Antrenör
Ahmet Akbulut
Ahmet Akbulut'ın atları son 12 ayda 146 koşuya çıktı, 30 birincilik ve 70 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (74 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Akbulut antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 124 | 27 | 22 | 13 | %21,8 | %50,0 | −%9,2 |
| Son 12 ay | 146 | 30 | 26 | 14 | %20,5 | %47,9 | −%15,9 |
| 2020'den bu yana | 511 | 79 | 62 | 57 | %15,5 | %38,7 | −%32,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 124 | 27 | 22 | 13 | %21,8 | %50,0 |
| 2025 | 95 | 16 | 17 | 15 | %16,8 | %50,5 |
| 2024 | 30 | 6 | 3 | 1 | %20,0 | %33,3 |
| 2023 | 30 | 5 | 0 | 7 | %16,7 | %40,0 |
| 2022 | 111 | 12 | 11 | 14 | %10,8 | %33,3 |
| 2021 | 38 | 6 | 1 | 3 | %15,8 | %26,3 |
| 2020 | 83 | 7 | 8 | 4 | %8,4 | %22,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 74 | 11 | 14 | 7 | %14,9 | %43,2 |
| Bursa | 49 | 13 | 9 | 5 | %26,5 | %55,1 |
| İstanbul | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| İzmir | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Kocaeli | 3 | 2 | 0 | 1 | 2/3 | 3/3 |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 45 | 8 | 9 | 6 | %17,8 | %51,1 |
| Kum · Normal | 39 | 10 | 8 | 3 | %25,6 | %53,8 |
| Çim · Normal | 39 | 9 | 7 | 3 | %23,1 | %48,7 |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Islak | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Kum · Nemli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 3 | 1 | 0 | %25,0* | %33,3* |
| 1201–1600 m | 55 | 5 | 8 | 7 | %9,1 | %36,4 |
| 1601–2000 m | 50 | 16 | 7 | 5 | %32,0 | %56,0 |
| 2001+ m | 29 | 6 | 10 | 2 | %20,7* | %62,1* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 111 | 22 | 18 | 11 | %19,8 | %45,9 |
| Arap | 35 | 8 | 8 | 3 | %22,9 | %54,3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 45 | 6 | 10 | 6 | %13,3 | %48,9 |
| Şartlı | 41 | 13 | 7 | 4 | %31,7 | %58,5 |
| Maiden | 28 | 3 | 4 | 3 | %10,7* | %35,7* |
| KV-8 | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Satış | 6 | 4 | 0 | 0 | 4/6 | 4/6 |
| G | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| KV-7 | 4 | 1 | 2 | 0 | 1/4 | 3/4 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 314 | 48 | 38 | 35 | %15,3 | %38,5 |
| Antalya | 77 | 11 | 14 | 7 | %14,3 | %41,6 |
| İzmir | 45 | 13 | 3 | 7 | %28,9 | %51,1 |
| Kocaeli | 34 | 5 | 2 | 3 | %14,7 | %29,4 |
| İstanbul | 27 | 2 | 3 | 3 | %7,4* | %29,6* |
| Ankara | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 220 | 37 | 27 | 26 | %16,8 | %40,9 |
| Çim · Normal | 143 | 19 | 18 | 15 | %13,3 | %36,4 |
| Sentetik · Normal | 53 | 8 | 9 | 7 | %15,1 | %45,3 |
| Kum · Islak | 24 | 2 | 0 | 3 | %8,3* | %20,8* |
| Kum · Nemli | 22 | 2 | 1 | 2 | %9,1* | %22,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 1 | 4 | 2 | %6,7* | %46,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 5 | 1 | 1 | %41,7* | %58,3* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Islak | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 79 | 10 | 7 | 8 | %12,7 | %31,6 |
| 1201–1600 m | 229 | 31 | 24 | 30 | %13,5 | %37,1 |
| 1601–2000 m | 146 | 29 | 16 | 14 | %19,9 | %40,4 |
| 2001+ m | 57 | 9 | 15 | 5 | %15,8 | %50,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 326 | 54 | 42 | 39 | %16,6 | %41,4 |
| Arap | 185 | 25 | 20 | 18 | %13,5 | %34,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 167 | 19 | 19 | 20 | %11,4 | %34,7 |
| Şartlı | 141 | 28 | 17 | 19 | %19,9 | %45,4 |
| Maiden | 115 | 15 | 14 | 13 | %13,0 | %36,5 |
| KV-8 | 21 | 6 | 4 | 1 | %28,6* | %52,4* |
| KV-6 | 20 | 3 | 2 | 1 | %15,0* | %30,0* |
| KV-7 | 17 | 2 | 3 | 1 | %11,8* | %35,3* |
| G | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| Satış | 8 | 5 | 0 | 0 | 5/8 | 5/8 |
| KV-9 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| A | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Çankaya | 35 | 8 | 11 | 3 | %22,9 | %62,9 |
| M. Bilgin | 21 | 10 | 0 | 3 | %47,6* | %61,9* |
| N. Avci | 18 | 4 | 4 | 2 | %22,2* | %55,6* |
| Y. Gökçe | 9 | 2 | 2 | 0 | 2/9 | 4/9 |
| O. Yıldız | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| V. Abiş | 6 | 2 | 0 | 1 | 2/6 | 3/6 |
| A. Yıldız | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| E. Aktuğ | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| M. Akgöbek | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| K. Yılmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Siyah Kuş | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Vaella | 11 | 1 | 4 | 1 | %9,1* | %54,5* |
| Taşan | 11 | 2 | 5 | 1 | %18,2* | %72,7* |
| Naerys | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| Shaera | 9 | 0 | 3 | 2 | 0/9 | 5/9 |
| Baron | 9 | 3 | 2 | 1 | 3/9 | 6/9 |
| Maegelle | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| Sheep Stealer | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| Blackfyre | 6 | 2 | 2 | 1 | 2/6 | 5/6 |
| Karabayrak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | G 2 | 2000 Sentetik | Naerys | M. Bilgin | 6/10 | 11,65 |
| 30.10.2026 | Bursa | Maiden | 1400 Kum | Baba Giray | E. Kadirler | 11/12 | 19,55 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Siyah Kuş | A. Kurşun | 1/14 | 3,70 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Sentetik | Naerys | H. Karataş | 1/10 | 3,25 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Naerys | E. Akpınar | 2/11 | 6,40 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Corsaro | M. Bilgin | 1/8 | 2,60 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2000 Çim | Naerys | M. Bilgin | 3/5 | 2,30 |
| 21.08.2026 | Bursa | Şartlı 1 | 1300 Çim | Paşam Ömer | M. Bilgin | 1/11 | 2,50 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 2000 Kum | Brusk Shot | N. Avci | 3/8 | 11,25 |
| 17.08.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Corsaro | M. Bilgin | 1/9 | 1,80 |
| 14.08.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Vaella | H. Turan | 6/7 | 6,15 |
| 10.08.2026 | Bursa | KV-6 | 1300 Çim | Men Dakka Dukka | M. Çiçek | 4/10 | 11,60 |
| 04.08.2026 | Kocaeli | Satış 2 | 1700 Kum | Corsaro | M. Bilgin | 1/6 | 2,40 |
| 27.07.2026 | Bursa | Satış 1 | 2100 Kum | Corsaro | M. Bilgin | 1/7 | 1,95 |
| 22.07.2026 | İstanbul | G 3 | 2100 Çim | Naerys | E. Çankaya | 10/11 | 4,50 |
| 19.07.2026 | İstanbul | KV-8 | 2400 Çim | Brave Jumper | N. Avci | 4/7 | 1,95 |
| 17.07.2026 | Bursa | Handikap 16 | 2000 Çim | Men Dakka Dukka | O. Atmaca | 8/13 | 12,20 |
| 17.07.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 2000 Çim | Sheep Stealer | N. Avci | 4/5 | 3,60 |
| 17.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Vaella | N. Avci | 2/9 | 2,50 |
| 17.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Çim | Zambucca | O. Atmaca | 9/9 | 29,85 |
Sık sorulanlar
Ahmet Akbulut bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 124 koşuda 27 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Akbulut'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 6. koşu 16:30, NAERYS.
Ahmet Akbulut en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 74 koşu, 11 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.