Apranti (AP)AP nedir?
Enes Üstün
Enes Üstün son 12 ayda 15 koşuya çıktı, 0 birincilik ve 1 ilk üç derece aldı. En çok Antalya'da koştu (8 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Enes Üstün jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* | – |
| Son 12 ay | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* | – |
| 2020'den bu yana | 292 | 14 | 20 | 21 | %4,8 | %18,8 | −%68,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 21.06.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| 2025 | 86 | 1 | 6 | 5 | %1,2 | %14,0 |
| 2024 | 98 | 11 | 6 | 5 | %11,2 | %22,4 |
| 2023 | 66 | 2 | 4 | 8 | %3,0 | %21,2 |
| 2022 | 19 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %26,3* |
| 2021 | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Antalya | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| İzmir | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| İstanbul | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Sentetik · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| 1201–1600 m | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| 1601–2000 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 11 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %9,1* |
| İngiliz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 243 | 12 | 14 | 17 | %4,9 | %17,7 |
| Antalya | 25 | 1 | 3 | 2 | %4,0* | %24,0* |
| Bursa | 12 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %25,0* |
| İstanbul | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Kocaeli | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 153 | 11 | 11 | 16 | %7,2 | %24,8 |
| Çim · Normal | 82 | 1 | 6 | 4 | %1,2 | %13,4 |
| Kum · Nemli | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
| Sentetik · Normal | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| Kum · Islak | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 53 | 3 | 4 | 7 | %5,7 | %26,4 |
| 1201–1600 m | 120 | 6 | 8 | 6 | %5,0 | %16,7 |
| 1601–2000 m | 96 | 4 | 5 | 5 | %4,2 | %14,6 |
| 2001+ m | 23 | 1 | 3 | 3 | %4,3* | %30,4* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 190 | 10 | 16 | 16 | %5,3 | %22,1 |
| İngiliz | 102 | 4 | 4 | 5 | %3,9 | %12,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| O. Taşdemir | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Uslu | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Durmuş | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| F. Ceylan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Y. Akkılıç | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| C. Çiçek | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Top | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| N. Dündar | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| E. İyidöner | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Ö. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bendeme | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Multiverse | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Egetay | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Sufle | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gurbet Ateşi | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Baskınsoy | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Cemalşah | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Canseklavi | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Taşdemir Han | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Özgülen Güzeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.06.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Multiverse | O. Taşdemir | 11/12 | 37,05 |
| 11.04.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Egetay | E. Uslu | 9/12 | 22,70 |
| 27.02.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1400 Kum | Bendeme | H. Durmuş | 3/11 | 24,10 |
| 15.02.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Sufle | F. Ceylan | 11/12 | 25,40 |
| 30.01.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1600 Kum | Bendeme | Y. Akkılıç | 8/13 | 14,30 |
| 29.01.2026 | Antalya | Şartlı 3 | 2100 Sentetik | Gurbet Ateşi | C. Çiçek | 5/9 | 18,75 |
| 20.01.2026 | Antalya | Şartlı 5 | 1200 Kum | Baskınsoy | H. Top | 7/11 | 8,25 |
| 16.01.2026 | Antalya | Handikap 14 | 1400 Kum | Cemalşah | N. Dündar | 9/9 | 33,05 |
| 15.01.2026 | Antalya | Handikap 16 | 2200 Sentetik | Canseklavi | E. İyidöner | 12/12 | 20,15 |
| 13.01.2026 | Antalya | Maiden | 1400 Kum | Taşdemir Han | Ö. Yıldırım | 6/10 | 6,60 |
| 28.12.2025 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Özgülen Güzeli | O. Taşdemir | 4/8 | 13,60 |
| 26.12.2025 | Antalya | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Mandacan | Ü. Bölek | 11/17 | 35,80 |
| 25.12.2025 | Antalya | Handikap 15 | 2200 Kum | Dea Fortuna | E. Çetinkurt | 9/11 | 18,20 |
| 23.12.2025 | Antalya | Maiden | 1400 Sentetik | Ömerin Kızı | A. Karatoprak | 13/14 | 7,40 |
| 11.12.2025 | İzmir | Şartlı 3 | 1900 Kum | Küçük Ercan | M. Tezel | 6/6 | 14,05 |
| 20.10.2025 | Bursa | Handikap 16 | 1400 Kum | Kılıç Osman | B. Tanrıkulu | 7/12 | 11,55 |
| 04.10.2025 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Dabbe | L. Berkol | 5/12 | 8,40 |
| 03.10.2025 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Duman | Y. Demirkıran | 9/10 | 7,85 |
| 26.09.2025 | Bursa | Şartlı 3 | 1400 Kum | Kılıç Osman | T. Duran | 6/11 | 21,35 |
| 25.09.2025 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Çim | Bariton | V. Akbaş | 6/7 | 25,75 |
Sık sorulanlar
Enes Üstün bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 10 koşuda 0 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Enes Üstün bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 21.06.2026, İzmir.
Enes Üstün en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Antalya'da: 8 koşu, 0 birincilik.
Enes Üstün apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.