Apranti (AP)AP nedir?
Burhan Sarıdal
Burhan Sarıdal son 12 ayda 214 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 38 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (169 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Burhan Sarıdal jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 167 | 2 | 6 | 17 | %1,2 | %15,0 | −%89,4 |
| Son 12 ay | 214 | 7 | 9 | 22 | %3,3 | %17,8 | −%66,6 |
| 2020'den bu yana | 2035 | 106 | 122 | 133 | %5,2 | %17,7 | −%55,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 13.06.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 167 | 2 | 6 | 17 | %1,2 | %15,0 |
| 2025 | 299 | 15 | 17 | 12 | %5,0 | %14,7 |
| 2024 | 335 | 19 | 23 | 26 | %5,7 | %20,3 |
| 2023 | 287 | 23 | 31 | 18 | %8,0 | %25,1 |
| 2022 | 460 | 29 | 22 | 34 | %6,3 | %18,5 |
| 2021 | 284 | 9 | 13 | 7 | %3,2 | %10,2 |
| 2020 | 203 | 9 | 10 | 19 | %4,4 | %18,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 169 | 6 | 6 | 15 | %3,6 | %16,0 |
| Elazığ | 26 | 1 | 2 | 4 | %3,8* | %26,9* |
| Diyarbakır | 19 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %21,1* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 171 | 5 | 8 | 19 | %2,9 | %18,7 |
| Kum · Sulu | 22 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %13,6* |
| Kum · Islak | 14 | 2 | 0 | 1 | %14,3* | %21,4* |
| Kum · Nemli | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 42 | 1 | 2 | 5 | %2,4 | %19,0 |
| 1201–1600 m | 74 | 2 | 1 | 7 | %2,7 | %13,5 |
| 1601–2000 m | 90 | 3 | 6 | 8 | %3,3 | %18,9 |
| 2001+ m | 8 | 1 | 0 | 2 | 1/8 | 3/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 113 | 4 | 3 | 11 | %3,5 | %15,9 |
| İngiliz | 101 | 3 | 6 | 11 | %3,0 | %19,8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 971 | 53 | 61 | 57 | %5,5 | %17,6 |
| Elazığ | 694 | 39 | 39 | 47 | %5,6 | %18,0 |
| Diyarbakır | 329 | 14 | 17 | 26 | %4,3 | %17,3 |
| Adana | 18 | 0 | 4 | 1 | %0,0* | %27,8* |
| Antalya | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| İzmir | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1834 | 94 | 110 | 119 | %5,1 | %17,6 |
| Kum · Nemli | 75 | 4 | 5 | 4 | %5,3 | %17,3 |
| Kum · Sulu | 71 | 5 | 4 | 5 | %7,0 | %19,7 |
| Kum · Islak | 43 | 3 | 2 | 5 | %7,0 | %23,3 |
| Sentetik · Normal | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 615 | 27 | 29 | 46 | %4,4 | %16,6 |
| 1201–1600 m | 534 | 34 | 30 | 28 | %6,4 | %17,2 |
| 1601–2000 m | 840 | 42 | 60 | 56 | %5,0 | %18,8 |
| 2001+ m | 46 | 3 | 3 | 3 | %6,5 | %19,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1125 | 66 | 58 | 73 | %5,9 | %17,5 |
| İngiliz | 910 | 40 | 64 | 60 | %4,4 | %18,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Sarıdal | 43 | 5 | 3 | 6 | %11,6 | %32,6 |
| T. Çizik | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| E. Açmaz | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| S. Karakeçili | 11 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %18,2* |
| A. Yardımcı | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| M. Aslan | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| S. Becene | 8 | 0 | 0 | 3 | 0/8 | 3/8 |
| M. Kaya | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| İ. Atmaca | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| B. Demirkapu | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beautiful Dila | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Last Game | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Gümbürberk | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Muşfırtınası | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Hüsnügülüm | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Keşanlı Mücahit | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Karagözbeyi | 5 | 4 | 1 | 0 | 4/5 | 5/5 |
| Junıor Cura | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Pala Salih | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Payziroba | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1900 Kum | Cihanın Kızı | A. Zengin | 11/14 | 28,05 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1200 Kum | Deniz İncisi | M. Akkeyik | 15/15 | 16,55 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1300 Kum | Avcım | R. Kaya | 18/18 | 19,30 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | King Ensar | S. Altundağ | 11/16 | 44,35 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | KV-6 | 1900 Kum | Rüzgar Delen | M. Gündüz | 14/18 | 35,75 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1300 Kum | Chikyu | A. Akbaba | 14/17 | 56,75 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1900 Kum | Hot Warrior | O. Görmez | 12/16 | 44,40 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Payziroba | A. Zengin | 9/14 | 51,75 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Elele | M. Çiçek | 6/13 | 17,60 |
| 01.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Speeding Bullet | H. Tekinalp | 12/15 | 24,60 |
| 01.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1700 Kum | Vita Bellatrix | T. Çizik | 2/12 | 12,00 |
| 01.06.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Crımson Dancer | Z. Akdemir | 9/14 | 83,30 |
| 30.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1100 Kum | Tarsus Efsanesi | H. Tekinalp | 13/15 | 29,10 |
| 30.05.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Voice Of Reason | M. Kaya | 3/9 | 8,80 |
| 30.05.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1200 Kum | Canrobin | E. Açmaz | 8/13 | 23,65 |
| 30.05.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1700 Kum | Bal Sanay | A. Yardımcı | 13/15 | 36,60 |
| 30.05.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Hurricane Woman | E. Açmaz | 10/13 | 48,50 |
| 25.05.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Sultanyel | İ. Atmaca | 15/15 | 38,55 |
| 25.05.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2000 Kum | Sevinçli | H. Tekinalp | 9/14 | 28,95 |
| 25.05.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Gümbürberk | E. Açmaz | 4/15 | 15,70 |
Sık sorulanlar
Burhan Sarıdal bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 167 koşuda 2 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Burhan Sarıdal bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 13.06.2026, Diyarbakır.
Burhan Sarıdal en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 169 koşu, 6 birincilik.
Burhan Sarıdal apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.