Apranti (AP)AP nedir?
Adem Ceylan
Adem Ceylan son 12 ayda 72 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 5 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (37 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Adem Ceylan jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 2 | 2 | 1 | %2,9 | %7,1 | −%68,1 |
| Son 12 ay | 72 | 2 | 2 | 1 | %2,8 | %6,9 | −%69,0 |
| 2020'den bu yana | 1051 | 85 | 77 | 95 | %8,1 | %24,5 | −%28,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 2 | 2 | 1 | %2,9 | %7,1 |
| 2025 | 93 | 2 | 6 | 4 | %2,2 | %12,9 |
| 2024 | 389 | 34 | 29 | 41 | %8,7 | %26,7 |
| 2023 | 459 | 45 | 38 | 46 | %9,8 | %28,1 |
| 2022 | 40 | 2 | 2 | 3 | %5,0 | %17,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 37 | 1 | 1 | 1 | %2,7 | %8,1 |
| Bursa | 21 | 1 | 0 | 0 | %4,8* | %4,8* |
| İzmir | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| İstanbul | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 53 | 2 | 2 | 1 | %3,8 | %9,4 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 18 | 2 | 0 | 0 | %11,1* | %11,1* |
| 1201–1600 m | 30 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %3,3 |
| 1601–2000 m | 20 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 42 | 2 | 1 | 0 | %4,8 | %7,1 |
| Arap | 30 | 0 | 1 | 1 | %0,0 | %6,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 340 | 30 | 29 | 27 | %8,8 | %25,3 |
| İzmir | 231 | 20 | 15 | 15 | %8,7 | %21,6 |
| İstanbul | 202 | 17 | 13 | 20 | %8,4 | %24,8 |
| Bursa | 188 | 10 | 12 | 22 | %5,3 | %23,4 |
| Ankara | 62 | 5 | 5 | 7 | %8,1 | %27,4 |
| Antalya | 16 | 2 | 1 | 3 | %12,5* | %37,5* |
| Adana | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 505 | 45 | 42 | 41 | %8,9 | %25,3 |
| Çim · Normal | 219 | 17 | 15 | 20 | %7,8 | %23,7 |
| Sentetik · Normal | 167 | 16 | 12 | 18 | %9,6 | %27,5 |
| Kum · Nemli | 86 | 6 | 6 | 9 | %7,0 | %24,4 |
| Kum · Islak | 30 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %13,3 |
| Çim · Çok Yumuşak | 17 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,9* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 12 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Ağır | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 145 | 12 | 8 | 5 | %8,3 | %17,2 |
| 1201–1600 m | 468 | 35 | 34 | 44 | %7,5 | %24,1 |
| 1601–2000 m | 365 | 29 | 30 | 39 | %7,9 | %26,8 |
| 2001+ m | 73 | 9 | 5 | 7 | %12,3 | %28,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 560 | 53 | 37 | 59 | %9,5 | %26,6 |
| Arap | 491 | 32 | 40 | 36 | %6,5 | %22,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Dolmaz | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| N. Kaya | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| H. Karabulut | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| G. Taşdelen | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ş. Demir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Z. Durgun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Keskin | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| F. Ceylan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| N. Yıldırım | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| T. Çekici | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| My Dragon | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Ser Şövalye | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Supinator | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Demir Nihat | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Teyzeoğlu | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Mystic Mirage | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| My Privacy | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Royal Bengal Tiger | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Seven Sky Almila | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Polpenazze | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Red Smoke | H. Dolmaz | 10/11 | 21,40 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Supinator | H. Dolmaz | 9/10 | 82,65 |
| 22.10.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1500 Çim | Erduman | Y. Akbulut | 7/8 | 9,40 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1400 Kum | Quiereme | G. Taşdelen | 8/13 | 66,80 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1800 Kum | Toprak Beyi | G. Kılıç | 13/14 | 29,60 |
| 04.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1400 Kum | Numanım | N. Kaya | 8/10 | 14,20 |
| 12.07.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Berid | S. Şahyazıcı | 7/7 | 24,90 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Kum | Şadinin Oğlu | F. Ceylan | 13/15 | 3,95 |
| 11.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Temerario | H. Sunkar | 5/10 | 17,10 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Nakış Han | F. Ceylan | 8/8 | 12,25 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 21 | 1600 Kum | The Admiral | S. Gökçe | 2/7 | 4,25 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Demir Nihat | A. Ataş | 4/14 | 5,95 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Star Fıghter | Ş. Çelik | 6/8 | 15,15 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | Secret Saver | Ş. Demir | 7/16 | 29,55 |
| 10.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Esinin Kızı | M. Dolak | 6/15 | 11,90 |
| 10.07.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1900 Kum | Göktürk Bey | A. Aydın | 8/13 | 8,15 |
| 10.07.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1400 Kum | Pineal Code | D. Sav | 5/5 | 17,05 |
| 10.07.2026 | Bursa | Maiden | 1700 Çim | My Star Gırl | A. Temizer | 6/15 | 25,35 |
| 09.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1200 Kum | Lion Pekan | R. Suna | 8/12 | 10,30 |
| 09.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 1 | 1200 Kum | Flight Mode | Z. Durgun | 6/9 | 19,15 |
Sık sorulanlar
Adem Ceylan bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 70 koşuda 2 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Adem Ceylan bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Adem Ceylan en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 37 koşu, 1 birincilik.
Adem Ceylan apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.