Antrenör
Rana Suna
Rana Suna'ın atları son 12 ayda 133 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 52 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (41 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Rana Suna antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 121 | 16 | 19 | 11 | %13,2 | %38,0 | +%2,2 |
| Son 12 ay | 133 | 17 | 21 | 14 | %12,8 | %39,1 | −%5,4 |
| 2020'den bu yana | 578 | 58 | 76 | 63 | %10,0 | %34,1 | −%38,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, Bursa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 121 | 16 | 19 | 11 | %13,2 | %38,0 |
| 2025 | 35 | 6 | 4 | 6 | %17,1 | %45,7 |
| 2024 | 249 | 19 | 39 | 27 | %7,6 | %34,1 |
| 2023 | 173 | 17 | 14 | 19 | %9,8 | %28,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 41 | 6 | 4 | 4 | %14,6 | %34,1 |
| Kocaeli | 28 | 4 | 4 | 2 | %14,3* | %35,7* |
| Bursa | 22 | 2 | 5 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| İzmir | 22 | 2 | 4 | 6 | %9,1* | %54,5* |
| Ankara | 10 | 2 | 0 | 0 | %20,0* | %20,0* |
| Antalya | 10 | 1 | 4 | 1 | %10,0* | %60,0* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 50 | 7 | 9 | 6 | %14,0 | %44,0 |
| Sentetik · Normal | 35 | 5 | 6 | 3 | %14,3 | %40,0 |
| Çim · Normal | 28 | 5 | 2 | 1 | %17,9* | %28,6* |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 26 | 4 | 5 | 2 | %15,4* | %42,3* |
| 1201–1600 m | 73 | 9 | 11 | 9 | %12,3 | %39,7 |
| 1601–2000 m | 25 | 3 | 3 | 2 | %12,0* | %32,0* |
| 2001+ m | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 72 | 10 | 10 | 7 | %13,9 | %37,5 |
| İngiliz | 61 | 7 | 11 | 7 | %11,5 | %41,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 53 | 6 | 12 | 6 | %11,3 | %45,3 |
| Handikap | 44 | 8 | 5 | 2 | %18,2 | %34,1 |
| Maiden | 11 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %27,3* |
| Satış | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| KV-6 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0/7 | 3/7 |
| Kısa Vade Handikap | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 243 | 25 | 36 | 29 | %10,3 | %37,0 |
| İstanbul | 135 | 12 | 17 | 10 | %8,9 | %28,9 |
| Bursa | 78 | 5 | 7 | 9 | %6,4 | %26,9 |
| Ankara | 61 | 7 | 5 | 4 | %11,5 | %26,2 |
| İzmir | 41 | 7 | 5 | 9 | %17,1 | %51,2 |
| Antalya | 12 | 1 | 4 | 1 | %8,3* | %50,0* |
| Adana | 8 | 1 | 2 | 1 | 1/8 | 4/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 298 | 29 | 39 | 38 | %9,7 | %35,6 |
| Çim · Normal | 111 | 12 | 14 | 8 | %10,8 | %30,6 |
| Sentetik · Normal | 82 | 8 | 11 | 7 | %9,8 | %31,7 |
| Kum · Nemli | 34 | 5 | 7 | 3 | %14,7 | %44,1 |
| Kum · Islak | 15 | 2 | 1 | 4 | %13,3* | %46,7* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 1 | 1 | 1 | %7,7* | %23,1* |
| Çim · Çok Yumuşak | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 124 | 11 | 18 | 11 | %8,9 | %32,3 |
| 1201–1600 m | 287 | 29 | 41 | 34 | %10,1 | %36,2 |
| 1601–2000 m | 133 | 16 | 10 | 14 | %12,0 | %30,1 |
| 2001+ m | 34 | 2 | 7 | 4 | %5,9 | %38,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 289 | 36 | 32 | 29 | %12,5 | %33,6 |
| İngiliz | 289 | 22 | 44 | 34 | %7,6 | %34,6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 196 | 20 | 28 | 29 | %10,2 | %39,3 |
| Handikap | 169 | 17 | 23 | 9 | %10,1 | %29,0 |
| Maiden | 88 | 6 | 9 | 7 | %6,8 | %25,0 |
| KV-6 | 37 | 4 | 2 | 9 | %10,8 | %40,5 |
| Satış | 32 | 5 | 5 | 3 | %15,6 | %40,6 |
| KV-7 | 16 | 3 | 2 | 2 | %18,8* | %43,8* |
| KV-8 | 15 | 2 | 3 | 2 | %13,3* | %46,7* |
| G | 15 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %20,0* |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| K. Tokaçoğlu | 17 | 2 | 3 | 2 | %11,8* | %41,2* |
| G. Özçelik | 17 | 1 | 2 | 4 | %5,9* | %41,2* |
| Ö. Özen | 16 | 2 | 5 | 0 | %12,5* | %43,8* |
| B. Gökçe | 13 | 2 | 2 | 1 | %15,4* | %38,5* |
| M. Akyavuz | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| N. Avci | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| M. Turan | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| H. Çizik | 4 | 1 | 2 | 1 | 1/4 | 4/4 |
| İ. Söğüt | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| A. Yıldız | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pençsir | 17 | 1 | 3 | 1 | %5,9* | %29,4* |
| Harese | 15 | 2 | 0 | 2 | %13,3* | %26,7* |
| Dark Money | 14 | 4 | 3 | 1 | %28,6* | %57,1* |
| İlaytay | 11 | 3 | 3 | 3 | %27,3* | %81,8* |
| Great Design | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Tekford Acl | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Lion Pekan | 7 | 0 | 1 | 1 | 0/7 | 2/7 |
| Fundo | 6 | 2 | 1 | 0 | 2/6 | 3/6 |
| Chico Loco | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| King Baldwın | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Ağa Talip | K. Tokaçoğlu | 2/9 | 4,45 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Pençsir | G. Özçelik | 5/15 | 19,05 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Dark Money | A. Kurşun | 5/10 | 11,00 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Harese | B. Gökçe | 4/18 | 33,75 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Pençsir | G. Özçelik | 9/14 | 14,45 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 2000 Kum | Ağa Talip | A. Yıldız | 4/13 | 5,50 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Çim | Hürşanınoğlu | B. Gökçe | 9/11 | 81,40 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Dark Money | B. Gökçe | 4/10 | 8,05 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Pençsir | B. Gökçe | 10/13 | 9,50 |
| 11.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1600 Çim | Harese | G. Özçelik | 11/13 | 9,50 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Hürşanınoğlu | B. Gökçe | 9/14 | 55,50 |
| 08.10.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1200 Kum | İlaytay | K. Tokaçoğlu | 5/9 | 1,40 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 1300 Sentetik | Pençsir | G. Özçelik | 11/12 | 15,75 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Hürşanınoğlu | B. Gökçe | 13/15 | 28,70 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Dark Money | B. Gökçe | 1/7 | 3,80 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Harese | S. Çelik | 15/17 | 17,05 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Harese | S. Çelik | 14/17 | 9,65 |
| 19.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 1300 Çim | Monique | M. Çelik | 4/7 | 3,00 |
| 19.09.2026 | Ankara | Satış 3 | 1300 Çim | Sand Piper | M. Çelik | 5/7 | 3,00 |
| 18.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Son Cesi | M. Akyavuz | 4/9 | 4,45 |
Sık sorulanlar
Rana Suna bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 121 koşuda 16 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Rana Suna'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, Bursa.
Rana Suna en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 41 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.