Apranti (AP)AP nedir?
Ferhat Yücel
Ferhat Yücel son 12 ayda 156 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 17 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (122 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Yücel jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 130 | 3 | 4 | 5 | %2,3 | %9,2 | −%88,0 |
| Son 12 ay | 156 | 3 | 5 | 9 | %1,9 | %10,9 | −%90,0 |
| 2020'den bu yana | 173 | 4 | 5 | 9 | %2,3 | %10,4 | −%85,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 05.11.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 130 | 3 | 4 | 5 | %2,3 | %9,2 |
| 2025 | 42 | 1 | 1 | 4 | %2,4 | %14,3 |
| 2024 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 122 | 3 | 5 | 6 | %2,5 | %11,5 |
| Ankara | 19 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,5* |
| İstanbul | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Adana | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 64 | 2 | 4 | 5 | %3,1 | %17,2 |
| Kum · Normal | 45 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %6,7 |
| Çim · Normal | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Islak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,8* |
| 1201–1600 m | 76 | 0 | 1 | 6 | %0,0 | %9,2 |
| 1601–2000 m | 35 | 2 | 2 | 2 | %5,7 | %17,1 |
| 2001+ m | 24 | 1 | 1 | 1 | %4,2* | %12,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 104 | 3 | 5 | 8 | %2,9 | %15,4 |
| İngiliz | 52 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %1,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 122 | 3 | 5 | 6 | %2,5 | %11,5 |
| İstanbul | 21 | 1 | 0 | 1 | %4,8* | %9,5* |
| Ankara | 19 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,5* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Adana | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İzmir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 77 | 3 | 4 | 5 | %3,9 | %15,6 |
| Kum · Normal | 45 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %6,7 |
| Çim · Normal | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Sentetik · Nemli | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Islak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Sentetik · Sulu | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 28 | 1 | 1 | 0 | %3,6* | %7,1* |
| 1201–1600 m | 83 | 0 | 1 | 6 | %0,0 | %8,4 |
| 1601–2000 m | 37 | 2 | 2 | 2 | %5,4 | %16,2 |
| 2001+ m | 25 | 1 | 1 | 1 | %4,0* | %12,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 117 | 4 | 5 | 8 | %3,4 | %14,5 |
| İngiliz | 56 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %1,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| R. Kaya | 24 | 1 | 1 | 2 | %4,2* | %16,7* |
| K. Korkmaz | 21 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %4,8* |
| M. Akkuş | 14 | 1 | 1 | 0 | %7,1* | %14,3* |
| S. Akcı | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Ö. Altın | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| K. Kınay | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| İ. Turan | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Ö. Yıldırım | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| E. İyidöner | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| N. Dündar | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mavi Düş | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Arifreis | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| İrfan Abi | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Canjoe | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dümencan | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Güzelnisa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Zeynep Dream | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kenanın Kızı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Tuğçeyim | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ateş Tufanı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Baba Tuna | M. Tekinalp | 6/11 | 26,25 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Nassim | M. Tekinalp | 7/8 | 11,95 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Lavin Fırtınası | A. Özmüş | 9/10 | 34,45 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Saadın Cevheri | A. Özmüş | 12/13 | 27,65 |
| 21.05.2026 | Ankara | Maiden | 1900 Çim | Silver Fox | N. Dündar | 10/11 | 79,05 |
| 21.05.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1900 Çim | Kral Sultan | H. Kaya | 3/8 | 12,60 |
| 18.05.2026 | Bursa | Şartlı 19 | 1500 Çim | Dümencan | K. Kınay | 7/20 | 10,65 |
| 18.05.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Çim | Ugarıt | İ. Turan | 10/19 | 27,60 |
| 16.05.2026 | Ankara | Maiden | 1000 Çim | Kızılkule | R. Kaya | 9/11 | 55,20 |
| 14.05.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Kral Sultan | H. Kaya | 3/8 | 20,60 |
| 14.05.2026 | Ankara | Maiden | 1600 Çim | Maneki Neko | K. Şentürk | 12/15 | 40,80 |
| 12.05.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Jumper Man | M. Katı | 15/18 | 86,45 |
| 12.05.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Çim | Cafcaf Kızı | S. Doğan | 14/15 | 59,15 |
| 09.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Çim | Senshı Amazon | S. Eren | 14/14 | 58,05 |
| 07.05.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Cafcaf Kızı | S. Doğan | 12/15 | 34,15 |
| 07.05.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Galibey | S. Kan | 5/5 | 21,35 |
| 07.05.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1600 Çim | RODİGÜLÜ | Y. Tuncay | 4/13 | 17,35 |
| 07.05.2026 | Ankara | Maiden | 1000 Çim | Suzanay | M. İncesoy | 7/11 | 9,60 |
| 06.05.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Dümencan | A. Yıldız | 3/17 | 40,55 |
| 05.05.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Kızılkule | R. Kaya | 9/14 | 19,95 |
Sık sorulanlar
Ferhat Yücel bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 130 koşuda 3 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ferhat Yücel bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 05.11.2026, Ankara.
Ferhat Yücel en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 122 koşu, 3 birincilik.
Ferhat Yücel apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.