Apranti (AP)AP nedir?
Mehmet Kıyak
Mehmet Kıyak son 12 ayda 252 koşuya çıktı, 18 birincilik ve 63 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (183 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kıyak jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 215 | 14 | 17 | 19 | %6,5 | %23,3 | −%64,4 |
| Son 12 ay | 252 | 18 | 20 | 25 | %7,1 | %25,0 | −%60,4 |
| 2020'den bu yana | 1377 | 91 | 92 | 105 | %6,6 | %20,9 | −%45,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 215 | 14 | 17 | 19 | %6,5 | %23,3 |
| 2025 | 269 | 24 | 18 | 23 | %8,9 | %24,2 |
| 2024 | 258 | 18 | 22 | 22 | %7,0 | %24,0 |
| 2023 | 206 | 20 | 19 | 15 | %9,7 | %26,2 |
| 2022 | 187 | 11 | 8 | 15 | %5,9 | %18,2 |
| 2021 | 165 | 3 | 8 | 9 | %1,8 | %12,1 |
| 2020 | 77 | 1 | 0 | 2 | %1,3 | %3,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 183 | 10 | 15 | 16 | %5,5 | %22,4 |
| Ankara | 47 | 5 | 3 | 6 | %10,6 | %29,8 |
| Şanlıurfa | 8 | 1 | 0 | 0 | 1/8 | 1/8 |
| İstanbul | 7 | 0 | 0 | 3 | 0/7 | 3/7 |
| Antalya | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kocaeli | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 113 | 12 | 9 | 11 | %10,6 | %28,3 |
| Çim · Normal | 47 | 3 | 2 | 6 | %6,4 | %23,4 |
| Sentetik · Normal | 37 | 0 | 6 | 2 | %0,0 | %21,6 |
| Kum · Sulu | 24 | 2 | 2 | 2 | %8,3* | %25,0* |
| Kum · Nemli | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 0 | 3 | 1/7 | 4/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 43 | 1 | 2 | 4 | %2,3 | %16,3 |
| 1201–1600 m | 113 | 8 | 10 | 8 | %7,1 | %23,0 |
| 1601–2000 m | 68 | 7 | 4 | 8 | %10,3 | %27,9 |
| 2001+ m | 28 | 2 | 4 | 5 | %7,1* | %39,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 137 | 11 | 14 | 16 | %8,0 | %29,9 |
| İngiliz | 115 | 7 | 6 | 9 | %6,1 | %19,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 992 | 59 | 68 | 72 | %5,9 | %20,1 |
| Ankara | 266 | 21 | 15 | 24 | %7,9 | %22,6 |
| Şanlıurfa | 50 | 6 | 1 | 3 | %12,0 | %20,0 |
| İstanbul | 22 | 0 | 3 | 3 | %0,0* | %27,3* |
| Antalya | 18 | 1 | 3 | 0 | %5,6* | %22,2* |
| Kocaeli | 12 | 3 | 1 | 2 | %25,0* | %50,0* |
| Elazığ | 10 | 1 | 1 | 0 | %10,0* | %20,0* |
| Diyarbakır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 707 | 47 | 49 | 51 | %6,6 | %20,8 |
| Çim · Normal | 436 | 24 | 22 | 32 | %5,5 | %17,9 |
| Kum · Nemli | 58 | 8 | 2 | 5 | %13,8 | %25,9 |
| Sentetik · Normal | 52 | 0 | 9 | 2 | %0,0 | %21,2 |
| Kum · Sulu | 31 | 4 | 2 | 3 | %12,9 | %29,0 |
| Kum · Islak | 26 | 2 | 2 | 5 | %7,7* | %34,6* |
| Çim · Çok Yumuşak | 22 | 4 | 0 | 2 | %18,2* | %27,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 17 | 1 | 1 | 1 | %5,9* | %17,6* |
| Çim · Yumuşak | 16 | 1 | 2 | 0 | %6,3* | %18,8* |
| Çim · Ağır | 11 | 0 | 3 | 4 | %0,0* | %63,6* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 262 | 12 | 17 | 12 | %4,6 | %15,6 |
| 1201–1600 m | 644 | 32 | 41 | 47 | %5,0 | %18,6 |
| 1601–2000 m | 360 | 38 | 25 | 33 | %10,6 | %26,7 |
| 2001+ m | 111 | 9 | 9 | 13 | %8,1 | %27,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 837 | 52 | 57 | 61 | %6,2 | %20,3 |
| İngiliz | 540 | 39 | 35 | 44 | %7,2 | %21,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 32 | 1 | 2 | 3 | %3,1 | %18,8 |
| A. Dinç | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| V. Tekin | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| R. Kaya | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Ş. İpek | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| S. Demir | 7 | 0 | 1 | 2 | 0/7 | 3/7 |
| R. Konuk | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| A. Karakuş | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| M. Örtünç | 7 | 2 | 3 | 0 | 2/7 | 5/7 |
| Y. Çağlar | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Babamuşlu | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Irmak Su | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
| Pakelif | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| Çelik Parçası | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Büyük Yürekli | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Baba İbo | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Handsome Lake | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Best Alya | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Mon Bijou | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Harşit Beyi | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Güzelnisa | A. Dinç | 15/17 | 48,70 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Kapıkuleli | V. Tekin | 6/10 | 21,10 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 14 | 1300 Kum | Lucky Angel | S. Altundağ | 12/13 | 41,45 |
| 03.11.2026 | Adana | Maiden | 1300 Kum | Özferah | Y. Tuncay | 9/11 | 12,25 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Tahirbeyli | M. Doğan | 6/9 | 15,85 |
| 01.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1800 Kum | Best Alya | Y. Baysal | 2/7 | 18,55 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Run For Us | Y. Tuncay | 15/18 | 45,00 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Irmak Su | S. Demir | 4/11 | 5,40 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Büyük Yürekli | Y. Tuncay | 3/18 | 31,55 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Selim Usta | E. Mutlu | 8/16 | 36,10 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Beratkız | İ. Atmaca | 12/13 | 37,80 |
| 27.10.2026 | Adana | Satış 1 | 1500 Sentetik | Alphecca | M. Kaya | 2/15 | 10,15 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Yalıntay | R. Kaya | 14/15 | 29,55 |
| 25.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 2000 Kum | Big Fortuna | M. Özyiğit | 6/8 | 5,25 |
| 25.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Efe Sultan | A. Dinç | 15/15 | 64,60 |
| 13.10.2026 | Adana | Maiden | 1300 Sentetik | Efe Sultan | A. Dinç | 13/15 | 77,25 |
| 13.10.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1400 Kum | Pakelif | R. Konuk | 7/12 | 27,35 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Tomanbay | Y. Misdik | 14/15 | 99,45 |
| 11.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1200 Sentetik | Irmak Su | S. Demir | 7/12 | 7,45 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | İptisam | Y. Tuncay | 8/13 | 59,95 |
Sık sorulanlar
Mehmet Kıyak bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 215 koşuda 14 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kıyak bugün hangi atlara biniyor?
Adana 7. koşu 20:30, RUN FOR US; Adana 9. koşu 21:30, O PAPATYA.
Mehmet Kıyak en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 183 koşu, 10 birincilik.
Mehmet Kıyak apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.