Apranti (AP)AP nedir?
Ahmet Efekan Elmas
Ahmet Efekan Elmas son 12 ayda 131 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 27 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (55 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Efekan Elmas jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 130 | 6 | 10 | 11 | %4,6 | %20,8 | −%25,4 |
| Son 12 ay | 131 | 6 | 10 | 11 | %4,6 | %20,6 | −%26,0 |
| 2020'den bu yana | 313 | 11 | 20 | 17 | %3,5 | %15,3 | −%56,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 130 | 6 | 10 | 11 | %4,6 | %20,8 |
| 2025 | 125 | 4 | 8 | 4 | %3,2 | %12,8 |
| 2024 | 23 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %13,0* |
| 2023 | 35 | 1 | 1 | 0 | %2,9 | %5,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 55 | 2 | 6 | 2 | %3,6 | %18,2 |
| İstanbul | 36 | 3 | 2 | 7 | %8,3 | %33,3 |
| Kocaeli | 18 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,6* |
| İzmir | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Antalya | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Ankara | 3 | 0 | 0 | 2 | 0/3 | 2/3 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 48 | 2 | 4 | 1 | %4,2 | %14,6 |
| Çim · Normal | 27 | 2 | 1 | 3 | %7,4* | %22,2* |
| Sentetik · Normal | 23 | 1 | 0 | 5 | %4,3* | %26,1* |
| Kum · Nemli | 13 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %15,4* |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 21 | 1 | 1 | 0 | %4,8* | %9,5* |
| 1201–1600 m | 65 | 3 | 5 | 6 | %4,6 | %21,5 |
| 1601–2000 m | 34 | 2 | 2 | 3 | %5,9 | %20,6 |
| 2001+ m | 11 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %36,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 119 | 5 | 10 | 11 | %4,2 | %21,8 |
| İngiliz | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 85 | 3 | 9 | 2 | %3,5 | %16,5 |
| İstanbul | 58 | 5 | 2 | 10 | %8,6 | %29,3 |
| Kocaeli | 58 | 1 | 4 | 2 | %1,7 | %12,1 |
| İzmir | 53 | 1 | 3 | 0 | %1,9 | %7,5 |
| Antalya | 45 | 1 | 0 | 1 | %2,2 | %4,4 |
| Elazığ | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 2 | 0/4 | 2/4 |
| Adana | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Diyarbakır | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 132 | 4 | 11 | 2 | %3,0 | %12,9 |
| Çim · Normal | 69 | 4 | 2 | 5 | %5,8 | %15,9 |
| Sentetik · Normal | 58 | 2 | 0 | 7 | %3,4 | %15,5 |
| Kum · Nemli | 16 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %18,8* |
| Kum · Islak | 16 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 49 | 3 | 2 | 1 | %6,1 | %12,2 |
| 1201–1600 m | 168 | 6 | 11 | 10 | %3,6 | %16,1 |
| 1601–2000 m | 79 | 2 | 5 | 4 | %2,5 | %13,9 |
| 2001+ m | 17 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %23,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 262 | 8 | 19 | 15 | %3,1 | %16,0 |
| İngiliz | 51 | 3 | 1 | 2 | %5,9 | %11,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Biricik | 74 | 5 | 6 | 9 | %6,8 | %27,0 |
| E. Turan | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| K. Kınay | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| M. Özgül | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| K. Şengel | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| R. Coşkun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Kulak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Çizik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| T. Ateş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Kaya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gülalp Kızı | 27 | 3 | 3 | 8 | %11,1* | %51,9* |
| Gürobası | 18 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %11,1* |
| Kuruçay | 12 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %33,3* |
| Güzel Huylum | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Dağardı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Sevtaha | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Nadide Kız | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Berivancan | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Asalethan | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Sırtaşı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Gülalp Kızı | T. Biricik | 7/13 | 5,75 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Dağardı | T. Biricik | 4/14 | 37,35 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Güzel Huylum | T. Biricik | 11/16 | 37,15 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Gülalp Kızı | T. Biricik | 5/12 | 52,70 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 2000 Kum | Gürobası | T. Biricik | 8/13 | 19,00 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Dağardı | T. Biricik | 7/9 | 42,85 |
| 26.10.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Güzel Huylum | T. Biricik | 13/17 | 25,05 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Çim | Gülalp Kızı | T. Biricik | 2/12 | 6,00 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Gürobası | T. Biricik | 7/7 | 60,00 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 2000 Kum | Budabeşte Gülü | Y. Çankaya | 10/10 | 38,80 |
| 21.09.2026 | Bursa | Maiden | 1200 Çim | Dağardı | T. Biricik | 4/11 | 44,95 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Gülalp Kızı | T. Biricik | 3/17 | 9,50 |
| 20.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 2000 Çim | Güzel Huylum | T. Biricik | 6/11 | 16,80 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Kuruçay | T. Biricik | 7/12 | 5,00 |
| 18.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1200 Çim | İhtimal | T. Biricik | 17/19 | 7,90 |
| 17.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Berivancan | K. Kınay | 11/16 | 15,35 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1400 Kum | Leylim Çelik | A. Çizik | 11/14 | 40,90 |
| 14.09.2026 | Bursa | Maiden | 1500 Çim | Ulu Irmak | S. Dinçer | 12/15 | 23,75 |
| 14.09.2026 | Bursa | Maiden | 1500 Çim | Dağardı | T. Biricik | 8/14 | 38,80 |
| 11.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1400 Çim | Esrabo | T. Ateş | 9/19 | 31,50 |
Sık sorulanlar
Ahmet Efekan Elmas bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 130 koşuda 6 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ahmet Efekan Elmas bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Ahmet Efekan Elmas en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 55 koşu, 2 birincilik.
Ahmet Efekan Elmas apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.