Jokey
Mehmet Ali Aktürk
Mehmet Ali Aktürk son 12 ayda 272 koşuya çıktı, 30 birincilik ve 83 ilk üç derece aldı. En çok Elazığ'da koştu (190 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Aktürk jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 237 | 27 | 19 | 24 | %11,4 | %29,5 | −%35,7 |
| Son 12 ay | 272 | 30 | 22 | 31 | %11,0 | %30,5 | −%34,3 |
| 2020'den bu yana | 2085 | 222 | 236 | 212 | %10,6 | %32,1 | −%37,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 04.11.2026, Elazığ.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 237 | 27 | 19 | 24 | %11,4 | %29,5 |
| 2025 | 316 | 27 | 39 | 27 | %8,5 | %29,4 |
| 2024 | 276 | 28 | 34 | 37 | %10,1 | %35,9 |
| 2023 | 319 | 40 | 40 | 38 | %12,5 | %37,0 |
| 2022 | 266 | 26 | 34 | 23 | %9,8 | %31,2 |
| 2021 | 294 | 28 | 27 | 26 | %9,5 | %27,6 |
| 2020 | 377 | 46 | 43 | 37 | %12,2 | %33,4 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 190 | 26 | 14 | 22 | %13,7 | %32,6 |
| Şanlıurfa | 65 | 2 | 7 | 8 | %3,1 | %26,2 |
| Diyarbakır | 16 | 2 | 1 | 1 | %12,5* | %25,0* |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 225 | 26 | 17 | 25 | %11,6 | %30,2 |
| Kum · Islak | 25 | 1 | 2 | 4 | %4,0* | %28,0* |
| Kum · Nemli | 13 | 2 | 1 | 2 | %15,4* | %38,5* |
| Kum · Sulu | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 106 | 12 | 10 | 11 | %11,3 | %31,1 |
| 1201–1600 m | 80 | 8 | 7 | 13 | %10,0 | %35,0 |
| 1601–2000 m | 85 | 10 | 5 | 7 | %11,8 | %25,9 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 149 | 14 | 12 | 20 | %9,4 | %30,9 |
| Arap | 123 | 16 | 10 | 11 | %13,0 | %30,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Elazığ | 1240 | 156 | 151 | 138 | %12,6 | %35,9 |
| Şanlıurfa | 610 | 43 | 55 | 54 | %7,0 | %24,9 |
| Diyarbakır | 197 | 20 | 23 | 16 | %10,2 | %29,9 |
| Adana | 22 | 1 | 5 | 4 | %4,5* | %45,5* |
| Ankara | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Kocaeli | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1891 | 198 | 213 | 193 | %10,5 | %31,9 |
| Kum · Nemli | 81 | 13 | 11 | 11 | %16,0 | %43,2 |
| Kum · Islak | 58 | 5 | 4 | 4 | %8,6 | %22,4 |
| Kum · Sulu | 40 | 5 | 5 | 3 | %12,5 | %32,5 |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 852 | 110 | 105 | 96 | %12,9 | %36,5 |
| 1201–1600 m | 530 | 41 | 67 | 53 | %7,7 | %30,4 |
| 1601–2000 m | 686 | 71 | 61 | 62 | %10,3 | %28,3 |
| 2001+ m | 17 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %23,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1089 | 118 | 151 | 114 | %10,8 | %35,2 |
| Arap | 996 | 104 | 85 | 98 | %10,4 | %28,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Buluç | 23 | 1 | 1 | 4 | %4,3* | %26,1* |
| E. Yıldırım | 22 | 1 | 1 | 0 | %4,5* | %9,1* |
| İ. Atmaca | 20 | 5 | 1 | 1 | %25,0* | %35,0* |
| E. Açmaz | 17 | 3 | 2 | 1 | %17,6* | %35,3* |
| M. Kaya | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| S. Karakeçili | 15 | 2 | 0 | 1 | %13,3* | %20,0* |
| T. Çizik | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| Z. Akdemir | 13 | 3 | 3 | 2 | %23,1* | %61,5* |
| A. Çizik | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| V. Çizik | 12 | 3 | 0 | 2 | %25,0* | %41,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çevik Hanı | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Zeynepcankızı | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
| Rüzgartepesi | 8 | 0 | 2 | 2 | 0/8 | 4/8 |
| Tam Bir Savaşçı | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Iron Lion | 7 | 3 | 1 | 1 | 3/7 | 5/7 |
| Black River | 6 | 1 | 0 | 2 | 1/6 | 3/6 |
| Bermedee | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
| Son Kraliçe | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Jazzmaster | 5 | 1 | 0 | 2 | 1/5 | 3/5 |
| Musharraf | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Keskin Kaan | E. Yıldırım | 12/14 | 6,55 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Maiden | 1700 Kum | Rhea | R. Becene | 9/11 | 1,70 |
| 04.11.2026 | Elazığ | Handikap 17 | 1500 Kum | Green Mile | R. Becene | 2/11 | 4,20 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | King Bedirhan | E. Yıldırım | 5/10 | 10,25 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1800 Kum | Özaydın | R. Becene | 1/11 | 6,40 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1700 Kum | Probably The Best | M. Kaya | 6/8 | 16,25 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Cemal | E. Açmaz | 11/14 | 11,25 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 2000 Kum | Legandary Warrıor | M. Doğan | 6/10 | 3,70 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Atlantic Black | M. Altın | 4/15 | 8,35 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Beg Doğan | M. Doğan | 6/15 | 16,70 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Aysunar | E. Yıldırım | 11/14 | 30,90 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Seyyaretay | E. Yıldırım | 6/10 | 2,60 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Lucky Angel | O. Demir | 12/13 | 16,45 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 2000 Kum | Memory Remaıns | M. Subay | 1/15 | 7,20 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Handikap 15 | 1600 Kum | Green Mile | İ. Atmaca | 1/12 | 2,45 |
| 16.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Mir Athena | F. Akıl | 2/13 | 6,60 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Real General | O. Demir | 10/13 | 19,50 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1400 Kum | Berosh | O. Demir | 11/16 | 71,30 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Secret Girl | V. Çizik | 1/13 | 2,60 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Sultan Asiye | M. Subay | 1/14 | 1,75 |
Sık sorulanlar
Mehmet Ali Aktürk bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 237 koşuda 27 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Ali Aktürk bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 04.11.2026, Elazığ.
Mehmet Ali Aktürk en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Elazığ'da: 190 koşu, 26 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.