Antrenör
Turgay Ataç
Turgay Ataç'ın atları son 12 ayda 40 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (13 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Turgay Ataç antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 1 | 6 | 4 | %2,6 | %28,2 | – |
| Son 12 ay | 40 | 1 | 6 | 4 | %2,5 | %27,5 | – |
| 2020'den bu yana | 148 | 18 | 12 | 14 | %12,2 | %29,7 | −%7,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 1 | 6 | 4 | %2,6 | %28,2 |
| 2025 | 26 | 3 | 0 | 2 | %11,5* | %19,2* |
| 2024 | 60 | 12 | 6 | 5 | %20,0 | %38,3 |
| 2023 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 2020 | 20 | 2 | 0 | 3 | %10,0* | %25,0* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 13 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %30,8* |
| İstanbul | 12 | 1 | 0 | 0 | %8,3* | %8,3* |
| Bursa | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
| Antalya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 17 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %41,2* |
| Sentetik · Normal | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Kum · Nemli | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 8 | 0 | 1 | 2 | 0/8 | 3/8 |
| 1201–1600 m | 15 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %6,7* |
| 1601–2000 m | 13 | 1 | 5 | 1 | %7,7* | %53,8* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 40 | 1 | 6 | 4 | %2,5 | %27,5 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 10 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %20,0* |
| Maiden | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Handikap | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| G | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-8 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| Satış | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-9 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 58 | 8 | 4 | 6 | %13,8 | %31,0 |
| Kocaeli | 57 | 7 | 4 | 6 | %12,3 | %29,8 |
| Bursa | 20 | 2 | 2 | 1 | %10,0* | %25,0* |
| İzmir | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Antalya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Ankara | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 6 | 6 | 7 | %10,0 | %31,7 |
| Sentetik · Normal | 36 | 2 | 2 | 4 | %5,6 | %22,2 |
| Çim · Normal | 18 | 4 | 1 | 1 | %22,2* | %33,3* |
| Kum · Nemli | 11 | 2 | 2 | 0 | %18,2* | %36,4* |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Kum · Islak | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 29 | 3 | 2 | 6 | %10,3* | %37,9* |
| 1201–1600 m | 68 | 10 | 2 | 5 | %14,7 | %25,0 |
| 1601–2000 m | 44 | 4 | 8 | 3 | %9,1 | %34,1 |
| 2001+ m | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 140 | 18 | 12 | 14 | %12,9 | %31,4 |
| Arap | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 45 | 8 | 3 | 5 | %17,8 | %35,6 |
| Maiden | 29 | 2 | 1 | 1 | %6,9* | %13,8* |
| Handikap | 27 | 3 | 1 | 2 | %11,1* | %22,2* |
| G | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| KV-8 | 9 | 2 | 2 | 2 | 2/9 | 6/9 |
| KV-7 | 8 | 0 | 2 | 1 | 0/8 | 3/8 |
| KV-6 | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Satış | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| KV-9 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| A. Yıldız | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| S. Özen | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| C. Tepe | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| S. Çelik | 3 | 0 | 3 | 0 | 0/3 | 3/3 |
| A. Kurşun | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Karataş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| B. Akçay | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Ö. Yıldırım | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Ç. Taşcı | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| E. Cankılıç | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Koca Ömer | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Oğlum Doruk | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| Last Moment | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Divine Gift | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Midnight Bourbon | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Mannara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Flight Mode | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Prenses Şeyma | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Prens Levent | 2 | 0 | 2 | 0 | 0/2 | 2/2 |
| Orquidea Blanca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Dreamer Man | A. Kurşun | 9/10 | 3,10 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1500 Sentetik | Last Moment | E. Cankılıç | 4/10 | 35,15 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Midnight Bourbon | Y. Gökçe | 7/7 | 43,90 |
| 18.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 1400 Sentetik | Last Moment | H. Karataş | 9/10 | 5,30 |
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 19 | 1200 Kum | Secret Insıder | S. Özen | 10/14 | 46,80 |
| 02.10.2026 | Bursa | KV-8 | 1200 Çim | Last Moment | N. Avci | 3/5 | 6,10 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 2000 Sentetik | Mannara | A. Aslan | 13/17 | 27,80 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Sentetik | Sky Jack | B. Akçay | 7/9 | 27,55 |
| 25.09.2026 | Bursa | Handikap 15 | 2000 Çim | Midnight Bourbon | B. Bülbül | 12/13 | 18,15 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Flight Mode | C. Tepe | 12/12 | 57,35 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1500 Sentetik | Divine Gift | S. Çelik | 14/17 | 24,45 |
| 13.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Çim | Prenses Şeyma | E. Aktuğ | 7/12 | 9,90 |
| 12.09.2026 | İzmir | G 3 | 2000 Kum | Prens Levent | S. Çelik | 2/11 | 3,70 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1400 Kum | Mannara | R. Ketme | 10/13 | 25,70 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 3 | 1200 Kum | Koca Ömer | C. Tepe | 6/8 | 18,25 |
| 05.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1200 Sentetik | Divine Gift | G. Bektaş | 6/8 | 19,50 |
| 02.09.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1600 Çim | Midnight Bourbon | E. Bozdağ | 11/15 | 50,05 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Flight Mode | C. Tepe | 8/8 | 30,05 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Koca Ömer | M. Çelik | 6/6 | 11,60 |
| 25.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Prenses Şeyma | S. Çelik | 2/12 | 7,20 |
Sık sorulanlar
Turgay Ataç bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 39 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Turgay Ataç'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Turgay Ataç en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 13 koşu, 0 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.