Apranti (AP)AP nedir?
Mennan Bal
Mennan Bal son 12 ayda 42 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 5 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (20 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mennan Bal jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38 | 3 | 1 | 1 | %7,9 | %13,2 | – |
| Son 12 ay | 42 | 3 | 1 | 1 | %7,1 | %11,9 | – |
| 2020'den bu yana | 188 | 6 | 6 | 6 | %3,2 | %9,6 | −%45,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 20.09.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 38 | 3 | 1 | 1 | %7,9 | %13,2 |
| 2025 | 48 | 1 | 2 | 0 | %2,1 | %6,3 |
| 2024 | 46 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %8,7 |
| 2023 | 27 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,4* |
| 2022 | 20 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %5,0* |
| 2021 | 9 | 2 | 1 | 0 | 2/9 | 3/9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 20 | 1 | 1 | 0 | %5,0* | %10,0* |
| Ankara | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| Elazığ | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| Şanlıurfa | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 22 | 3 | 0 | 1 | %13,6* | %18,2* |
| Çim · Normal | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Kum · Nemli | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| 1201–1600 m | 20 | 1 | 0 | 0 | %5,0* | %5,0* |
| 1601–2000 m | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 26 | 1 | 1 | 1 | %3,8* | %11,5* |
| Arap | 16 | 2 | 0 | 0 | %12,5* | %12,5* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 87 | 1 | 3 | 3 | %1,1 | %8,0 |
| Adana | 53 | 3 | 2 | 1 | %5,7 | %11,3 |
| Ankara | 28 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %7,1* |
| Diyarbakır | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Elazığ | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 130 | 6 | 4 | 6 | %4,6 | %12,3 |
| Çim · Normal | 24 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 13 | 0 | 2 | 0 | %0,0* | %15,4* |
| Kum · Sulu | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 27 | 1 | 0 | 2 | %3,7* | %11,1* |
| 1201–1600 m | 86 | 3 | 4 | 1 | %3,5 | %9,3 |
| 1601–2000 m | 67 | 2 | 2 | 2 | %3,0 | %9,0 |
| 2001+ m | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 97 | 3 | 3 | 3 | %3,1 | %9,3 |
| İngiliz | 91 | 3 | 3 | 3 | %3,3 | %9,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Y. Çağlar | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| S. Altunbaş | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| V. Tekin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Fahrioğlu | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| R. Kaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Y. Karatoprak | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Y. Misdik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| H. Turan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| C. Seriner | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| E. Yıldırım | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| My Black Queen | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Hakimtay | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Majestic Holiday | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Quatro | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Blackstocking | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kraliçe Nerec | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Lamazi Gogo | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Thunder Horse | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Onurlu Toprak | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Run For Yavuz | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.09.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Sentetik | Lamazi Gogo | Y. Misdik | 9/12 | 34,15 |
| 27.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 2200 Çim | Thunder Horse | H. Turan | 8/8 | 28,95 |
| 25.08.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Onurlu Toprak | Y. Çağlar | 14/15 | 124,00 |
| 20.08.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1600 Çim | Hakimtay | S. Altunbaş | 15/15 | 78,60 |
| 15.08.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1900 Çim | Run For Yavuz | Y. Çağlar | 5/5 | 11,00 |
| 13.08.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Hakimtay | S. Altunbaş | 10/10 | 43,05 |
| 04.08.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1200 Kum | Majestic Holiday | V. Tekin | 10/13 | 24,65 |
| 21.07.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1200 Kum | General Sherman | C. Seriner | 3/7 | 15,95 |
| 15.07.2026 | Elazığ | G 3 | 2000 Kum | Quatro | B. Fahrioğlu | 16/18 | 25,10 |
| 08.07.2026 | Elazığ | Maiden | 1200 Kum | The Guard | E. Yıldırım | 4/4 | 4,70 |
| 08.07.2026 | Elazığ | Handikap 16 | 1900 Kum | Quatro | B. Fahrioğlu | 1/3 | 3,80 |
| 08.07.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1200 Kum | Renkkat | M. Doğan | 1/4 | 1,75 |
| 30.06.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 2100 Kum | Hakimtay | S. Altunbaş | 7/8 | 27,35 |
| 09.06.2026 | Ankara | Handikap 16 | 1600 Çim | Hakimtay | S. Altunbaş | 10/11 | 36,20 |
| 06.06.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1400 Kum | Golden Soul | A. Kılıç | 8/8 | 45,85 |
| 06.06.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1900 Çim | Blackstocking | S. Altunbaş | 8/10 | 43,80 |
| 14.05.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 1600 Çim | Dinamit | U. Kulak | 7/8 | 18,80 |
| 12.05.2026 | Ankara | Handikap 14 | 1400 Çim | Güntayhan | E. Çetinkurt | 7/15 | 56,70 |
| 10.05.2026 | Adana | Handikap 17 | 1400 Kum | Majestic Holiday | V. Tekin | 10/12 | 36,45 |
| 05.05.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1200 Kum | Okaygün | R. Kaya | 12/14 | 5,15 |
Sık sorulanlar
Mennan Bal bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 38 koşuda 3 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mennan Bal bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 20.09.2026, Adana.
Mennan Bal en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 20 koşu, 1 birincilik.
Mennan Bal apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.