Antrenör
Ömer Ahmet Alakuştekin
Ömer Ahmet Alakuştekin'ın atları son 12 ayda 54 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 9 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (42 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Ahmet Alakuştekin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 1 | 1 | 2 | %2,4 | %9,5 | – |
| Son 12 ay | 54 | 3 | 2 | 4 | %5,6 | %16,7 | −%71,8 |
| 2020'den bu yana | 114 | 6 | 9 | 11 | %5,3 | %22,8 | −%75,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 16.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 1 | 1 | 2 | %2,4 | %9,5 |
| 2025 | 42 | 3 | 7 | 7 | %7,1 | %40,5 |
| 2024 | 14 | 1 | 0 | 0 | %7,1* | %7,1* |
| 2023 | 16 | 1 | 1 | 2 | %6,3* | %25,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 42 | 2 | 1 | 3 | %4,8 | %14,3 |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 20 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %10,0* |
| Kum · Normal | 18 | 1 | 2 | 1 | %5,6* | %22,2* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kum · Nemli | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,3* |
| 1201–1600 m | 23 | 3 | 1 | 3 | %13,0* | %30,4* |
| 1601–2000 m | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 45 | 3 | 2 | 4 | %6,7 | %20,0 |
| İngiliz | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 22 | 3 | 0 | 1 | %13,6* | %18,2* |
| Handikap | 16 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %12,5* |
| Maiden | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 81 | 3 | 5 | 7 | %3,7 | %18,5 |
| Kocaeli | 17 | 2 | 2 | 2 | %11,8* | %35,3* |
| Ankara | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| İzmir | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 43 | 1 | 3 | 4 | %2,3 | %18,6 |
| Kum · Normal | 32 | 2 | 3 | 3 | %6,3 | %25,0 |
| Çim · Normal | 26 | 0 | 2 | 3 | %0,0* | %19,2* |
| Kum · Nemli | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 28 | 1 | 0 | 2 | %3,6* | %10,7* |
| 1201–1600 m | 56 | 4 | 6 | 8 | %7,1 | %32,1 |
| 1601–2000 m | 18 | 1 | 3 | 1 | %5,6* | %27,8* |
| 2001+ m | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 97 | 5 | 8 | 11 | %5,2 | %24,7 |
| İngiliz | 17 | 1 | 1 | 0 | %5,9* | %11,8* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 51 | 3 | 6 | 3 | %5,9 | %23,5 |
| Şartlı | 30 | 3 | 1 | 2 | %10,0 | %20,0 |
| Maiden | 18 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %22,2* |
| Satış | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Çizik | 5 | 2 | 0 | 2 | 2/5 | 4/5 |
| Z. Karabulut | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Yıldız | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Ç. Taşcı | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| B. Çetin | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| U. Levent | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Y. Gökçe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| O. Yıldız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Bilgin | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| B. Mırık | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hızlı Veysel | 17 | 3 | 1 | 3 | %17,6* | %41,2* |
| Susadım | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| Mandacan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Acemoğlu Bir | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Cüda | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Taltif | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Aras Ahmet | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Akyel Abi | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Fortunello | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Turna Şah | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Susadım | Ç. Taşcı | 13/14 | 86,40 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Çim | Susadım | A. Aslan | 8/11 | 47,05 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Çim | Turna Şah | D. Budak | 6/9 | 41,95 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1200 Sentetik | Susadım | M. Göl | 14/18 | 86,55 |
| 30.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Cüda | Z. Karabulut | 16/16 | 32,00 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Susadım | B. Çığla | 14/15 | 42,20 |
| 12.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Susadım | Ç. Taşcı | 8/15 | 113,55 |
| 09.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Cüda | Z. Karabulut | 11/11 | 27,25 |
| 26.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Taltif | B. Bektaş | 10/11 | 87,90 |
| 24.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1900 Çim | My Star Gırl | S. Çelik | 9/13 | 26,55 |
| 24.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1900 Çim | Balaban Sümbülü | Z. Karabulut | 7/13 | 15,35 |
| 22.07.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1500 Sentetik | Susadım | M. Coşkun | 14/16 | 61,05 |
| 20.07.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1800 Çim | Mandacan | B. Gökçe | 12/13 | 25,30 |
| 19.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Taltif | G. Özçelik | 13/13 | 48,00 |
| 14.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1200 Kum | Susadım | B. Çetin | 10/10 | 45,55 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Aras Ahmet | U. Levent | 13/13 | 73,50 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Oğlum Hamit | A. Arslan | 10/10 | 18,75 |
| 09.07.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Akyel Abi | Ç. Taşcı | 2/11 | 7,20 |
| 08.07.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2000 Sentetik | Mandacan | U. Levent | 5/7 | 9,90 |
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Çim | Aras Ahmet | U. Levent | 13/14 | 56,10 |
Sık sorulanlar
Ömer Ahmet Alakuştekin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 42 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Ahmet Alakuştekin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 16.10.2026, İstanbul.
Ömer Ahmet Alakuştekin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 42 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.