Apranti (AP)AP nedir?
Sezer Çelik
Sezer Çelik son 12 ayda 37 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 5 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (11 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Sezer Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 3 | 2 | 0 | %10,3* | %17,2* | – |
| Son 12 ay | 37 | 3 | 2 | 0 | %8,1 | %13,5 | – |
| 2020'den bu yana | 768 | 35 | 50 | 49 | %4,6 | %17,4 | −%55,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 29 | 3 | 2 | 0 | %10,3* | %17,2* |
| 2025 | 21 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %9,5* |
| 2024 | 60 | 3 | 5 | 6 | %5,0 | %23,3 |
| 2023 | 180 | 13 | 21 | 13 | %7,2 | %26,1 |
| 2022 | 152 | 6 | 3 | 9 | %3,9 | %11,8 |
| 2021 | 212 | 3 | 10 | 17 | %1,4 | %14,2 |
| 2020 | 114 | 7 | 8 | 3 | %6,1 | %15,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Bursa | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Şanlıurfa | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Diyarbakır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Elazığ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İzmir | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kocaeli | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 22 | 2 | 1 | 0 | %9,1* | %13,6* |
| Sentetik · Normal | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| 1201–1600 m | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1601–2000 m | 15 | 3 | 2 | 0 | %20,0* | %33,3* |
| 2001+ m | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 19 | 2 | 0 | 0 | %10,5* | %10,5* |
| Arap | 18 | 1 | 2 | 0 | %5,6* | %16,7* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 469 | 19 | 30 | 27 | %4,1 | %16,2 |
| Kocaeli | 120 | 8 | 7 | 11 | %6,7 | %21,7 |
| İzmir | 98 | 5 | 7 | 8 | %5,1 | %20,4 |
| İstanbul | 41 | 1 | 3 | 1 | %2,4 | %12,2 |
| Ankara | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| Adana | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Antalya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Şanlıurfa | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Diyarbakır | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Elazığ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 393 | 21 | 30 | 30 | %5,3 | %20,6 |
| Çim · Normal | 196 | 6 | 11 | 13 | %3,1 | %15,3 |
| Kum · Nemli | 47 | 2 | 3 | 1 | %4,3 | %12,8 |
| Sentetik · Normal | 42 | 2 | 3 | 1 | %4,8 | %14,3 |
| Kum · Islak | 36 | 2 | 0 | 1 | %5,6 | %8,3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 19 | 2 | 0 | 1 | %10,5* | %15,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %16,7* |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 104 | 6 | 9 | 9 | %5,8 | %23,1 |
| 1201–1600 m | 338 | 10 | 14 | 17 | %3,0 | %12,1 |
| 1601–2000 m | 255 | 16 | 21 | 17 | %6,3 | %21,2 |
| 2001+ m | 71 | 3 | 6 | 6 | %4,2 | %21,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 458 | 22 | 27 | 28 | %4,8 | %16,8 |
| İngiliz | 310 | 13 | 23 | 21 | %4,2 | %18,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Özgül | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| A. Akbaba | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| V. Tekin | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İ. Atmaca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Atal | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Alaçam | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| E. Karatoprak | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| M. Kaya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| B. Demirkapu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| S. Ceylan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fortunello | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Kara Maho | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Falcongirl | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Azerbaycanlı | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Şafakay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Sultan Nene | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Hisarlı Kız | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Dark Reıgn | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Maxımus Wolf | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ulan Şadiye | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Hisarlı Kız | İ. Atmaca | 9/14 | 28,55 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Dark Reıgn | E. Karatoprak | 1/9 | 1,85 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Maxımus Wolf | M. Atal | 16/18 | 61,15 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 1700 Kum | Kara Maho | M. Kaya | 2/7 | 11,40 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Ulan Şadiye | A. Akbaba | 12/12 | 57,75 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1900 Kum | Emin Amca | B. Demirkapu | 6/7 | 10,15 |
| 20.10.2026 | Adana | Maiden | 1200 Kum | Lady Zeliş | V. Tekin | 8/10 | 8,90 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Glitter Wings | A. Akbaba | 5/9 | 2,90 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1300 Kum | Prenses Koşkoşum | S. Ceylan | 12/17 | 22,65 |
| 18.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2100 Sentetik | Falcongirl | V. Tekin | 6/8 | 18,30 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1800 Kum | Vasılısa | E. Açmaz | 11/13 | 23,80 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 2000 Kum | Bitirim Seda | İ. Atmaca | 5/8 | 8,55 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1200 Kum | Doktor Miray | B. Cengiz | 13/13 | 26,55 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Lady Nazo | M. Atal | 10/18 | 24,75 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Paluri Man | A. Dinç | 8/12 | 11,20 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Okanda | A. Karakuş | 15/15 | 66,10 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | Vetcihan | M. Güneş | 9/12 | 14,15 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Azerbaycanlı | M. Alaçam | 2/11 | 4,70 |
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Falcongirl | V. Tekin | 5/9 | 27,55 |
| 27.09.2026 | Adana | Şartlı 3 | 2000 Sentetik | Azerbaycanlı | M. Alaçam | 1/8 | 5,10 |
Sık sorulanlar
Sezer Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 29 koşuda 3 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Sezer Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Adana 9. koşu 21:30, STEELL FOOT.
Sezer Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 11 koşu, 1 birincilik.
Sezer Çelik apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.