Jokey
Burak Akçay
Burak Akçay son 12 ayda 371 koşuya çıktı, 25 birincilik ve 78 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (296 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Burak Akçay jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 315 | 23 | 14 | 25 | %7,3 | %19,7 | −%11,6 |
| Son 12 ay | 371 | 25 | 21 | 32 | %6,7 | %21,0 | −%16,3 |
| 2020'den bu yana | 1688 | 129 | 125 | 158 | %7,6 | %24,4 | −%29,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 315 | 23 | 14 | 25 | %7,3 | %19,7 |
| 2025 | 296 | 19 | 22 | 24 | %6,4 | %22,0 |
| 2024 | 182 | 11 | 10 | 19 | %6,0 | %22,0 |
| 2023 | 196 | 22 | 21 | 18 | %11,2 | %31,1 |
| 2022 | 193 | 11 | 18 | 25 | %5,7 | %28,0 |
| 2021 | 186 | 12 | 13 | 9 | %6,5 | %18,3 |
| 2020 | 320 | 31 | 27 | 38 | %9,7 | %30,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 296 | 19 | 14 | 23 | %6,4 | %18,9 |
| Kocaeli | 54 | 4 | 4 | 8 | %7,4 | %29,6 |
| Bursa | 14 | 2 | 1 | 0 | %14,3* | %21,4* |
| Antalya | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 171 | 13 | 5 | 15 | %7,6 | %19,3 |
| Kum · Normal | 101 | 5 | 10 | 10 | %5,0 | %24,8 |
| Çim · Normal | 51 | 3 | 2 | 4 | %5,9 | %17,6 |
| Kum · Nemli | 25 | 2 | 0 | 3 | %8,0* | %20,0* |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 48 | 3 | 2 | 3 | %6,3 | %16,7 |
| 1201–1600 m | 229 | 16 | 13 | 16 | %7,0 | %19,7 |
| 1601–2000 m | 70 | 4 | 4 | 10 | %5,7 | %25,7 |
| 2001+ m | 24 | 2 | 2 | 3 | %8,3* | %29,2* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 195 | 11 | 8 | 19 | %5,6 | %19,5 |
| Arap | 176 | 14 | 13 | 13 | %8,0 | %22,7 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 587 | 37 | 35 | 47 | %6,3 | %20,3 |
| Kocaeli | 424 | 32 | 33 | 48 | %7,5 | %26,7 |
| Antalya | 396 | 30 | 27 | 35 | %7,6 | %23,2 |
| İzmir | 111 | 11 | 12 | 9 | %9,9 | %28,8 |
| Bursa | 92 | 11 | 11 | 10 | %12,0 | %34,8 |
| Ankara | 77 | 8 | 7 | 9 | %10,4 | %31,2 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 614 | 41 | 51 | 65 | %6,7 | %25,6 |
| Sentetik · Normal | 547 | 39 | 35 | 45 | %7,1 | %21,8 |
| Çim · Normal | 248 | 21 | 18 | 24 | %8,5 | %25,4 |
| Kum · Nemli | 118 | 13 | 9 | 11 | %11,0 | %28,0 |
| Kum · Islak | 50 | 5 | 4 | 7 | %10,0 | %32,0 |
| Sentetik · Nemli | 28 | 1 | 4 | 2 | %3,6* | %25,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 26 | 1 | 1 | 1 | %3,8* | %11,5* |
| Çim · Yumuşak | 20 | 2 | 0 | 1 | %10,0* | %15,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| Sentetik · Sulu | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Sentetik · Islak | 6 | 1 | 0 | 0 | 1/6 | 1/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 272 | 15 | 19 | 24 | %5,5 | %21,3 |
| 1201–1600 m | 864 | 65 | 50 | 65 | %7,5 | %20,8 |
| 1601–2000 m | 423 | 35 | 42 | 55 | %8,3 | %31,2 |
| 2001+ m | 129 | 14 | 14 | 14 | %10,9 | %32,6 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 857 | 67 | 57 | 80 | %7,8 | %23,8 |
| Arap | 831 | 62 | 68 | 78 | %7,5 | %25,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Z. Temuçin | 40 | 9 | 5 | 4 | %22,5 | %45,0 |
| S. Çiftçi | 33 | 1 | 0 | 1 | %3,0 | %6,1 |
| E. Uslu | 28 | 1 | 1 | 6 | %3,6* | %28,6* |
| H. Karabulut | 18 | 1 | 3 | 2 | %5,6* | %33,3* |
| T. Yılmaz | 12 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %8,3* |
| C. Turan | 12 | 1 | 1 | 1 | %8,3* | %25,0* |
| N. Kaya | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| U. Temuçin | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| A. Avcı | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| H. Harmanbaşı | 8 | 1 | 0 | 1 | 1/8 | 2/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dilan Kız | 8 | 0 | 0 | 1 | 0/8 | 1/8 |
| Pilots Boy | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Aybenova | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Stasera | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Alcanzar | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Yer Titreten | 6 | 1 | 0 | 1 | 1/6 | 2/6 |
| Efsunhatun | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Ningbo | 6 | 1 | 1 | 3 | 1/6 | 5/6 |
| Traktör | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Semendin Gücü | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Dilan Kız | S. Çiftçi | 12/15 | 23,50 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Cihan Kız | H. Harmanbaşı | 1/13 | 32,75 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Mebrure | E. Uslu | 8/14 | 59,40 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Boran | T. Yılmaz | 12/18 | 36,30 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Sinistra Derman | H. Altunbaş | 9/9 | 28,65 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Aladağlar | U. Temuçin | 5/10 | 15,80 |
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Stasera | A. Avcı | 3/9 | 10,45 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Terraferma | A. Avcı | 1/10 | 5,25 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1700 Kum | No More Sorrow | G. Sütcü | 4/8 | 13,00 |
| 03.11.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1800 Kum | Kaze Ni Katsu | G. Sütcü | 4/7 | 1,90 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Semendin Gücü | T. Çekici | 4/16 | 9,65 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Dilan Kız | H. Altunbaş | 5/14 | 38,85 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Ruler Stone | H. Çalışkan | 6/11 | 70,10 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Merdümgiriz | H. Kaya | 9/11 | 11,10 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Taşkara | S. Yanmaz | 4/9 | 21,95 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Vanadyum | U. Temuçin | 9/11 | 20,00 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1400 Sentetik | Çelik Abi | H. Şimşek | 1/18 | 5,50 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2800 Sentetik | Rock For Ever | F. Gezici | 2/6 | 16,40 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sonzeybek | T. Yılmaz | 10/14 | 33,95 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Perseverant Winner | S. Yanmaz | 6/7 | 19,60 |
Sık sorulanlar
Burak Akçay bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 315 koşuda 23 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Burak Akçay bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Burak Akçay en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 296 koşu, 19 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.