Apranti (AP)AP nedir?
Berkan Çığla
Berkan Çığla son 12 ayda 111 koşuya çıktı, 4 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (102 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Berkan Çığla jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 4 | 4 | 4 | %4,3 | %12,9 | −%70,0 |
| Son 12 ay | 111 | 4 | 5 | 5 | %3,6 | %12,6 | −%74,9 |
| 2020'den bu yana | 1577 | 79 | 93 | 97 | %5,0 | %17,1 | −%54,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 20.09.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 93 | 4 | 4 | 4 | %4,3 | %12,9 |
| 2025 | 133 | 0 | 5 | 3 | %0,0 | %6,0 |
| 2024 | 221 | 9 | 7 | 16 | %4,1 | %14,5 |
| 2023 | 294 | 18 | 11 | 17 | %6,1 | %15,6 |
| 2022 | 392 | 21 | 27 | 26 | %5,4 | %18,9 |
| 2021 | 208 | 8 | 15 | 16 | %3,8 | %18,8 |
| 2020 | 236 | 19 | 24 | 15 | %8,1 | %24,6 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 102 | 4 | 5 | 4 | %3,9 | %12,7 |
| Kocaeli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 48 | 2 | 3 | 2 | %4,2 | %14,6 |
| Çim · Normal | 28 | 2 | 1 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| Kum · Normal | 25 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %8,0* |
| Kum · Nemli | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %15,4* |
| 1201–1600 m | 53 | 2 | 2 | 2 | %3,8 | %11,3 |
| 1601–2000 m | 30 | 1 | 2 | 0 | %3,3 | %10,0 |
| 2001+ m | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 64 | 3 | 4 | 3 | %4,7 | %15,6 |
| Arap | 47 | 1 | 1 | 2 | %2,1 | %8,5 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 1186 | 51 | 61 | 66 | %4,3 | %15,0 |
| Kocaeli | 269 | 18 | 19 | 23 | %6,7 | %22,3 |
| Bursa | 58 | 4 | 6 | 4 | %6,9 | %24,1 |
| İzmir | 55 | 5 | 6 | 3 | %9,1 | %25,5 |
| Adana | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Antalya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 762 | 29 | 44 | 41 | %3,8 | %15,0 |
| Çim · Normal | 356 | 19 | 17 | 17 | %5,3 | %14,9 |
| Kum · Normal | 298 | 20 | 25 | 24 | %6,7 | %23,2 |
| Kum · Nemli | 50 | 3 | 3 | 4 | %6,0 | %20,0 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 29 | 3 | 0 | 5 | %10,3* | %27,6* |
| Çim · Yumuşak | 27 | 1 | 0 | 4 | %3,7* | %18,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 1 | 1 | 0 | %4,8* | %9,5* |
| Kum · Islak | 19 | 1 | 2 | 2 | %5,3* | %26,3* |
| Çim · Ağır | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 144 | 7 | 7 | 10 | %4,9 | %16,7 |
| 1201–1600 m | 829 | 36 | 51 | 46 | %4,3 | %16,0 |
| 1601–2000 m | 438 | 26 | 23 | 31 | %5,9 | %18,3 |
| 2001+ m | 166 | 10 | 12 | 10 | %6,0 | %19,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 903 | 51 | 57 | 55 | %5,6 | %18,1 |
| İngiliz | 674 | 28 | 36 | 42 | %4,2 | %15,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Acar | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| M. Baykara | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| M. İpek | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| A. Küçükaksoy | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| E. Uslu | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| H. Acar | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Y. Öztaş | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| U. Demir | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| H. Yıldırım | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ö. Güneli | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Yalıkızı | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Okyanus İncisi | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Julnar | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bold Star | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| I Am Invıncible | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Skydive | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Sabrinin Kızı | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Zelinda | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Dilberan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Erçetin | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2000 Çim | Julnar | U. Demir | –/11 | 21,20 |
| 18.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Swiss Dancer | A. Tekdemir | 8/14 | 70,15 |
| 16.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1300 Çim | King Zagor | K. Köseoğlu | 9/9 | 79,90 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Samui | M. Baykara | 16/17 | 74,95 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Çim | Bold Star | M. Baykara | 11/11 | 74,50 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Sabrinin Kızı | Ö. Güneli | 3/10 | 35,25 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Gelidonya | H. Altunbaş | 11/11 | 62,55 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Splendid | A. Küçükaksoy | 2/4 | 2,35 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Julnar | U. Demir | 6/10 | 27,75 |
| 05.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1200 Sentetik | Ala Master | T. Şit | –/8 | 28,65 |
| 28.08.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1600 Çim | Dolores Hidalgo | R. Tetik | 12/13 | 35,65 |
| 28.08.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1200 Sentetik | Tepebağ Kızı | Ş. Gökçe | 10/12 | 115,05 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Maiden/Satış | 1300 Çim | Sabrinin Kızı | Ö. Güneli | 5/15 | 130,35 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Çim | Bold Star | M. Baykara | 5/10 | 67,35 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Susadım | Ö. Alakuştekin | 14/15 | 42,20 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1900 Çim | King Of The Win | M. İpek | 9/11 | 30,65 |
| 18.08.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 2000 Kum | Julnar | U. Demir | 11/16 | 86,25 |
| 13.08.2026 | Kocaeli | Satış 1 | 1400 Kum | Zelinda | E. Uslu | 8/14 | 24,80 |
| 07.08.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1600 Çim | Hoş Esinti | Y. Uçar | 10/19 | 46,45 |
| 05.08.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Kimdraka | M. İpek | 3/11 | 5,15 |
Sık sorulanlar
Berkan Çığla bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 93 koşuda 4 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Berkan Çığla bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 20.09.2026, İstanbul.
Berkan Çığla en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 102 koşu, 4 birincilik.
Berkan Çığla apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.