Antrenör
Halil Çalı
Halil Çalı'ın atları son 12 ayda 129 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 26 ilk üç derece aldı. En çok Adana'da koştu (60 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Çalı antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 1 | 2 | 5 | %2,9 | %22,9 | – |
| Son 12 ay | 129 | 7 | 6 | 13 | %5,4 | %20,2 | −%54,8 |
| 2020'den bu yana | 724 | 56 | 62 | 63 | %7,7 | %25,0 | −%31,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 20.06.2026, Ankara.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 35 | 1 | 2 | 5 | %2,9 | %22,9 |
| 2025 | 462 | 38 | 40 | 35 | %8,2 | %24,5 |
| 2024 | 181 | 13 | 17 | 18 | %7,2 | %26,5 |
| 2023 | 46 | 4 | 3 | 5 | %8,7 | %26,1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Adana | 60 | 3 | 5 | 7 | %5,0 | %25,0 |
| Şanlıurfa | 48 | 1 | 0 | 3 | %2,1 | %8,3 |
| Diyarbakır | 9 | 2 | 1 | 1 | 2/9 | 4/9 |
| Elazığ | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| Ankara | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 90 | 5 | 2 | 9 | %5,6 | %17,8 |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 1 | 0 | %7,1* | %14,3* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %36,4* |
| Kum · Sulu | 6 | 0 | 0 | 3 | 0/6 | 3/6 |
| Kum · Islak | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 33 | 0 | 2 | 3 | %0,0 | %15,2 |
| 1201–1600 m | 58 | 3 | 3 | 5 | %5,2 | %19,0 |
| 1601–2000 m | 35 | 4 | 1 | 4 | %11,4 | %25,7 |
| 2001+ m | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 69 | 2 | 3 | 5 | %2,9 | %14,5 |
| Arap | 60 | 5 | 3 | 8 | %8,3 | %26,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 42 | 3 | 2 | 6 | %7,1 | %26,2 |
| Maiden | 35 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %14,3 |
| Handikap | 34 | 3 | 0 | 2 | %8,8 | %14,7 |
| Satış | 9 | 1 | 2 | 1 | 1/9 | 4/9 |
| KV-7 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 215 | 11 | 13 | 16 | %5,1 | %18,6 |
| Adana | 204 | 13 | 16 | 23 | %6,4 | %25,5 |
| Elazığ | 193 | 15 | 16 | 14 | %7,8 | %23,3 |
| Diyarbakır | 101 | 16 | 17 | 10 | %15,8 | %42,6 |
| Ankara | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 581 | 46 | 52 | 50 | %7,9 | %25,5 |
| Çim · Normal | 69 | 4 | 4 | 7 | %5,8 | %21,7 |
| Kum · Nemli | 30 | 2 | 3 | 3 | %6,7 | %26,7 |
| Kum · Sulu | 14 | 1 | 0 | 3 | %7,1* | %28,6* |
| Kum · Islak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 250 | 20 | 29 | 24 | %8,0 | %29,2 |
| 1201–1600 m | 256 | 18 | 17 | 22 | %7,0 | %22,3 |
| 1601–2000 m | 198 | 17 | 15 | 15 | %8,6 | %23,7 |
| 2001+ m | 20 | 1 | 1 | 2 | %5,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 385 | 34 | 30 | 33 | %8,8 | %25,2 |
| İngiliz | 339 | 22 | 32 | 30 | %6,5 | %24,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 236 | 20 | 26 | 21 | %8,5 | %28,4 |
| Maiden | 229 | 15 | 16 | 18 | %6,6 | %21,4 |
| Handikap | 206 | 18 | 15 | 18 | %8,7 | %24,8 |
| KV-6 | 15 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %13,3* |
| Satış | 14 | 1 | 2 | 3 | %7,1* | %42,9* |
| KV-7 | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| KV-8 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| KV-9 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| G | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Sunkar | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| M. Akgöbek | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| A. Bayar | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| N. Altın | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| H. Altundağ | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| N. Demir | 5 | 0 | 1 | 2 | 0/5 | 3/5 |
| E. Çizik | 5 | 0 | 3 | 0 | 0/5 | 3/5 |
| İ. Katar | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| İ. Güreke | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| İ. Akyavuz | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Önder | 10 | 1 | 0 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Oğlum Velat | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Bro Bora | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Agile Shot | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| İşkodralı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sosan Yıldızı | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Lovenly Lady | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Anti Hero | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sosan Tay | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Calibration | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 20.06.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1200 Çim | Pınar Çiçek | M. Coşkun | 9/10 | 35,45 |
| 31.05.2026 | Adana | Maiden | 1200 Çim | Hayata İnat Gülümse | M. Sunkar | 8/11 | 3,30 |
| 24.05.2026 | Adana | Şartlı 19 | 1400 Kum | Sidelya Kız | M. Arslan | 14/17 | 54,85 |
| 24.05.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1800 Çim | Önder | F. Sansar | 11/13 | 19,95 |
| 17.05.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1300 Çim | Nervoous Girl | M. Sunkar | 7/14 | 35,85 |
| 17.05.2026 | Adana | Şartlı 3 | 1100 Çim | Hayata İnat Gülümse | M. Sunkar | 4/6 | 8,95 |
| 16.05.2026 | Ankara | Maiden | 1000 Çim | Arkanberk | M. Çelik | 9/11 | 20,75 |
| 10.05.2026 | Adana | Handikap 17 | 1300 Çim | Önder | M. Sunkar | 10/13 | 19,15 |
| 10.05.2026 | Adana | Şartlı 1 | 1100 Kum | Tümerk | M. Sunkar | 11/11 | 16,95 |
| 30.04.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 900 Çim | Arkanberk | M. Sunkar | 6/15 | 36,20 |
| 26.04.2026 | Adana | Handikap 16 | 1900 Çim | Önder | M. Coşkun | 7/12 | 3,60 |
| 20.04.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1000 Kum | King Mahmut | E. Akkılıç | 7/7 | 7,95 |
| 19.04.2026 | Adana | Şartlı 5 | 1200 Kum | Önder | M. Çelik | 3/12 | 7,40 |
| 19.04.2026 | Adana | Maiden | 1000 Kum | Sosan Aslanı | N. Demir | 3/8 | 7,25 |
| 18.04.2026 | Ankara | Şartlı 19 | 1400 Kum | Oğlum Velat | M. Çelik | 1/9 | 5,45 |
| 13.04.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 2000 Kum | İşkodralı | H. Altundağ | 4/16 | 26,40 |
| 13.04.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1000 Kum | Kırdoğan | M. Demir | 10/13 | 26,80 |
| 13.04.2026 | Şanlıurfa | Handikap 14 | 1800 Kum | Junıor Joy | S. Kaplan | 9/13 | 24,60 |
| 05.04.2026 | Adana | Handikap 15 | 1400 Kum | Sosan Yıldızı | S. Çelik | 6/15 | 30,75 |
| 05.04.2026 | Adana | Maiden | 1400 Kum | Oğlum Velat | M. Sunkar | 3/8 | 1,80 |
Sık sorulanlar
Halil Çalı bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 35 koşuda 1 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Halil Çalı'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 20.06.2026, Ankara.
Halil Çalı en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Adana'da: 60 koşu, 3 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.