Jokey
Mehmet Kaya
Mehmet Kaya son 12 ayda 1085 koşuya çıktı, 172 birincilik ve 488 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (548 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 883 | 133 | 135 | 115 | %15,1 | %43,4 | −%35,3 |
| Son 12 ay | 1085 | 172 | 175 | 141 | %15,9 | %45,0 | −%30,5 |
| 2020'den bu yana | 6097 | 1010 | 961 | 821 | %16,6 | %45,8 | −%30,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 883 | 133 | 135 | 115 | %15,1 | %43,4 |
| 2025 | 1113 | 178 | 184 | 162 | %16,0 | %47,1 |
| 2024 | 1074 | 189 | 175 | 153 | %17,6 | %48,1 |
| 2023 | 960 | 170 | 168 | 122 | %17,7 | %47,9 |
| 2022 | 806 | 144 | 130 | 93 | %17,9 | %45,5 |
| 2021 | 865 | 124 | 114 | 131 | %14,3 | %42,7 |
| 2020 | 396 | 72 | 55 | 45 | %18,2 | %43,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 548 | 77 | 81 | 64 | %14,1 | %40,5 |
| Antalya | 177 | 29 | 31 | 30 | %16,4 | %50,8 |
| İzmir | 139 | 30 | 23 | 22 | %21,6 | %54,0 |
| Kocaeli | 79 | 12 | 16 | 4 | %15,2 | %40,5 |
| Bursa | 70 | 17 | 11 | 13 | %24,3 | %58,6 |
| Ankara | 70 | 7 | 13 | 7 | %10,0 | %38,6 |
| Adana | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 368 | 48 | 50 | 59 | %13,0 | %42,7 |
| Kum · Normal | 335 | 75 | 58 | 28 | %22,4 | %48,1 |
| Çim · Normal | 175 | 17 | 25 | 27 | %9,7 | %39,4 |
| Kum · Nemli | 73 | 12 | 20 | 13 | %16,4 | %61,6 |
| Kum · Islak | 30 | 3 | 5 | 5 | %10,0 | %43,3 |
| Çim · Yumuşak | 23 | 3 | 3 | 0 | %13,0* | %26,1* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 2 | 3 | 0 | %13,3* | %33,3* |
| Kum · Sulu | 14 | 4 | 2 | 3 | %28,6* | %64,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 12 | 2 | 3 | 1 | %16,7* | %50,0* |
| Sentetik · Islak | 12 | 3 | 3 | 3 | %25,0* | %75,0* |
| Çim · Çok Ağır | 11 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %9,1* |
| Çim · Ağır | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Sentetik · Sulu | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 162 | 27 | 29 | 17 | %16,7 | %45,1 |
| 1201–1600 m | 594 | 95 | 91 | 84 | %16,0 | %45,5 |
| 1601–2000 m | 202 | 29 | 40 | 25 | %14,4 | %46,5 |
| 2001+ m | 127 | 21 | 15 | 15 | %16,5 | %40,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 573 | 92 | 100 | 72 | %16,1 | %46,1 |
| Arap | 512 | 80 | 75 | 69 | %15,6 | %43,8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 2942 | 382 | 431 | 344 | %13,0 | %39,3 |
| İzmir | 964 | 212 | 169 | 153 | %22,0 | %55,4 |
| Kocaeli | 798 | 173 | 134 | 110 | %21,7 | %52,3 |
| Antalya | 613 | 118 | 109 | 111 | %19,2 | %55,1 |
| Bursa | 542 | 98 | 82 | 75 | %18,1 | %47,0 |
| Ankara | 229 | 27 | 36 | 24 | %11,8 | %38,0 |
| Adana | 9 | 0 | 0 | 4 | 0/9 | 4/9 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 2068 | 279 | 312 | 285 | %13,5 | %42,4 |
| Kum · Normal | 1858 | 396 | 312 | 262 | %21,3 | %52,2 |
| Çim · Normal | 1282 | 179 | 184 | 145 | %14,0 | %39,6 |
| Kum · Nemli | 304 | 65 | 57 | 48 | %21,4 | %55,9 |
| Kum · Islak | 157 | 32 | 27 | 26 | %20,4 | %54,1 |
| Çim · Yumuşak | 113 | 12 | 17 | 8 | %10,6 | %32,7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 96 | 17 | 15 | 12 | %17,7 | %45,8 |
| Çim · Çok Yumuşak | 69 | 10 | 12 | 7 | %14,5 | %42,0 |
| Çim · Ağır | 33 | 5 | 3 | 5 | %15,2 | %39,4 |
| Çim · Çok Ağır | 26 | 0 | 7 | 1 | %0,0* | %30,8* |
| Kum · Sulu | 26 | 8 | 4 | 5 | %30,8* | %65,4* |
| Sentetik · Nemli | 24 | 2 | 6 | 6 | %8,3* | %58,3* |
| Sentetik · Islak | 23 | 4 | 3 | 7 | %17,4* | %60,9* |
| Sentetik · Sulu | 13 | 1 | 2 | 3 | %7,7* | %46,2* |
| Çim · Biraz Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1172 | 209 | 198 | 142 | %17,8 | %46,8 |
| 1201–1600 m | 3109 | 483 | 477 | 432 | %15,5 | %44,8 |
| 1601–2000 m | 1288 | 229 | 215 | 175 | %17,8 | %48,1 |
| 2001+ m | 528 | 89 | 71 | 72 | %16,9 | %43,9 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 3176 | 556 | 509 | 434 | %17,5 | %47,2 |
| Arap | 2921 | 454 | 452 | 387 | %15,5 | %44,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| V. Karakuş | 123 | 15 | 20 | 15 | %12,2 | %40,7 |
| R. Kaya | 102 | 13 | 13 | 17 | %12,7 | %42,2 |
| M. Demirtaş | 41 | 3 | 3 | 3 | %7,3 | %22,0 |
| H. Kaya | 35 | 4 | 8 | 3 | %11,4 | %42,9 |
| O. Bulut | 22 | 4 | 6 | 6 | %18,2* | %72,7* |
| Ş. Gökçe | 21 | 5 | 3 | 4 | %23,8* | %57,1* |
| S. Gözüngü | 19 | 10 | 2 | 2 | %52,6* | %73,7* |
| A. Küçükaksoy | 17 | 2 | 4 | 3 | %11,8* | %52,9* |
| E. Uslu | 17 | 5 | 3 | 1 | %29,4* | %52,9* |
| S. Aydoğan | 17 | 3 | 7 | 1 | %17,6* | %64,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Steel Rock | 15 | 2 | 6 | 3 | %13,3* | %73,3* |
| Patrona Holi | 14 | 1 | 5 | 3 | %7,1* | %64,3* |
| Kral Sultan | 14 | 3 | 4 | 2 | %21,4* | %64,3* |
| Chilo | 13 | 4 | 1 | 1 | %30,8* | %46,2* |
| Erişmiş | 13 | 3 | 1 | 5 | %23,1* | %69,2* |
| Sheer Force | 12 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %33,3* |
| Ride The Lightning | 12 | 2 | 2 | 1 | %16,7* | %41,7* |
| Zelucci | 12 | 1 | 3 | 2 | %8,3* | %50,0* |
| Umudunu Kaybetme | 11 | 2 | 1 | 0 | %18,2* | %27,3* |
| Kır Papatyası | 11 | 3 | 1 | 1 | %27,3* | %45,5* |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | KV-6 | 2000 Sentetik | Ersanşah | T. Şit | 3/8 | 3,00 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Ballıbike | R. Kaya | 5/8 | 2,85 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sheer Force | V. Karakuş | 6/10 | 4,20 |
| 08.11.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Junior Alaattin | C. Güneş | 3/8 | 5,10 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Baba Zaman | R. Kaya | 6/15 | 7,80 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Güneşçeker | V. Karakuş | 5/13 | 13,95 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Distile | M. Demirtaş | 6/13 | 4,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2200 Sentetik | Rosario | Ş. Gökçe | 2/9 | 6,25 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Sunlight Power | T. Yılmaz | 2/9 | 3,85 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Sentetik | Ufkun Ötesi | R. Kaya | 4/10 | 2,15 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Umudunu Kaybetme | V. Karakuş | 10/15 | 8,70 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Kınalıkayam | R. Kaya | 8/10 | 10,70 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Sentetik | Aylinperi | H. Kaya | 1/5 | 6,00 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Rozerya | F. Dizdaroğlu | 1/9 | 7,30 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Elifcim | F. Dizdaroğlu | 7/10 | 28,60 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Arslanbeyli | G. Kılıç | 5/10 | 3,15 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Uçan Yaprak | H. Altın | 3/6 | 2,05 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1200 Kum | My Little Boy | H. Sunkar | 5/6 | 5,75 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1700 Kum | Laguna Sunset | A. Küçükaksoy | 2/8 | 2,80 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1900 Kum | Beylerinbeyi | E. Altın | 2/8 | 5,40 |
Sık sorulanlar
Mehmet Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 883 koşuda 133 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Kaya bugün hangi atlara biniyor?
İstanbul 1. koşu 14:00, JUNIOR ALAATTİN; İstanbul 2. koşu 14:30, SHEER FORCE; İstanbul 3. koşu 15:00, BALLIBİKE; İstanbul 5. koşu 16:00, ERSANŞAH.
Mehmet Kaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 548 koşu, 77 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.