Antrenör
Şeref Olğaç
Şeref Olğaç'ın atları son 12 ayda 86 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (34 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Şeref Olğaç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 75 | 1 | 9 | 2 | %1,3 | %16,0 | −%64,5 |
| Son 12 ay | 86 | 2 | 9 | 3 | %2,3 | %16,3 | −%49,8 |
| 2020'den bu yana | 699 | 41 | 67 | 53 | %5,9 | %23,0 | −%54,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 75 | 1 | 9 | 2 | %1,3 | %16,0 |
| 2025 | 108 | 9 | 10 | 9 | %8,3 | %25,9 |
| 2024 | 33 | 1 | 1 | 2 | %3,0 | %12,1 |
| 2023 | 66 | 2 | 4 | 6 | %3,0 | %18,2 |
| 2022 | 170 | 11 | 18 | 16 | %6,5 | %26,5 |
| 2021 | 106 | 5 | 11 | 8 | %4,7 | %22,6 |
| 2020 | 141 | 12 | 14 | 10 | %8,5 | %25,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 34 | 1 | 1 | 2 | %2,9 | %11,8 |
| Ankara | 31 | 0 | 6 | 0 | %0,0 | %19,4 |
| Adana | 10 | 1 | 2 | 0 | %10,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Elazığ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 46 | 1 | 2 | 3 | %2,2 | %13,0 |
| Çim · Normal | 22 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %18,2* |
| Kum · Sulu | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 25 | 1 | 4 | 2 | %4,0* | %28,0* |
| 1201–1600 m | 37 | 1 | 1 | 0 | %2,7 | %5,4 |
| 1601–2000 m | 18 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %11,1* |
| 2001+ m | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 63 | 2 | 9 | 2 | %3,2 | %20,6 |
| İngiliz | 23 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %4,3* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 38 | 1 | 1 | 2 | %2,6 | %10,5 |
| Handikap | 25 | 1 | 4 | 0 | %4,0* | %20,0* |
| Maiden | 16 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %12,5* |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 457 | 27 | 44 | 32 | %5,9 | %22,5 |
| Diyarbakır | 85 | 8 | 6 | 8 | %9,4 | %25,9 |
| Elazığ | 56 | 2 | 3 | 5 | %3,6 | %17,9 |
| Adana | 49 | 4 | 8 | 6 | %8,2 | %36,7 |
| Ankara | 42 | 0 | 6 | 1 | %0,0 | %16,7 |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 582 | 38 | 53 | 46 | %6,5 | %23,5 |
| Çim · Normal | 51 | 2 | 7 | 4 | %3,9 | %25,5 |
| Kum · Nemli | 32 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %15,6 |
| Kum · Sulu | 17 | 1 | 1 | 0 | %5,9* | %11,8* |
| Kum · Islak | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 6 | 0 | 3 | 0 | 0/6 | 3/6 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 201 | 12 | 22 | 12 | %6,0 | %22,9 |
| 1201–1600 m | 216 | 12 | 16 | 14 | %5,6 | %19,4 |
| 1601–2000 m | 267 | 16 | 27 | 24 | %6,0 | %25,1 |
| 2001+ m | 15 | 1 | 2 | 3 | %6,7* | %40,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 521 | 30 | 50 | 38 | %5,8 | %22,6 |
| İngiliz | 178 | 11 | 17 | 15 | %6,2 | %24,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 260 | 18 | 23 | 24 | %6,9 | %25,0 |
| Şartlı | 248 | 13 | 23 | 21 | %5,2 | %23,0 |
| Maiden | 171 | 10 | 18 | 8 | %5,8 | %21,1 |
| KV-6 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| KV-7 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Satış | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| F. Çetinbaş | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| M. Akgöbek | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| F. Çetin | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| M. Doğan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Işık | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| H. Çizik | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| M. Doğan | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| M. Akyavuz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Y. Cengiz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İ. Akyavuz | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kayıp İnci | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| Serçe Kızı | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Alçin Sultan | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Saha Kraliçesi | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Cevherhan | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Goddess Of Beauty | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Towson | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Menderes Kızı | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kaçarak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dancing Grace | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | My Lagertha | M. Doğan | 7/15 | 18,65 |
| 26.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1400 Kum | Goddess Of Beauty | E. Akkılıç | 10/11 | 31,25 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Goddess Of Beauty | M. Doğan | 4/9 | 9,30 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | King Aterok | İ. Akyavuz | 5/11 | 7,45 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 2100 Kum | Towson | M. Işık | 12/14 | 34,05 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1300 Kum | My Lagertha | M. Doğan | 6/15 | 27,30 |
| 05.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 16 | 1200 Kum | Kraldoğan | S. Kaplan | 2/17 | 19,45 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1300 Kum | Towson | R. Doğan | 7/15 | 33,85 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | Goddess Of Beauty | R. Doğan | 3/8 | 16,75 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Kayıp İnci | M. Akgöbek | 9/11 | 18,65 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Kraldoğan | E. Akkılıç | 11/16 | 17,40 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | My Lagertha | M. Doğan | 10/17 | 52,75 |
| 30.08.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | King Aterok | R. Doğan | 5/11 | 22,40 |
| 10.08.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Goddess Of Beauty | M. Doğan | 6/7 | 11,95 |
| 11.07.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Serçe Kızı | F. Çetinbaş | 4/10 | 8,10 |
| 04.07.2026 | Ankara | KV-7 | 1200 Çim | Kayıp İnci | A. Çelik | 2/10 | 11,90 |
| 02.07.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Menderes Kızı | E. Çizik | 5/11 | 23,05 |
| 26.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Doğanın Aslanı | S. Çelik | 6/11 | 15,80 |
| 26.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Serçe Kızı | F. Çetinbaş | 6/12 | 10,55 |
| 26.06.2026 | Ankara | Maiden | 1300 Çim | Kaçarak | F. Çetinbaş | 5/11 | 40,05 |
Sık sorulanlar
Şeref Olğaç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 75 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Şeref Olğaç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Şeref Olğaç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 34 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.