Antrenör
Metin Yüksel Akkeyik
Metin Yüksel Akkeyik'ın atları son 12 ayda 6 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (2 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Yüksel Akkeyik antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 | – |
| Son 12 ay | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 | – |
| 2020'den bu yana | 638 | 55 | 64 | 77 | %8,6 | %30,7 | −%64,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 25.07.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| 2025 | 45 | 2 | 5 | 5 | %4,4 | %26,7 |
| 2024 | 65 | 8 | 8 | 12 | %12,3 | %43,1 |
| 2023 | 94 | 11 | 12 | 14 | %11,7 | %39,4 |
| 2022 | 169 | 9 | 18 | 24 | %5,3 | %30,2 |
| 2021 | 137 | 13 | 14 | 8 | %9,5 | %25,5 |
| 2020 | 124 | 12 | 7 | 14 | %9,7 | %26,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Adana | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1201–1600 m | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| 1601–2000 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İngiliz | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Şartlı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 425 | 34 | 36 | 43 | %8,0 | %26,6 |
| Antalya | 61 | 4 | 13 | 14 | %6,6 | %50,8 |
| Ankara | 48 | 6 | 5 | 7 | %12,5 | %37,5 |
| Bursa | 44 | 6 | 4 | 7 | %13,6 | %38,6 |
| Adana | 25 | 3 | 4 | 1 | %12,0* | %32,0* |
| Kocaeli | 20 | 1 | 1 | 4 | %5,0* | %30,0* |
| İstanbul | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 352 | 33 | 28 | 44 | %9,4 | %29,8 |
| Çim · Normal | 133 | 8 | 16 | 12 | %6,0 | %27,1 |
| Kum · Nemli | 43 | 8 | 5 | 6 | %18,6 | %44,2 |
| Sentetik · Normal | 38 | 1 | 8 | 8 | %2,6 | %44,7 |
| Kum · Islak | 27 | 3 | 3 | 3 | %11,1* | %33,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 97 | 8 | 7 | 13 | %8,2 | %28,9 |
| 1201–1600 m | 269 | 13 | 30 | 32 | %4,8 | %27,9 |
| 1601–2000 m | 209 | 28 | 18 | 25 | %13,4 | %34,0 |
| 2001+ m | 63 | 6 | 9 | 7 | %9,5 | %34,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 384 | 27 | 33 | 41 | %7,0 | %26,3 |
| İngiliz | 254 | 28 | 31 | 36 | %11,0 | %37,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 222 | 24 | 22 | 30 | %10,8 | %34,2 |
| Handikap | 160 | 11 | 14 | 11 | %6,9 | %22,5 |
| Maiden | 116 | 6 | 10 | 12 | %5,2 | %24,1 |
| KV-8 | 40 | 2 | 5 | 10 | %5,0 | %42,5 |
| Satış | 30 | 1 | 1 | 5 | %3,3 | %23,3 |
| KV-7 | 21 | 4 | 5 | 2 | %19,0* | %52,4* |
| KV-6 | 19 | 5 | 3 | 1 | %26,3* | %47,4* |
| G | 18 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %33,3* |
| A | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| KV-9 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 1 | 1/2 | 2/2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Atlamaz | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| U. Temur | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| B. Sarıdal | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İ. Akın | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Deniz İncisi | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Menemen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Sea Power | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 25.07.2026 | Ankara | Handikap 15 | 2000 Kum | Deniz İncisi | E. Atlamaz | 6/8 | 34,30 |
| 02.07.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Deniz İncisi | U. Temur | 10/11 | 31,65 |
| 13.06.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1200 Kum | Deniz İncisi | B. Sarıdal | 15/15 | 16,55 |
| 19.04.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Deniz İncisi | İ. Akın | 14/14 | 51,45 |
| 07.12.2025 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Kum | Menemen | E. Atlamaz | 6/9 | 21,60 |
| 16.11.2025 | Adana | Handikap 15 | 1300 Çim | Sea Power | E. Atlamaz | 2/13 | 37,05 |
| 19.10.2025 | Adana | Handikap 15 | 1300 Çim | Sea Power | E. Atlamaz | 10/14 | 120,60 |
| 12.10.2025 | Adana | Şartlı 3 | 1300 Çim | Sea Power | İ. Akın | 12/13 | 102,20 |
| 30.09.2025 | Adana | Şartlı 3 | 1900 Çim | Sea Power | İ. Akın | 10/11 | 83,75 |
| 08.09.2025 | Bursa | Handikap 16 | 1800 Çim | Varda Vela | O. Atmaca | 1/9 | 4,75 |
| 06.09.2025 | Ankara | Şartlı 19 | 1400 Kum | Sea Power | İ. Akın | 14/17 | 44,20 |
| 17.08.2025 | İzmir | Handikap 16 | 2400 Çim | My Golden Queen | O. Kızıldaş | 5/9 | 37,15 |
| 10.08.2025 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Leader Of Smiles | E. Ökten | 9/12 | 41,95 |
| 09.08.2025 | İzmir | Satış 1 | 1900 Çim | My Golden Queen | O. Kızıldaş | 5/10 | 55,15 |
| 03.08.2025 | İzmir | Handikap 15 | 1800 Çim | Varda Vela | İ. Akın | 3/9 | 5,65 |
| 28.07.2025 | Bursa | Handikap 15 | 1900 Kum | Menemen | İ. Akın | 5/13 | 12,10 |
| 28.06.2025 | İzmir | Handikap 17 | 1600 Kum | Menemen | O. Atmaca | 7/12 | 13,55 |
| 21.06.2025 | İzmir | Şartlı 3 | 2000 Kum | Colour Of Light | A. Sözen | 3/12 | 1,65 |
| 13.06.2025 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | Varda Vela | T. Alıcı | 6/9 | 3,45 |
| 13.06.2025 | Bursa | KV-7 | 2000 Kum | Gökhan Babam | T. Alıcı | 5/10 | 18,65 |
Sık sorulanlar
Metin Yüksel Akkeyik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 4 koşuda 0 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Yüksel Akkeyik'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 25.07.2026, Ankara.
Metin Yüksel Akkeyik en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 2 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.