Apranti (AP)AP nedir?
Mustafa Işık
Mustafa Işık son 12 ayda 366 koşuya çıktı, 31 birincilik ve 74 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (218 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Işık jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 288 | 23 | 13 | 19 | %8,0 | %19,1 | +%3,8 |
| Son 12 ay | 366 | 31 | 17 | 26 | %8,5 | %20,2 | +%15,8 |
| 2020'den bu yana | 1589 | 111 | 112 | 134 | %7,0 | %22,5 | −%17,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 288 | 23 | 13 | 19 | %8,0 | %19,1 |
| 2025 | 366 | 20 | 17 | 34 | %5,5 | %19,4 |
| 2024 | 100 | 7 | 11 | 14 | %7,0 | %32,0 |
| 2023 | 161 | 15 | 13 | 12 | %9,3 | %24,8 |
| 2022 | 261 | 23 | 23 | 23 | %8,8 | %26,4 |
| 2021 | 200 | 7 | 9 | 14 | %3,5 | %15,0 |
| 2020 | 213 | 16 | 26 | 18 | %7,5 | %28,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 218 | 17 | 12 | 12 | %7,8 | %18,8 |
| Diyarbakır | 95 | 12 | 4 | 10 | %12,6 | %27,4 |
| Elazığ | 52 | 2 | 1 | 4 | %3,8 | %13,5 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 317 | 23 | 12 | 23 | %7,3 | %18,3 |
| Kum · Sulu | 23 | 6 | 2 | 1 | %26,1* | %39,1* |
| Kum · Nemli | 13 | 1 | 0 | 2 | %7,7* | %23,1* |
| Kum · Islak | 13 | 1 | 3 | 0 | %7,7* | %30,8* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 109 | 12 | 3 | 8 | %11,0 | %21,1 |
| 1201–1600 m | 108 | 6 | 7 | 6 | %5,6 | %17,6 |
| 1601–2000 m | 139 | 11 | 6 | 11 | %7,9 | %20,1 |
| 2001+ m | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 200 | 21 | 12 | 18 | %10,5 | %25,5 |
| Arap | 166 | 10 | 5 | 8 | %6,0 | %13,9 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 829 | 55 | 50 | 58 | %6,6 | %19,7 |
| Diyarbakır | 450 | 47 | 48 | 52 | %10,4 | %32,7 |
| Elazığ | 255 | 7 | 12 | 17 | %2,7 | %14,1 |
| Adana | 33 | 2 | 1 | 5 | %6,1 | %24,2 |
| Kocaeli | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| Bursa | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Antalya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1455 | 97 | 99 | 124 | %6,7 | %22,0 |
| Kum · Nemli | 56 | 4 | 5 | 4 | %7,1 | %23,2 |
| Kum · Sulu | 31 | 7 | 3 | 1 | %22,6 | %35,5 |
| Kum · Islak | 24 | 2 | 3 | 2 | %8,3* | %29,2* |
| Çim · Normal | 18 | 1 | 2 | 2 | %5,6* | %27,8* |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 534 | 38 | 39 | 47 | %7,1 | %23,2 |
| 1201–1600 m | 426 | 24 | 25 | 32 | %5,6 | %19,0 |
| 1601–2000 m | 588 | 43 | 45 | 49 | %7,3 | %23,3 |
| 2001+ m | 41 | 6 | 3 | 6 | %14,6 | %36,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 828 | 65 | 70 | 67 | %7,9 | %24,4 |
| Arap | 761 | 46 | 42 | 67 | %6,0 | %20,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Demirkapu | 37 | 5 | 3 | 3 | %13,5 | %29,7 |
| M. Kaya | 30 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %10,0 |
| İ. Atmaca | 18 | 1 | 0 | 0 | %5,6* | %5,6* |
| E. Açmaz | 18 | 4 | 1 | 2 | %22,2* | %38,9* |
| Y. Baysal | 17 | 3 | 0 | 3 | %17,6* | %35,3* |
| T. Çizik | 17 | 1 | 2 | 4 | %5,9* | %41,2* |
| H. Tekinalp | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| R. Kaya | 14 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %21,4* |
| M. Aslan | 14 | 3 | 0 | 0 | %21,4* | %21,4* |
| A. Akıl | 12 | 1 | 3 | 1 | %8,3* | %41,7* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sarraftay | 11 | 1 | 0 | 2 | %9,1* | %27,3* |
| King Ancestor | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Serhan Ateşi | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Bogota | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Angel Of Donya | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| Özaras | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| After Lion | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Dar Sokak | 4 | 2 | 0 | 1 | 2/4 | 3/4 |
| Çeçan Bey | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Last Symphony | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Adnanhan | A. Akbaba | 14/15 | 29,60 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1900 Kum | Sanpman | O. Demir | 2/14 | 18,05 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Çilek Sultan | A. Akıl | 13/15 | 85,95 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Monomoy Girl | Z. Akdemir | 11/14 | 35,70 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Zümra Sultan | İ. Atmaca | 13/15 | 57,15 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | İdilyıldız | H. Tekinalp | 14/14 | 28,60 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Lola Summer | E. Turan | 12/15 | 20,25 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1400 Kum | Asilsima | R. Kaya | 16/16 | 27,20 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Ceylan | V. Çizik | 6/9 | 17,45 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1800 Kum | Blue Bird | V. Çizik | 4/13 | 26,85 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1400 Kum | Mi Ojos Oliva | R. Kaya | 4/10 | 11,65 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | KV-6 | 1700 Kum | Dar Sokak | Z. Toprak | 1/13 | 17,15 |
| 24.10.2026 | Diyarbakır | G 3 | 1900 Kum | Mirialem | R. Kaya | 12/14 | 42,35 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1900 Kum | Şahtayım | S. Becene | 10/14 | 32,80 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Delikanlı Poyraz | R. Becene | 9/13 | 12,70 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Iban | E. Yardımcı | 9/11 | 20,75 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Has Ceylan | S. Becene | 17/17 | 37,70 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Amber Kızı | R. Becene | 4/15 | 25,90 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | Altuniki | A. Akbaba | 12/15 | 21,45 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Towson | Ş. Olğaç | 12/14 | 34,05 |
Sık sorulanlar
Mustafa Işık bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 288 koşuda 23 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mustafa Işık bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Mustafa Işık en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 218 koşu, 17 birincilik.
Mustafa Işık apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.