Antrenör
Ahmet Zengin
Ahmet Zengin'ın atları son 12 ayda 61 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (42 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Zengin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 2 | 4 | 4 | %3,4 | %16,9 | −%72,9 |
| Son 12 ay | 61 | 2 | 5 | 4 | %3,3 | %18,0 | −%73,8 |
| 2020'den bu yana | 61 | 2 | 5 | 4 | %3,3 | %18,0 | −%73,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 12.10.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 2 | 4 | 4 | %3,4 | %16,9 |
| 2025 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 42 | 1 | 4 | 3 | %2,4 | %19,0 |
| Diyarbakır | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 52 | 2 | 4 | 2 | %3,8 | %15,4 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %18,8* |
| 1201–1600 m | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| 1601–2000 m | 29 | 1 | 3 | 1 | %3,4* | %17,2* |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 33 | 2 | 4 | 3 | %6,1 | %27,3 |
| Arap | 28 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,1* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 35 | 2 | 4 | 1 | %5,7 | %20,0 |
| Maiden | 20 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %20,0* |
| Handikap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 42 | 1 | 4 | 3 | %2,4 | %19,0 |
| Diyarbakır | 18 | 1 | 1 | 0 | %5,6* | %11,1* |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 52 | 2 | 4 | 2 | %3,8 | %15,4 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 16 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %18,8* |
| 1201–1600 m | 14 | 1 | 0 | 2 | %7,1* | %21,4* |
| 1601–2000 m | 29 | 1 | 3 | 1 | %3,4* | %17,2* |
| 2001+ m | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 33 | 2 | 4 | 3 | %6,1 | %27,3 |
| Arap | 28 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,1* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 35 | 2 | 4 | 1 | %5,7 | %20,0 |
| Maiden | 20 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %20,0* |
| Handikap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Sarıdal | 12 | 1 | 4 | 0 | %8,3* | %41,7* |
| Y. Çelikbaş | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| B. Sarıdal | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| S. Kaplan | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| G. Kayıp | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Demir | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| M. Doğan | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| N. Altın | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Bayar | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Yönden | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kutup Kızı | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
| Akaltun Beyi | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Cinderella | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Daywalker | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Guliyev | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Nesih Ağa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kıng Sergen | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| Ziyat Ağa | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Şeriff Taytıss | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Payziroba | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Erentayım | M. Akdağ | 9/15 | 42,60 |
| 11.07.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1700 Kum | Daywalker | R. Yıldız | 1/9 | 4,85 |
| 27.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1800 Kum | Daywalker | Y. Çelikbaş | 4/15 | 36,35 |
| 15.06.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | İkinci Şans | G. Kayıp | 11/15 | 96,90 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1900 Kum | Cihanın Kızı | B. Sarıdal | 11/14 | 28,05 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1800 Kum | King Pele | G. Kayıp | 6/6 | 15,95 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Nesih Ağa | G. Kayıp | 8/8 | 23,90 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Daywalker | A. Bayar | 12/15 | 19,20 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Phenom | G. Kayıp | 12/16 | 33,20 |
| 08.06.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Kıng Sergen | H. Sarıdal | 2/8 | 5,15 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1900 Kum | Guliyev | A. Akdemir | 11/16 | 13,60 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 2 | 1900 Kum | Daywalker | M. Doğan | 5/16 | 25,70 |
| 06.06.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Payziroba | B. Sarıdal | 9/14 | 51,75 |
| 25.05.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Payziroba | A. Çankaya | 8/10 | 48,20 |
| 23.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1100 Kum | Kıng Sergen | H. Sarıdal | 2/7 | 5,00 |
| 23.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1100 Kum | Nesih Ağa | H. Sarıdal | 7/7 | 25,80 |
| 18.05.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | İkinci Şans | İ. Katar | 9/12 | 31,90 |
| 16.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 2000 Kum | Guliyev | Ç. Canpolat | 6/12 | 18,30 |
| 16.05.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 2000 Kum | Daywalker | B. Sarıdal | 10/12 | 35,10 |
| 11.05.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 2100 Kum | Çavbin | H. Yönden | 12/13 | 32,10 |
Sık sorulanlar
Ahmet Zengin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 59 koşuda 2 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Zengin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 12.10.2026, Şanlıurfa.
Ahmet Zengin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 42 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.