Apranti (AP)AP nedir?
Aliberk Metin
Aliberk Metin son 12 ayda 86 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 7 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (46 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Aliberk Metin jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 68 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %7,4 | −%100,0 |
| Son 12 ay | 86 | 1 | 2 | 4 | %1,2 | %8,1 | −%87,6 |
| 2020'den bu yana | 239 | 5 | 9 | 12 | %2,1 | %10,9 | −%83,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 68 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %7,4 |
| 2025 | 69 | 1 | 2 | 4 | %1,4 | %10,1 |
| 2024 | 69 | 3 | 3 | 2 | %4,3 | %11,6 |
| 2023 | 29 | 1 | 2 | 2 | %3,4* | %17,2* |
| 2022 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 46 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %6,5 |
| Antalya | 39 | 1 | 1 | 2 | %2,6 | %10,3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 51 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %7,8 |
| Sentetik · Normal | 19 | 1 | 1 | 1 | %5,3* | %15,8* |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Sentetik · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,3* |
| 1201–1600 m | 44 | 1 | 1 | 1 | %2,3 | %6,8 |
| 1601–2000 m | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| 2001+ m | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 61 | 1 | 1 | 2 | %1,6 | %6,6 |
| İngiliz | 25 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %12,0* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 159 | 2 | 7 | 10 | %1,3 | %11,9 |
| Antalya | 76 | 3 | 2 | 2 | %3,9 | %9,2 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 111 | 2 | 3 | 9 | %1,8 | %12,6 |
| Çim · Normal | 52 | 0 | 2 | 1 | %0,0 | %5,8 |
| Sentetik · Normal | 37 | 2 | 1 | 1 | %5,4 | %10,8 |
| Kum · Nemli | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| Kum · Islak | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Sentetik · Islak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 72 | 1 | 5 | 5 | %1,4 | %15,3 |
| 1201–1600 m | 100 | 3 | 2 | 4 | %3,0 | %9,0 |
| 1601–2000 m | 49 | 0 | 2 | 1 | %0,0 | %6,1 |
| 2001+ m | 18 | 1 | 0 | 2 | %5,6* | %16,7* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 179 | 5 | 6 | 9 | %2,8 | %11,2 |
| İngiliz | 60 | 0 | 3 | 3 | %0,0 | %10,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Yıldırım | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| R. Kaya | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| A. Ataş | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ş. Özgür | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| E. Baydan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| S. Çelikman | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| E. Altın | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| M. Demirtaş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Polat | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| C. Köse | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Efsanevitay | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Wind Of Side | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Pkeay | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Lokum Hüma | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Rütbesiz | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Esengözlüm | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Dilşahkaya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ateş Tufanı | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Cedide | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bitter Çikolata | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Cedide | E. Baydan | 10/13 | 24,45 |
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Bitter Çikolata | Y. Akkuş | 4/13 | 14,15 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Cedide | E. Baydan | 9/11 | 29,55 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Side Fire | N. Özgür | 7/10 | 38,20 |
| 10.10.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 1900 Kum | Mr Eko | E. Ergünay | 11/16 | 52,70 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Kahraman Evlat | B. Şengel | 11/12 | 35,85 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Bitter Çikolata | A. Ataş | 9/14 | 37,05 |
| 24.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Gürselhan | S. Yanık | 10/12 | 25,55 |
| 19.09.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Efsanevitay | M. Yıldırım | 7/10 | 58,20 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Şahinbatur | İ. Baydan | 6/9 | 19,15 |
| 12.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Efsanevitay | M. Yıldırım | 8/10 | 82,10 |
| 10.09.2026 | İzmir | Satış 1 | 1400 Kum | Ember Son | Y. Gürsoy | 9/10 | 25,50 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Side Fire | N. Özgür | 7/8 | 38,50 |
| 15.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1400 Kum | Nimet Ablam | C. Köse | 8/13 | 65,70 |
| 15.08.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Efsanevitay | M. Yıldırım | 8/10 | 58,55 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Baba Çakmak | A. Ataş | 13/15 | 42,70 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Amankızım | M. Yıldırım | 6/9 | 31,80 |
| 01.08.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Efsanevitay | M. Yıldırım | 8/11 | 62,00 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Amankızım | M. Yıldırım | 3/10 | 30,10 |
| 12.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lokum Hüma | A. Ataş | 5/11 | 18,35 |
Sık sorulanlar
Aliberk Metin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 68 koşuda 0 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Aliberk Metin bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Aliberk Metin en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 46 koşu, 0 birincilik.
Aliberk Metin apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.