | 1 | 1 | %30,0* | %50,0* |
| Fırtınayürek | 10 | 2 | 2 | 3 | %20,0* | %70,0* |
| Competitor | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Gülbahar | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Phenom | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Golden Skin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Straw | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Holy Mountaın | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Sultana | E. Cankılıç | 10/11 | 13,55 |
| 31.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 2000 Kum | Competitor | S. Çelik | 1/11 | 4,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Serreş | M. Çelik | 14/15 | 60,90 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Fearless Queen | M. Çelik | 9/17 | 24,85 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1300 Kum | Oğuzum | V. Demir | 4/12 | 21,70 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Golden Skin | M. Çelik | 12/15 | 62,00 |
| 04.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1300 Kum | Fearless Queen | M. Uyar | 10/15 | 5,40 |
| 04.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1300 Kum | World Chief | S. Çelik | 3/15 | 5,40 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1600 Çim | Competitor | S. Çelik | 4/13 | 6,00 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Fearless Queen | S. Çelik | 8/16 | 10,00 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2000 Sentetik | PELŞİN | S. Çelik | 13/15 | 20,10 |
| 27.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Golden Skin | M. Akgöbek | 10/16 | 79,50 |
| 27.09.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Straw | E. Atlamaz | 6/11 | 19,10 |
| 27.09.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Kıng Sergen | S. Çelik | 10/12 | 6,45 |
| 27.09.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | White Wrist | S. Çelik | 8/12 | 20,60 |
| 24.09.2026 | Ankara | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Kum | King Luther | V. Abiş | 1/9 | 2,10 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1400 Kum | World Chief | M. Turan | 8/10 | 28,45 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1600 Çim | Holy Mountaın | M. Akgöbek | 8/8 | 26,70 |
| 08.09.2026 | Ankara | KV-8 | 1400 Çim | Aksu Efe | E. Çankaya | 3/8 | 4,00 |
| 06.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Female Eagle | M. Bayır | 7/11 | 14,15 |
Sık sorulanlar
Abdullah Çiftçi bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 74 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Abdullah Çiftçi'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 31.10.2026, Ankara.
Abdullah Çiftçi en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 60 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.