Apranti (AP)AP nedir?
Mehmet Tibet Murtoğlu
Mehmet Tibet Murtoğlu son 12 ayda 75 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 6 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (51 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Tibet Murtoğlu jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 64 | 2 | 0 | 2 | %3,1 | %6,3 | −%57,0 |
| Son 12 ay | 75 | 3 | 0 | 3 | %4,0 | %8,0 | −%54,6 |
| 2020'den bu yana | 94 | 3 | 0 | 3 | %3,2 | %6,4 | −%63,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 02.11.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 64 | 2 | 0 | 2 | %3,1 | %6,3 |
| 2025 | 30 | 1 | 0 | 1 | %3,3 | %6,7 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 51 | 3 | 0 | 2 | %5,9 | %9,8 |
| Elazığ | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Şanlıurfa | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Antalya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 43 | 3 | 0 | 2 | %7,0 | %11,6 |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 1 | 0 | 0 | %7,7* | %7,7* |
| 1201–1600 m | 28 | 2 | 0 | 1 | %7,1* | %10,7* |
| 1601–2000 m | 29 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %3,4* |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 39 | 3 | 0 | 1 | %7,7 | %10,3 |
| İngiliz | 36 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %5,6 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 63 | 3 | 0 | 2 | %4,8 | %7,9 |
| Elazığ | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Şanlıurfa | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Antalya | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İstanbul | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bursa | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ankara | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 49 | 3 | 0 | 2 | %6,1 | %10,2 |
| Sentetik · Normal | 16 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Normal | 15 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 15 | 1 | 0 | 0 | %6,7* | %6,7* |
| 1201–1600 m | 39 | 2 | 0 | 1 | %5,1 | %7,7 |
| 1601–2000 m | 35 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %2,9 |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 48 | 3 | 0 | 1 | %6,3 | %8,3 |
| İngiliz | 46 | 0 | 0 | 2 | %0,0 | %4,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Tuncay | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Y. Çağlar | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| V. Tekin | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| M. Güneş | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| M. Subay | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| H. Tekinalp | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| M. Tek | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| R. Barman | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| S. Altunbaş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Güven | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kraliçeanna | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dicle Fırat | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Tos Fer | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kraliçe Nerec | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Bosko | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| My Rosecem | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Birçekız | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Zümrütcan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Mr Nadir | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Vetcihan | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1300 Kum | Bakırcı Güzel | M. Subay | 8/12 | 34,35 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1700 Kum | Urfa Güzelim | M. Subay | 8/15 | 73,30 |
| 02.11.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1900 Kum | Bosko | K. Taşdemir | 8/9 | 42,45 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1200 Kum | Fairleo | F. Bakır | 9/14 | 63,85 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Şartlı 4 | 1900 Kum | Oğlum Salih | R. Barman | 4/7 | 14,35 |
| 21.10.2026 | Elazığ | Handikap 14 | 1600 Kum | Yaz Meltemi | E. Yardımcı | 8/10 | 23,85 |
| 20.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1200 Kum | Tomanbay | Y. Misdik | 12/12 | 99,10 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Everything Alright | M. Subay | 3/9 | 25,55 |
| 19.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Kinowa Girl | F. Bakay | 10/15 | 30,05 |
| 18.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1300 Kum | Atlı Queen | S. Ceylan | 8/17 | 22,65 |
| 14.10.2026 | Elazığ | Şartlı 5 | 2000 Kum | Kraliçeanna | M. Doğan | 7/8 | 18,50 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Candıa | Y. Baysal | 13/18 | 77,55 |
| 13.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Çelik Baron | Y. Tuncay | 14/16 | 84,10 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1800 Kum | Hilal Çiçeği | V. Çizik | 14/17 | 58,55 |
| 12.10.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Bonita | R. Becene | 9/14 | 44,55 |
| 11.10.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Dragon Star | Y. Tuncay | 13/13 | 61,75 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1900 Sentetik | My Rosecem | Y. Çağlar | 11/11 | 47,40 |
| 11.10.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Birçekız | V. Tekin | 10/11 | 38,80 |
| 29.09.2026 | Adana | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Birçekız | V. Tekin | 5/17 | 78,45 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1300 Kum | My Rosecem | Y. Çağlar | 7/8 | 66,25 |
Sık sorulanlar
Mehmet Tibet Murtoğlu bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 64 koşuda 2 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Tibet Murtoğlu bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 02.11.2026, Şanlıurfa.
Mehmet Tibet Murtoğlu en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 51 koşu, 3 birincilik.
Mehmet Tibet Murtoğlu apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.