Jokey
Mert Ali Solmaz
Mert Ali Solmaz son 12 ayda 464 koşuya çıktı, 48 birincilik ve 167 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (230 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Ali Solmaz jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 396 | 41 | 58 | 43 | %10,4 | %35,9 | −%37,8 |
| Son 12 ay | 464 | 48 | 72 | 47 | %10,3 | %36,0 | −%33,3 |
| 2020'den bu yana | 2564 | 197 | 241 | 233 | %7,7 | %26,2 | −%45,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Programın tamamı: Adana at yarışı programı
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 396 | 41 | 58 | 43 | %10,4 | %35,9 |
| 2025 | 374 | 33 | 36 | 34 | %8,8 | %27,5 |
| 2024 | 371 | 31 | 32 | 30 | %8,4 | %25,1 |
| 2023 | 387 | 26 | 38 | 42 | %6,7 | %27,4 |
| 2022 | 339 | 23 | 28 | 29 | %6,8 | %23,6 |
| 2021 | 355 | 30 | 21 | 35 | %8,5 | %24,2 |
| 2020 | 342 | 13 | 28 | 20 | %3,8 | %17,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 230 | 27 | 39 | 24 | %11,7 | %39,1 |
| Ankara | 190 | 18 | 26 | 20 | %9,5 | %33,7 |
| İstanbul | 36 | 3 | 6 | 1 | %8,3 | %27,8 |
| Kocaeli | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
| Bursa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 220 | 21 | 40 | 27 | %9,5 | %40,0 |
| Çim · Normal | 107 | 8 | 12 | 11 | %7,5 | %29,0 |
| Sentetik · Normal | 44 | 5 | 6 | 3 | %11,4 | %31,8 |
| Kum · Sulu | 22 | 5 | 3 | 2 | %22,7* | %45,5* |
| Kum · Nemli | 17 | 3 | 3 | 2 | %17,6* | %47,1* |
| Kum · Islak | 13 | 4 | 3 | 0 | %30,8* | %53,8* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 2 | 3 | 0 | %15,4* | %38,5* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| Çim · Çok Yumuşak | 10 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %30,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 68 | 8 | 12 | 9 | %11,8 | %42,6 |
| 1201–1600 m | 231 | 23 | 39 | 18 | %10,0 | %34,6 |
| 1601–2000 m | 115 | 10 | 15 | 15 | %8,7 | %34,8 |
| 2001+ m | 50 | 7 | 6 | 5 | %14,0 | %36,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 300 | 36 | 51 | 32 | %12,0 | %39,7 |
| Arap | 164 | 12 | 21 | 15 | %7,3 | %29,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 1366 | 121 | 137 | 122 | %8,9 | %27,8 |
| Ankara | 1007 | 68 | 88 | 100 | %6,8 | %25,4 |
| İstanbul | 165 | 8 | 12 | 9 | %4,8 | %17,6 |
| Kocaeli | 14 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %28,6* |
| Bursa | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Antalya | 6 | 0 | 2 | 0 | 0/6 | 2/6 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 1188 | 109 | 114 | 112 | %9,2 | %28,2 |
| Çim · Normal | 865 | 51 | 82 | 79 | %5,9 | %24,5 |
| Sentetik · Normal | 132 | 10 | 12 | 9 | %7,6 | %23,5 |
| Kum · Nemli | 89 | 7 | 6 | 8 | %7,9 | %23,6 |
| Çim · Çok Yumuşak | 64 | 0 | 4 | 7 | %0,0 | %17,2 |
| Kum · Islak | 57 | 7 | 7 | 7 | %12,3 | %36,8 |
| Kum · Sulu | 47 | 6 | 7 | 3 | %12,8 | %34,0 |
| Çim · Yumuşak | 44 | 6 | 5 | 1 | %13,6 | %27,3 |
| Çim · Ağır | 35 | 0 | 1 | 2 | %0,0 | %8,6 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 35 | 1 | 3 | 3 | %2,9 | %20,0 |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 419 | 30 | 45 | 43 | %7,2 | %28,2 |
| 1201–1600 m | 1244 | 95 | 115 | 99 | %7,6 | %24,8 |
| 1601–2000 m | 646 | 52 | 56 | 69 | %8,0 | %27,4 |
| 2001+ m | 255 | 20 | 25 | 22 | %7,8 | %26,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 1597 | 139 | 158 | 164 | %8,7 | %28,9 |
| Arap | 967 | 58 | 83 | 69 | %6,0 | %21,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Süslü | 100 | 19 | 21 | 14 | %19,0 | %54,0 |
| V. Yıldırım | 90 | 9 | 23 | 14 | %10,0 | %51,1 |
| E. Karataş | 22 | 4 | 4 | 4 | %18,2* | %54,5* |
| A. Çıkman | 13 | 2 | 1 | 3 | %15,4* | %46,2* |
| Z. Yılmaz | 12 | 3 | 1 | 1 | %25,0* | %41,7* |
| C. Demir | 11 | 2 | 2 | 0 | %18,2* | %36,4* |
| E. Acer | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| C. Karataş | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| M. Atal | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| H. Sunkar | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Calvados | 14 | 6 | 4 | 1 | %42,9* | %78,6* |
| Winning Dragon | 13 | 2 | 1 | 4 | %15,4* | %53,8* |
| Schatz | 11 | 1 | 1 | 3 | %9,1* | %45,5* |
| Tam Time | 11 | 3 | 2 | 1 | %27,3* | %54,5* |
| Sillage | 10 | 1 | 1 | 1 | %10,0* | %30,0* |
| Dark Veyron | 10 | 1 | 7 | 0 | %10,0* | %80,0* |
| My Lady Bug | 9 | 1 | 3 | 2 | 1/9 | 6/9 |
| Dragon Kingdom | 9 | 3 | 1 | 1 | 3/9 | 5/9 |
| Female Warrior | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| İskender Han | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 08.11.2026 | Adana | Handikap 16 | 2000 Kum | Aslan Saim | B. Görmez | 4/7 | 3,55 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Cüda | H. Dikencik | 7/11 | 7,50 |
| 05.11.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Royal Prytania | V. Yıldırım | 2/8 | 3,25 |
| 03.11.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Yüceoğul | C. Demir | 2/17 | 4,70 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Forlorn | A. Çıkman | 4/9 | 10,15 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | İskender Han | V. Yıldırım | 6/9 | 5,50 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Lady Ares | A. Çıkman | 1/18 | 3,05 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Kum | Siblings | V. Yıldırım | 3/10 | 2,20 |
| 31.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Kum | Etihan | A. Karakuş | 4/8 | 8,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Atamanbey | V. Yıldırım | 11/13 | 54,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1400 Kum | Sillage | V. Yıldırım | 5/9 | 5,60 |
| 29.10.2026 | Ankara | G 2 | 1600 Çim | Shadow Soldier | V. Yıldırım | 7/8 | 30,60 |
| 29.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Lolan Beauty | V. Yıldırım | 1/6 | 8,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Arcadia | İ. Temel | 16/18 | 37,20 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Bon Cheval | M. Kaya | 2/18 | 23,75 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Serpençe | A. Güllü | 7/13 | 14,95 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Rose Warrıor | V. Yıldırım | 2/9 | 6,15 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2100 Sentetik | Calvados | V. Yıldırım | 6/7 | 2,45 |
| 24.10.2026 | Ankara | Maiden | 1400 Çim | Sugar Free | V. Yıldırım | 2/10 | 5,15 |
| 24.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Schatz | V. Yıldırım | 6/8 | 10,80 |
Sık sorulanlar
Mert Ali Solmaz bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 396 koşuda 41 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mert Ali Solmaz bugün hangi atlara biniyor?
Adana 3. koşu 18:30, ASLAN SAİM; Adana 4. koşu 19:00, BABA SELAH; Adana 5. koşu 19:30, YOU AND ME; Adana 7. koşu 20:30, BEGIN AGAIN; Adana 8. koşu 21:00, TORPİL.
Mert Ali Solmaz en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 230 koşu, 27 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.