Apranti (AP)AP nedir?
Yunus Çelikbaş
Yunus Çelikbaş son 12 ayda 470 koşuya çıktı, 16 birincilik ve 68 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (230 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Yunus Çelikbaş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 417 | 15 | 22 | 21 | %3,6 | %13,9 | −%61,9 |
| Son 12 ay | 470 | 16 | 27 | 25 | %3,4 | %14,5 | −%65,0 |
| 2020'den bu yana | 2921 | 162 | 219 | 226 | %5,5 | %20,8 | −%55,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, Diyarbakır.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 417 | 15 | 22 | 21 | %3,6 | %13,9 |
| 2025 | 440 | 22 | 33 | 31 | %5,0 | %19,5 |
| 2024 | 523 | 34 | 38 | 56 | %6,5 | %24,5 |
| 2023 | 441 | 31 | 32 | 30 | %7,0 | %21,1 |
| 2022 | 595 | 39 | 64 | 52 | %6,6 | %26,1 |
| 2021 | 334 | 16 | 25 | 26 | %4,8 | %20,1 |
| 2020 | 171 | 5 | 5 | 10 | %2,9 | %11,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 230 | 7 | 15 | 9 | %3,0 | %13,5 |
| Elazığ | 145 | 4 | 7 | 10 | %2,8 | %14,5 |
| Diyarbakır | 81 | 4 | 4 | 5 | %4,9 | %16,0 |
| Adana | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 411 | 14 | 22 | 24 | %3,4 | %14,6 |
| Kum · Sulu | 23 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %8,7* |
| Kum · Nemli | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Kum · Islak | 16 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %18,8* |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 174 | 6 | 8 | 10 | %3,4 | %13,8 |
| 1201–1600 m | 135 | 4 | 10 | 4 | %3,0 | %13,3 |
| 1601–2000 m | 151 | 6 | 8 | 11 | %4,0 | %16,6 |
| 2001+ m | 10 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %10,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 240 | 7 | 12 | 16 | %2,9 | %14,6 |
| İngiliz | 230 | 9 | 15 | 9 | %3,9 | %14,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 1436 | 78 | 107 | 92 | %5,4 | %19,3 |
| Elazığ | 738 | 34 | 40 | 53 | %4,6 | %17,2 |
| Diyarbakır | 655 | 47 | 65 | 70 | %7,2 | %27,8 |
| Adana | 84 | 3 | 7 | 11 | %3,6 | %25,0 |
| Kocaeli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2640 | 149 | 194 | 209 | %5,6 | %20,9 |
| Kum · Nemli | 149 | 11 | 14 | 11 | %7,4 | %24,2 |
| Kum · Sulu | 64 | 2 | 5 | 0 | %3,1 | %10,9 |
| Kum · Islak | 35 | 0 | 3 | 2 | %0,0 | %14,3 |
| Çim · Normal | 25 | 0 | 2 | 4 | %0,0* | %24,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1053 | 62 | 80 | 81 | %5,9 | %21,2 |
| 1201–1600 m | 752 | 32 | 42 | 51 | %4,3 | %16,6 |
| 1601–2000 m | 1056 | 66 | 87 | 91 | %6,3 | %23,1 |
| 2001+ m | 60 | 2 | 10 | 3 | %3,3 | %25,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 1601 | 76 | 112 | 129 | %4,7 | %19,8 |
| İngiliz | 1320 | 86 | 107 | 97 | %6,5 | %22,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Akbaba | 35 | 3 | 3 | 3 | %8,6 | %25,7 |
| Z. Akdemir | 34 | 2 | 2 | 0 | %5,9 | %11,8 |
| B. Demirkapu | 28 | 1 | 2 | 1 | %3,6* | %14,3* |
| İ. Atmaca | 25 | 0 | 0 | 3 | %0,0* | %12,0* |
| E. Açmaz | 24 | 2 | 2 | 3 | %8,3* | %29,2* |
| T. Çizik | 21 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| M. Subay | 20 | 1 | 3 | 1 | %5,0* | %25,0* |
| M. Kaya | 19 | 1 | 0 | 0 | %5,3* | %5,3* |
| Y. Baysal | 19 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %10,5* |
| A. Işık | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çağlayanşelale | 14 | 2 | 1 | 2 | %14,3* | %35,7* |
| Meryem Sultan | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Daughter Of Victor | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Pınar Rüzgarı | 10 | 0 | 2 | 1 | %0,0* | %30,0* |
| Inferno Blaze | 9 | 0 | 0 | 5 | 0/9 | 5/9 |
| Bitirim Seda | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| Asilsima | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Superlıne | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Piton Kız | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Karaca Dünya | 6 | 0 | 1 | 2 | 0/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1200 Kum | Arapçelik | M. Subay | 4/8 | 3,30 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 16 | 2000 Kum | King Ancestor | A. Akıl | 2/9 | 10,30 |
| 07.11.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1900 Kum | Super Show | M. Kaya | 9/11 | 21,15 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Denizberk | O. Demir | 2/15 | 23,20 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Küllahçı | İ. Atmaca | 3/15 | 33,65 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Nurbadem | Y. Uçar | 14/14 | 21,30 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 5 | 1200 Kum | Ganadores | E. Açmaz | 6/10 | 12,00 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Küçükdemircik | E. Açmaz | 3/15 | 19,00 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Afrika Sultanı | H. Tekinalp | 8/12 | 7,05 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 1800 Kum | Super Show | M. Kaya | 6/10 | 16,40 |
| 31.10.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Otto Moye | H. Tekinalp | 6/8 | 7,10 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Rhaegal | R. Becene | 10/12 | 23,15 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 2 | 1200 Kum | Mısrada | R. Becene | 8/10 | 28,70 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Chef Buğra | B. Demirkapu | 4/6 | 37,40 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Lord Of The Sea | O. Demir | 6/8 | 5,65 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1600 Kum | King Ancestor | B. Demirkapu | 8/12 | 10,00 |
| 29.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1800 Kum | King Pele | R. Becene | 5/11 | 32,25 |
| 28.10.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | Mysaria | M. Kaya | 6/8 | 16,85 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Seyrantay | M. Doğan | 13/14 | 18,85 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Kraliçe Matra | Z. Akdemir | 5/10 | 20,15 |
Sık sorulanlar
Yunus Çelikbaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 417 koşuda 15 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Yunus Çelikbaş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, Diyarbakır.
Yunus Çelikbaş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 230 koşu, 7 birincilik.
Yunus Çelikbaş apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.