Apranti (AP)AP nedir?
Berkant Gökçe
Berkant Gökçe son 12 ayda 312 koşuya çıktı, 21 birincilik ve 63 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (171 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Berkant Gökçe jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 290 | 20 | 17 | 23 | %6,9 | %20,7 | −%52,4 |
| Son 12 ay | 312 | 21 | 19 | 23 | %6,7 | %20,2 | −%54,0 |
| 2020'den bu yana | 1690 | 120 | 143 | 150 | %7,1 | %24,4 | −%55,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 290 | 20 | 17 | 23 | %6,9 | %20,7 |
| 2025 | 273 | 17 | 20 | 21 | %6,2 | %21,2 |
| 2024 | 446 | 39 | 48 | 47 | %8,7 | %30,0 |
| 2023 | 414 | 35 | 43 | 41 | %8,5 | %28,7 |
| 2022 | 118 | 7 | 6 | 11 | %5,9 | %20,3 |
| 2021 | 93 | 1 | 8 | 6 | %1,1 | %16,1 |
| 2020 | 56 | 1 | 1 | 1 | %1,8 | %5,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 171 | 9 | 8 | 7 | %5,3 | %14,0 |
| Kocaeli | 101 | 12 | 8 | 11 | %11,9 | %30,7 |
| Bursa | 32 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %15,6 |
| Ankara | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 139 | 12 | 8 | 17 | %8,6 | %26,6 |
| Sentetik · Normal | 91 | 3 | 4 | 4 | %3,3 | %12,1 |
| Çim · Normal | 50 | 2 | 4 | 2 | %4,0 | %16,0 |
| Kum · Nemli | 11 | 3 | 1 | 0 | %27,3* | %36,4* |
| Kum · Islak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 44 | 2 | 3 | 5 | %4,5 | %22,7 |
| 1201–1600 m | 141 | 12 | 8 | 5 | %8,5 | %17,7 |
| 1601–2000 m | 93 | 7 | 7 | 11 | %7,5 | %26,9 |
| 2001+ m | 34 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %8,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 159 | 15 | 14 | 15 | %9,4 | %27,7 |
| Arap | 153 | 6 | 5 | 8 | %3,9 | %12,4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 858 | 38 | 65 | 60 | %4,4 | %19,0 |
| Kocaeli | 446 | 39 | 40 | 61 | %8,7 | %31,4 |
| Bursa | 275 | 33 | 26 | 20 | %12,0 | %28,7 |
| İzmir | 69 | 7 | 8 | 4 | %10,1 | %27,5 |
| Antalya | 32 | 2 | 3 | 4 | %6,3 | %28,1 |
| Ankara | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 640 | 64 | 57 | 73 | %10,0 | %30,3 |
| Sentetik · Normal | 586 | 28 | 43 | 38 | %4,8 | %18,6 |
| Çim · Normal | 282 | 15 | 24 | 19 | %5,3 | %20,6 |
| Kum · Nemli | 74 | 4 | 10 | 14 | %5,4 | %37,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 28 | 1 | 4 | 3 | %3,6* | %28,6* |
| Kum · Islak | 28 | 5 | 3 | 1 | %17,9* | %32,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 21 | 1 | 0 | 1 | %4,8* | %9,5* |
| Çim · Yumuşak | 17 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %11,8* |
| Sentetik · Nemli | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 183 | 7 | 10 | 13 | %3,8 | %16,4 |
| 1201–1600 m | 751 | 36 | 67 | 63 | %4,8 | %22,1 |
| 1601–2000 m | 580 | 66 | 50 | 61 | %11,4 | %30,5 |
| 2001+ m | 176 | 11 | 16 | 13 | %6,3 | %22,7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 954 | 59 | 85 | 83 | %6,2 | %23,8 |
| İngiliz | 736 | 61 | 58 | 67 | %8,3 | %25,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| G. Gökçe | 26 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| R. Suna | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| H. Şimşek | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| G. Taşdelen | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| S. Çiftçi | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| H. Harmanbaşı | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| H. Karabulut | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| A. Gökçe | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| G. Sütcü | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| M. Canpolatlı | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Wellerman | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Filius Ventus | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Baran Reis | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kahraman Evlat | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Çelik Abi | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Harese | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Racing Rapture | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Dark Money | 4 | 2 | 1 | 0 | 2/4 | 3/4 |
| Big Gamble | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Hürşanınoğlu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Thrace Fever | B. Tanrıkulu | 4/10 | 14,00 |
| 06.11.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1300 Kum | Çelik Abi | H. Şimşek | 10/13 | 3,25 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Thief In Marrakesh | C. Filiksaç | 1/18 | 2,15 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Kadirinoğlu | E. Turan | 11/11 | 42,10 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1800 Kum | Osullivan | A. Gökçe | 2/7 | 2,70 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Venus Doom | E. Uslu | 5/8 | 2,10 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Egetay | E. Uslu | 13/16 | 7,55 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1200 Sentetik | Beşirhat | R. Kaya | 7/8 | 9,00 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Harese | R. Suna | 4/18 | 33,75 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Demir Kütük | S. Bektaş | 7/11 | 12,25 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Hürşanınoğlu | R. Suna | 9/11 | 81,40 |
| 22.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1500 Çim | La Bombonera | R. Kılıç | 6/8 | 9,00 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 2000 Kum | Racing Rapture | G. Sütcü | 5/9 | 8,35 |
| 20.10.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1400 Kum | Miss California | S. Bektaş | 1/10 | 2,70 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2400 Sentetik | Ateş Reisi | M. Canpolatlı | 7/11 | 6,10 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Özbeyin Rüzgarı | E. Çukurkaş | 10/10 | 45,15 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Dark Money | R. Suna | 4/10 | 8,05 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Tahayyül | G. Gökçe | 13/17 | 6,05 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Efe Mete Bey | O. Altuntaş | 10/14 | 14,75 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1400 Kum | Legacy Of Henry | S. Dinçer | 6/16 | 3,35 |
Sık sorulanlar
Berkant Gökçe bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 290 koşuda 20 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Berkant Gökçe bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 2. koşu 14:30, THRACE FEVER.
Berkant Gökçe en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 171 koşu, 9 birincilik.
Berkant Gökçe apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.