Antrenör
Velat Karakuş
Velat Karakuş'ın atları son 12 ayda 157 koşuya çıktı, 16 birincilik ve 56 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (146 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Velat Karakuş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 149 | 16 | 24 | 14 | %10,7 | %36,2 | −%45,6 |
| Son 12 ay | 157 | 16 | 24 | 16 | %10,2 | %35,7 | −%48,3 |
| 2020'den bu yana | 1182 | 168 | 187 | 148 | %14,2 | %42,6 | −%40,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Programın tamamı: İstanbul at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 149 | 16 | 24 | 14 | %10,7 | %36,2 |
| 2025 | 211 | 28 | 33 | 28 | %13,3 | %42,2 |
| 2024 | 151 | 17 | 25 | 24 | %11,3 | %43,7 |
| 2023 | 172 | 26 | 32 | 19 | %15,1 | %44,8 |
| 2022 | 177 | 32 | 24 | 16 | %18,1 | %40,7 |
| 2021 | 143 | 17 | 21 | 21 | %11,9 | %41,3 |
| 2020 | 179 | 32 | 28 | 26 | %17,9 | %48,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 146 | 16 | 20 | 15 | %11,0 | %34,9 |
| Bursa | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| Antalya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 74 | 7 | 10 | 10 | %9,5 | %36,5 |
| Çim · Normal | 45 | 8 | 7 | 4 | %17,8 | %42,2 |
| Kum · Normal | 15 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %26,7* |
| Çim · Yumuşak | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 1 | 3 | 1 | %5,3* | %26,3* |
| 1201–1600 m | 90 | 8 | 12 | 13 | %8,9 | %36,7 |
| 1601–2000 m | 31 | 4 | 9 | 1 | %12,9 | %45,2 |
| 2001+ m | 17 | 3 | 0 | 1 | %17,6* | %23,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 87 | 8 | 17 | 8 | %9,2 | %37,9 |
| Arap | 70 | 8 | 7 | 8 | %11,4 | %32,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 44 | 3 | 9 | 2 | %6,8 | %31,8 |
| Maiden | 41 | 5 | 6 | 8 | %12,2 | %46,3 |
| Şartlı | 40 | 5 | 6 | 3 | %12,5 | %35,0 |
| Satış | 18 | 2 | 1 | 2 | %11,1* | %27,8* |
| KV-7 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 886 | 116 | 147 | 106 | %13,1 | %41,6 |
| Kocaeli | 191 | 38 | 21 | 24 | %19,9 | %43,5 |
| Bursa | 81 | 12 | 14 | 15 | %14,8 | %50,6 |
| Ankara | 10 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %40,0* |
| İzmir | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Antalya | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 505 | 61 | 86 | 70 | %12,1 | %43,0 |
| Çim · Normal | 345 | 59 | 52 | 36 | %17,1 | %42,6 |
| Kum · Normal | 199 | 33 | 24 | 26 | %16,6 | %41,7 |
| Çim · Yumuşak | 31 | 2 | 7 | 2 | %6,5 | %35,5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 29 | 3 | 7 | 3 | %10,3* | %44,8* |
| Kum · Nemli | 25 | 6 | 1 | 1 | %24,0* | %32,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 3 | 2 | 3 | %14,3* | %38,1* |
| Kum · Islak | 14 | 1 | 5 | 4 | %7,1* | %71,4* |
| Çim · Ağır | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Çim · Çok Ağır | 4 | 0 | 1 | 2 | 0/4 | 3/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 303 | 50 | 40 | 36 | %16,5 | %41,6 |
| 1201–1600 m | 555 | 66 | 90 | 75 | %11,9 | %41,6 |
| 1601–2000 m | 214 | 36 | 39 | 25 | %16,8 | %46,7 |
| 2001+ m | 110 | 16 | 18 | 12 | %14,5 | %41,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 691 | 104 | 123 | 90 | %15,1 | %45,9 |
| Arap | 491 | 64 | 64 | 58 | %13,0 | %37,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 388 | 67 | 59 | 54 | %17,3 | %46,4 |
| Maiden | 237 | 26 | 40 | 26 | %11,0 | %38,8 |
| Handikap | 224 | 28 | 29 | 24 | %12,5 | %36,2 |
| Satış | 94 | 15 | 14 | 9 | %16,0 | %40,4 |
| KV-8 | 69 | 16 | 16 | 10 | %23,2 | %60,9 |
| G | 45 | 3 | 6 | 5 | %6,7 | %31,1 |
| KV-6 | 40 | 3 | 6 | 8 | %7,5 | %42,5 |
| KV-7 | 38 | 7 | 5 | 6 | %18,4 | %47,4 |
| A | 16 | 1 | 3 | 3 | %6,3* | %43,8* |
| KV-9 | 12 | 1 | 6 | 2 | %8,3* | %75,0* |
| Maiden/Satış | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| KV-18 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Kadın Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kaya | 123 | 15 | 20 | 15 | %12,2 | %40,7 |
| A. Aslan | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| K. Abiş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Vural | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| B. Baguç | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| B. Bülbül | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| R. Ketme | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G. Özçelik | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| H. Karataş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Shareholder | 16 | 0 | 4 | 0 | %0,0* | %25,0* |
| Umudunu Kaybetme | 15 | 3 | 1 | 0 | %20,0* | %26,7* |
| Patrona Holi | 15 | 1 | 5 | 3 | %6,7* | %60,0* |
| Sheer Force | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| Parlama Zamanı | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Nisam | 10 | 1 | 2 | 1 | %10,0* | %40,0* |
| Kral Sultan | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Little Joe | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| Seher Zamanı | 8 | 1 | 2 | 2 | 1/8 | 5/8 |
| Enterprising Rock | 8 | 3 | 0 | 0 | 3/8 | 3/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sheer Force | M. Kaya | 6/10 | 4,20 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Güneşçeker | M. Kaya | 5/13 | 13,95 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1500 Sentetik | Umudunu Kaybetme | M. Kaya | 10/15 | 8,70 |
| 02.11.2026 | Bursa | Satış 1 | 1400 Kum | Patrona Holi | M. Kaya | 4/18 | 2,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Sentetik | Sheer Force | M. Kaya | 2/7 | 21,50 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Chilo | M. Kaya | 7/13 | 12,95 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Güneşçeker | M. Kaya | 9/11 | 4,35 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Gören Abla | M. Kaya | 4/11 | 6,20 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Petit Prince | M. Kaya | 2/7 | 5,55 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Go Proff | M. Kaya | 3/8 | 20,65 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1300 Sentetik | Seher Zamanı | M. Kaya | 3/6 | 2,45 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Sentetik | Ride The Lightning | M. Kaya | 4/7 | 6,55 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Silent Alliance | M. Kaya | 7/8 | 7,60 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1400 Çim | Nisam | M. Kaya | 6/8 | 5,95 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 2200 Çim | Umudunu Kaybetme | M. Kaya | 10/12 | 11,30 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Gören Abla | M. Kaya | 3/10 | 6,25 |
| 21.10.2026 | İstanbul | KV-7 | 1900 Çim | Bay Mırık | M. Kaya | 10/10 | 2,70 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Satış 4 | 1600 Çim | Parlama Zamanı | B. Bülbül | 11/14 | 23,45 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Güneşçeker | M. Kaya | 3/10 | 8,35 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Sheer Force | M. Kaya | 6/9 | 16,35 |
Sık sorulanlar
Velat Karakuş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 149 koşuda 16 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Velat Karakuş'ın bugün koşan atları hangileri?
İstanbul 2. koşu 14:30, SHEER FORCE.
Velat Karakuş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 146 koşu, 16 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.