Antrenör
Nurettin Gönültaş
Nurettin Gönültaş'ın atları son 12 ayda 166 koşuya çıktı, 17 birincilik ve 47 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (148 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Nurettin Gönültaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 145 | 16 | 15 | 10 | %11,0 | %28,3 | −%57,9 |
| Son 12 ay | 166 | 17 | 19 | 11 | %10,2 | %28,3 | −%62,2 |
| 2020'den bu yana | 835 | 75 | 76 | 64 | %9,0 | %25,7 | −%45,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 05.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 145 | 16 | 15 | 10 | %11,0 | %28,3 |
| 2025 | 239 | 16 | 14 | 18 | %6,7 | %20,1 |
| 2024 | 270 | 30 | 28 | 21 | %11,1 | %29,3 |
| 2023 | 135 | 8 | 14 | 12 | %5,9 | %25,2 |
| 2022 | 46 | 5 | 5 | 3 | %10,9 | %28,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 148 | 15 | 17 | 11 | %10,1 | %29,1 |
| Bursa | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Antalya | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 111 | 12 | 12 | 9 | %10,8 | %29,7 |
| Çim · Normal | 19 | 1 | 1 | 0 | %5,3* | %10,5* |
| Kum · Nemli | 15 | 3 | 1 | 0 | %20,0* | %26,7* |
| Kum · Islak | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Kum · Sulu | 7 | 0 | 2 | 0 | 0/7 | 2/7 |
| Çim · Çok Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 30 | 2 | 5 | 6 | %6,7 | %43,3 |
| 1201–1600 m | 49 | 6 | 4 | 1 | %12,2 | %22,4 |
| 1601–2000 m | 71 | 7 | 6 | 4 | %9,9 | %23,9 |
| 2001+ m | 16 | 2 | 4 | 0 | %12,5* | %37,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 97 | 16 | 15 | 7 | %16,5 | %39,2 |
| Arap | 69 | 1 | 4 | 4 | %1,4 | %13,0 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 68 | 3 | 6 | 1 | %4,4 | %14,7 |
| Şartlı | 47 | 7 | 5 | 5 | %14,9 | %36,2 |
| Maiden | 30 | 3 | 4 | 4 | %10,0 | %36,7 |
| Satış | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| KV-7 | 5 | 2 | 0 | 1 | 2/5 | 3/5 |
| KV-6 | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| KV-8 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 749 | 64 | 68 | 59 | %8,5 | %25,5 |
| Antalya | 56 | 8 | 6 | 3 | %14,3 | %30,4 |
| Bursa | 24 | 2 | 2 | 1 | %8,3* | %20,8* |
| Kocaeli | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 434 | 44 | 42 | 36 | %10,1 | %28,1 |
| Çim · Normal | 202 | 11 | 18 | 16 | %5,4 | %22,3 |
| Kum · Nemli | 73 | 8 | 5 | 5 | %11,0 | %24,7 |
| Kum · Islak | 42 | 4 | 5 | 2 | %9,5 | %26,2 |
| Sentetik · Normal | 36 | 2 | 1 | 3 | %5,6 | %16,7 |
| Çim · Yumuşak | 16 | 2 | 1 | 2 | %12,5* | %31,3* |
| Kum · Sulu | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 3 | 0 | 0 | %23,1* | %23,1* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 183 | 16 | 17 | 16 | %8,7 | %26,8 |
| 1201–1600 m | 295 | 25 | 26 | 20 | %8,5 | %24,1 |
| 1601–2000 m | 293 | 28 | 26 | 25 | %9,6 | %27,0 |
| 2001+ m | 64 | 6 | 7 | 3 | %9,4 | %25,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 460 | 46 | 51 | 39 | %10,0 | %29,6 |
| Arap | 375 | 29 | 25 | 25 | %7,7 | %21,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 282 | 24 | 20 | 16 | %8,5 | %21,3 |
| Şartlı | 254 | 27 | 23 | 21 | %10,6 | %28,0 |
| Maiden | 213 | 16 | 22 | 17 | %7,5 | %25,8 |
| KV-7 | 20 | 3 | 1 | 5 | %15,0* | %45,0* |
| Satış | 19 | 2 | 2 | 1 | %10,5* | %26,3* |
| Maiden/Satış | 18 | 1 | 3 | 1 | %5,6* | %27,8* |
| KV-6 | 16 | 2 | 3 | 3 | %12,5* | %50,0* |
| KV-8 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| KV-9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| G | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Bilgin | 25 | 5 | 6 | 4 | %20,0* | %60,0* |
| B. Bülbül | 12 | 1 | 1 | 0 | %8,3* | %16,7* |
| M. Çiçek | 11 | 5 | 2 | 1 | %45,5* | %72,7* |
| Ö. Özen | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| Y. Gökçe | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
| N. Avci | 8 | 3 | 1 | 0 | 3/8 | 4/8 |
| S. Akşın | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| K. Tokaçoğlu | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| A. Altın | 8 | 0 | 2 | 0 | 0/8 | 2/8 |
| F. Avcı | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Asilikom | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
| Samsat | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| Moğol | 12 | 5 | 5 | 1 | %41,7* | %91,7* |
| Meşe Palamudu | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| Sonanda | 8 | 4 | 1 | 1 | 4/8 | 6/8 |
| Cookıe | 8 | 0 | 1 | 0 | 0/8 | 1/8 |
| Potro | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Bay Turbo | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Mor Beyaz | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Livia | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 05.11.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Asilikom | A. İnci | 5/9 | 11,15 |
| 05.11.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Sonanda | M. Çiçek | 1/10 | 1,90 |
| 31.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | King Of Öner | Y. Gökçe | 6/9 | 31,50 |
| 31.10.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1400 Kum | Yeşimtron | M. Bilgin | 2/5 | 2,60 |
| 29.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Tuğraptay | M. Bilgin | 1/10 | 1,60 |
| 24.10.2026 | İzmir | KV-8 | 1900 Kum | Moğol | N. Avci | 9/9 | 8,25 |
| 24.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Livia | Y. Gökçe | 3/10 | 13,25 |
| 22.10.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1400 Kum | King Of Öner | Y. Gökçe | 5/9 | 12,45 |
| 10.10.2026 | İzmir | Maiden | 1600 Kum | Tuğraptay | M. Bilgin | 4/9 | 1,40 |
| 05.10.2026 | Bursa | Handikap 14 | 1700 Çim | Cookıe | Y. Gökçe | 9/14 | 31,50 |
| 03.10.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Sonanda | N. Avci | 1/15 | 2,40 |
| 03.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Livia | B. Mırık | 8/12 | 16,75 |
| 03.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2200 Kum | Asilikom | N. Avci | 7/11 | 15,15 |
| 26.09.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Potro | S. Akşın | 11/11 | 70,00 |
| 26.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Yeşimtron | M. Bilgin | 2/5 | 1,90 |
| 26.09.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Tuğraptay | M. Bilgin | 2/14 | 2,60 |
| 19.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Potro | S. Akşın | 12/12 | 45,45 |
| 19.09.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 22 | 2100 Kum | Moğol | A. Yıldız | 2/12 | 2,80 |
| 12.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Asilikom | E. Akpınar | 12/15 | 8,85 |
| 12.09.2026 | İzmir | Handikap 14 | 2000 Kum | Cookıe | A. İnci | 14/15 | 31,00 |
Sık sorulanlar
Nurettin Gönültaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 145 koşuda 16 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Nurettin Gönültaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 05.11.2026, İzmir.
Nurettin Gönültaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 148 koşu, 15 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.