Antrenör
Mehmet Akkuş
Mehmet Akkuş'ın atları son 12 ayda 35 koşuya çıktı, 3 birincilik ve 4 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (27 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkuş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34 | 3 | 0 | 1 | %8,8 | %11,8 | – |
| Son 12 ay | 35 | 3 | 0 | 1 | %8,6 | %11,4 | – |
| 2020'den bu yana | 661 | 63 | 53 | 63 | %9,5 | %27,1 | −%34,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 34 | 3 | 0 | 1 | %8,8 | %11,8 |
| 2025 | 36 | 6 | 4 | 8 | %16,7 | %50,0 |
| 2024 | 163 | 11 | 11 | 13 | %6,7 | %21,5 |
| 2023 | 179 | 16 | 17 | 23 | %8,9 | %31,3 |
| 2022 | 112 | 13 | 9 | 13 | %11,6 | %31,3 |
| 2021 | 95 | 11 | 9 | 3 | %11,6 | %24,2 |
| 2020 | 42 | 3 | 3 | 2 | %7,1 | %19,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 27 | 1 | 0 | 1 | %3,7* | %7,4* |
| Kocaeli | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Bursa | 2 | 2 | 0 | 0 | 2/2 | 2/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 22 | 2 | 0 | 1 | %9,1* | %13,6* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| 1201–1600 m | 10 | 1 | 0 | 0 | %10,0* | %10,0* |
| 1601–2000 m | 19 | 1 | 0 | 1 | %5,3* | %10,5* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 27 | 1 | 0 | 1 | %3,7* | %7,4* |
| Arap | 8 | 2 | 0 | 0 | 2/8 | 2/8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 13 | 3 | 0 | 0 | %23,1* | %23,1* |
| Handikap | 12 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Maiden | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 474 | 37 | 35 | 47 | %7,8 | %25,1 |
| Bursa | 108 | 17 | 8 | 12 | %15,7 | %34,3 |
| Kocaeli | 53 | 7 | 7 | 1 | %13,2 | %28,3 |
| Antalya | 15 | 1 | 1 | 3 | %6,7* | %33,3* |
| İstanbul | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| Ankara | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 402 | 49 | 38 | 37 | %12,2 | %30,8 |
| Çim · Normal | 133 | 6 | 5 | 10 | %4,5 | %15,8 |
| Kum · Nemli | 47 | 3 | 4 | 5 | %6,4 | %25,5 |
| Kum · Islak | 38 | 2 | 5 | 6 | %5,3 | %34,2 |
| Sentetik · Normal | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 2 | 0 | 0 | 2/7 | 2/7 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 138 | 7 | 10 | 13 | %5,1 | %21,7 |
| 1201–1600 m | 317 | 38 | 23 | 33 | %12,0 | %29,7 |
| 1601–2000 m | 182 | 14 | 18 | 15 | %7,7 | %25,8 |
| 2001+ m | 24 | 4 | 2 | 2 | %16,7* | %33,3* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 446 | 46 | 37 | 45 | %10,3 | %28,7 |
| İngiliz | 215 | 17 | 16 | 18 | %7,9 | %23,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 237 | 28 | 16 | 25 | %11,8 | %29,1 |
| Handikap | 177 | 15 | 11 | 20 | %8,5 | %26,0 |
| Maiden | 174 | 13 | 13 | 12 | %7,5 | %21,8 |
| KV-7 | 23 | 5 | 3 | 2 | %21,7* | %43,5* |
| KV-6 | 21 | 1 | 6 | 2 | %4,8* | %42,9* |
| Satış | 9 | 1 | 1 | 1 | 1/9 | 3/9 |
| KV-8 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| G | 5 | 0 | 2 | 1 | 0/5 | 3/5 |
| KV-9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| H. Şimşek | 13 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %7,7* |
| S. Akşın | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Yıldız | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| N. Avci | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| B. Bülbül | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Tekpetek | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| K. Yılmaz | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Y. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Göl | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| O. Atmaca | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maneki Neko | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
| La Mano De Dios | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Son Of The Knife | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Shadow Of Heart | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Zihni | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maceraperest | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Canım Çıtır | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Suicide King | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Acar Tay | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Muslih Bey | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Zihni | A. Yıldız | 5/13 | 3,15 |
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Son Of The Knife | B. Bülbül | 8/9 | 6,25 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Zihni | N. Avci | 4/11 | 4,10 |
| 26.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 2200 Çim | Son Of The Knife | A. Yıldız | 1/9 | 8,35 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Acar Tay | M. Tekpetek | 7/13 | 36,10 |
| 17.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Son Of The Knife | S. Akşın | 5/13 | 7,15 |
| 15.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Maceraperest | N. Avci | 6/11 | 3,95 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1400 Kum | Maceraperest | N. Avci | 1/9 | 4,20 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Handikap 21 | 1200 Kum | Canım Çıtır | K. Yılmaz | 7/11 | 3,70 |
| 22.08.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Maneki Neko | O. Atmaca | 7/9 | 13,80 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 2 | 1900 Kum | Shadow Of Heart | H. Şimşek | 6/10 | 37,95 |
| 16.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Maneki Neko | H. Şimşek | 4/6 | 18,80 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1900 Kum | Maneki Neko | H. Şimşek | 4/11 | 10,65 |
| 07.08.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1900 Kum | Canım Çıtır | K. Yılmaz | 1/11 | 5,30 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1900 Kum | Shadow Of Heart | Y. Gökçe | 5/5 | 24,45 |
| 30.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Shadow Of Heart | Y. Gökçe | 9/16 | 14,30 |
| 25.07.2026 | İzmir | Şartlı 19 | 2000 Kum | Maneki Neko | H. Şimşek | 5/18 | 14,00 |
| 14.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1800 Kum | Maneki Neko | A. Yıldız | 4/9 | 8,90 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Maneki Neko | H. Şimşek | 6/20 | 25,55 |
| 26.06.2026 | Kocaeli | Maiden | 1800 Kum | Maneki Neko | H. Şimşek | 4/9 | 7,80 |
Sık sorulanlar
Mehmet Akkuş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 34 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mehmet Akkuş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Mehmet Akkuş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 27 koşu, 1 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.