JokeyCezalı: 08.11.2026 tarihine kadar
Mehmet Salih Çelik
Mehmet Salih Çelik son 12 ayda 1050 koşuya çıktı, 186 birincilik ve 496 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (333 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Salih Çelik jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 903 | 156 | 139 | 129 | %17,3 | %47,0 | −%35,9 |
| Son 12 ay | 1050 | 186 | 162 | 148 | %17,7 | %47,2 | −%32,4 |
| 2020'den bu yana | 5418 | 844 | 798 | 758 | %15,6 | %44,3 | −%24,9 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 01.11.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 903 | 156 | 139 | 129 | %17,3 | %47,0 |
| 2025 | 858 | 154 | 141 | 117 | %17,9 | %48,0 |
| 2024 | 950 | 147 | 144 | 134 | %15,5 | %44,7 |
| 2023 | 806 | 126 | 121 | 114 | %15,6 | %44,8 |
| 2022 | 766 | 122 | 103 | 107 | %15,9 | %43,3 |
| 2021 | 660 | 76 | 89 | 90 | %11,5 | %38,6 |
| 2020 | 475 | 63 | 61 | 67 | %13,3 | %40,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 333 | 67 | 56 | 43 | %20,1 | %49,8 |
| Ankara | 283 | 43 | 38 | 43 | %15,2 | %43,8 |
| İstanbul | 226 | 30 | 33 | 33 | %13,3 | %42,5 |
| Antalya | 191 | 43 | 30 | 27 | %22,5 | %52,4 |
| Bursa | 9 | 2 | 3 | 0 | 2/9 | 5/9 |
| İzmir | 5 | 1 | 1 | 1 | 1/5 | 3/5 |
| Kocaeli | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 323 | 61 | 48 | 47 | %18,9 | %48,3 |
| Sentetik · Normal | 268 | 60 | 37 | 38 | %22,4 | %50,4 |
| Çim · Normal | 241 | 37 | 33 | 31 | %15,4 | %41,9 |
| Kum · Sulu | 36 | 2 | 8 | 7 | %5,6 | %47,2 |
| Kum · Nemli | 35 | 6 | 5 | 5 | %17,1 | %45,7 |
| Kum · Islak | 34 | 6 | 8 | 5 | %17,6 | %55,9 |
| Çim · Yumuşak | 34 | 4 | 5 | 7 | %11,8 | %47,1 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 19 | 4 | 5 | 3 | %21,1* | %63,2* |
| Sentetik · Nemli | 16 | 1 | 2 | 2 | %6,3* | %31,3* |
| Çim · Çok Ağır | 13 | 1 | 4 | 0 | %7,7* | %38,5* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 1 | 3 | 2 | %7,7* | %46,2* |
| Çim · Ağır | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Sentetik · Sulu | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 201 | 39 | 37 | 27 | %19,4 | %51,2 |
| 1201–1600 m | 516 | 85 | 65 | 73 | %16,5 | %43,2 |
| 1601–2000 m | 234 | 45 | 47 | 31 | %19,2 | %52,6 |
| 2001+ m | 99 | 17 | 13 | 17 | %17,2 | %47,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 583 | 119 | 91 | 76 | %20,4 | %49,1 |
| Arap | 467 | 67 | 71 | 72 | %14,3 | %45,0 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 2429 | 448 | 384 | 330 | %18,4 | %47,8 |
| Ankara | 1766 | 225 | 230 | 258 | %12,7 | %40,4 |
| İstanbul | 693 | 66 | 91 | 96 | %9,5 | %36,5 |
| Antalya | 397 | 87 | 71 | 55 | %21,9 | %53,7 |
| Bursa | 57 | 8 | 7 | 9 | %14,0 | %42,1 |
| Kocaeli | 57 | 8 | 10 | 8 | %14,0 | %45,6 |
| İzmir | 10 | 2 | 3 | 1 | %20,0* | %60,0* |
| Şanlıurfa | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| Diyarbakır | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 2167 | 345 | 313 | 300 | %15,9 | %44,2 |
| Çim · Normal | 1836 | 279 | 264 | 257 | %15,2 | %43,6 |
| Sentetik · Normal | 557 | 100 | 75 | 75 | %18,0 | %44,9 |
| Kum · Nemli | 203 | 33 | 29 | 31 | %16,3 | %45,8 |
| Çim · Yumuşak | 127 | 15 | 21 | 21 | %11,8 | %44,9 |
| Kum · Islak | 126 | 18 | 22 | 17 | %14,3 | %45,2 |
| Çim · Çok Yumuşak | 123 | 20 | 21 | 19 | %16,3 | %48,8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 96 | 11 | 19 | 11 | %11,5 | %42,7 |
| Kum · Sulu | 61 | 5 | 13 | 12 | %8,2 | %49,2 |
| Çim · Ağır | 47 | 6 | 6 | 5 | %12,8 | %36,2 |
| Çim · Çok Ağır | 27 | 3 | 6 | 3 | %11,1* | %44,4* |
| Sentetik · Nemli | 24 | 3 | 5 | 3 | %12,5* | %45,8* |
| Çim · Biraz Ağır | 13 | 3 | 2 | 3 | %23,1* | %61,5* |
| Sentetik · Sulu | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
| Sentetik · Islak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 1070 | 184 | 172 | 149 | %17,2 | %47,2 |
| 1201–1600 m | 2627 | 396 | 339 | 384 | %15,1 | %42,6 |
| 1601–2000 m | 1247 | 195 | 218 | 149 | %15,6 | %45,1 |
| 2001+ m | 474 | 69 | 69 | 76 | %14,6 | %45,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 2850 | 485 | 440 | 404 | %17,0 | %46,6 |
| Arap | 2568 | 359 | 358 | 354 | %14,0 | %41,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Dolak | 80 | 16 | 13 | 12 | %20,0 | %51,2 |
| İ. Temel | 51 | 18 | 7 | 6 | %35,3 | %60,8 |
| H. Sunkar | 42 | 6 | 7 | 3 | %14,3 | %38,1 |
| M. Daş | 37 | 5 | 4 | 5 | %13,5 | %37,8 |
| C. Demir | 34 | 9 | 4 | 5 | %26,5 | %52,9 |
| E. Karataş | 30 | 7 | 3 | 4 | %23,3 | %46,7 |
| S. Eren | 22 | 6 | 4 | 0 | %27,3* | %45,5* |
| Y. Tuncay | 21 | 2 | 4 | 3 | %9,5* | %42,9* |
| İ. Tekinalp | 20 | 5 | 2 | 4 | %25,0* | %55,0* |
| M. Atal | 19 | 5 | 1 | 2 | %26,3* | %42,1* |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Salahiyet | 10 | 3 | 2 | 3 | %30,0* | %80,0* |
| Özgünalp | 9 | 1 | 2 | 2 | 1/9 | 5/9 |
| Continuous | 9 | 2 | 0 | 3 | 2/9 | 5/9 |
| Brother Lovie | 9 | 1 | 3 | 1 | 1/9 | 5/9 |
| Rattlesnake | 8 | 7 | 1 | 0 | 7/8 | 8/8 |
| Felicia Star | 8 | 3 | 1 | 1 | 3/8 | 5/8 |
| Görkem Kaptan | 7 | 2 | 2 | 1 | 2/7 | 5/7 |
| Treasure Island | 7 | 2 | 0 | 1 | 2/7 | 3/7 |
| Sıkıdost | 7 | 2 | 0 | 3 | 2/7 | 5/7 |
| Küçük Azat | 7 | 1 | 2 | 1 | 1/7 | 4/7 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Timewarden | S. Demir | 3/16 | 2,50 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1900 Sentetik | Northern Nurdetta | V. Yıldırım | 1/9 | 5,70 |
| 01.11.2026 | Adana | KV-6 | 1300 Kum | Akerbey | K. Yılmaz | 1/9 | 5,75 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Belinay Tay | Y. Çağlar | 2/18 | 10,05 |
| 01.11.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Pisiformis | C. Demir | 1/12 | 1,85 |
| 31.10.2026 | Ankara | KV-8 | 1600 Kum | Bozkır Yiğidi | M. Daş | 7/11 | 2,05 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Tirilye Kartalı | H. Altunbaş | 13/13 | 17,65 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 2400 Çim | Handsome King | V. Yıldırım | 8/11 | 16,60 |
| 30.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1200 Sentetik | Egoista | H. Sunkar | 2/7 | 1,40 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Gürgökbey | M. Canpolatlı | 2/12 | 2,20 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Super Tomo | H. Sunkar | 3/10 | 13,80 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Nine Trees | T. Kara | 1/13 | 2,60 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Dağyıkan | H. Sunkar | 2/11 | 16,90 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Yücealp | H. Sunkar | 6/9 | 10,35 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Mavi Hakan | C. Güneş | 3/11 | 5,60 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Başaran Tay | M. Daş | 18/18 | 7,20 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1200 Sentetik | Hızlı Özgün | M. Daş | 10/16 | 37,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1800 Kum | Ateşizi | M. Dolak | 3/10 | 3,15 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 14 | 1900 Sentetik | Royal Romance | İ. Temel | 13/18 | 5,45 |
| 27.10.2026 | Adana | Handikap 17 | 1900 Sentetik | Salahiyet | M. Daş | 2/13 | 6,45 |
Sık sorulanlar
Mehmet Salih Çelik bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 903 koşuda 156 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Salih Çelik bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 01.11.2026, Adana.
Mehmet Salih Çelik en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 333 koşu, 67 birincilik.
Mehmet Salih Çelik şu an cezalı ya da raporlu mu?
TJK listesine göre 02.11.2026–08.11.2026 tarihleri arasında cezalı.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.