Jokey
Selim Kaya
Selim Kaya son 12 ayda 260 koşuya çıktı, 62 birincilik ve 141 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (122 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Selim Kaya jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 218 | 58 | 32 | 27 | %26,6 | %53,7 | −%34,1 |
| Son 12 ay | 260 | 62 | 43 | 36 | %23,8 | %54,2 | −%41,8 |
| 2020'den bu yana | 876 | 208 | 162 | 112 | %23,7 | %55,0 | −%32,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 07.11.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 218 | 58 | 32 | 27 | %26,6 | %53,7 |
| 2025 | 312 | 74 | 64 | 44 | %23,7 | %58,3 |
| 2024 | 248 | 56 | 43 | 26 | %22,6 | %50,4 |
| 2022 | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| 2021 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| 2020 | 92 | 17 | 23 | 15 | %18,5 | %59,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 122 | 26 | 15 | 11 | %21,3 | %42,6 |
| Adana | 39 | 12 | 10 | 6 | %30,8 | %71,8 |
| Ankara | 29 | 6 | 4 | 6 | %20,7* | %55,2* |
| İzmir | 24 | 8 | 4 | 4 | %33,3* | %66,7* |
| Bursa | 23 | 4 | 5 | 5 | %17,4* | %60,9* |
| Kocaeli | 17 | 6 | 3 | 4 | %35,3* | %76,5* |
| Antalya | 5 | 0 | 2 | 0 | 0/5 | 2/5 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 100 | 25 | 19 | 17 | %25,0 | %61,0 |
| Çim · Normal | 64 | 10 | 11 | 5 | %15,6 | %40,6 |
| Sentetik · Normal | 50 | 14 | 5 | 5 | %28,0 | %48,0 |
| Kum · Islak | 9 | 4 | 1 | 4 | 4/9 | 9/9 |
| Kum · Sulu | 8 | 3 | 3 | 0 | 3/8 | 6/8 |
| Çim · Çok Ağır | 7 | 4 | 0 | 1 | 4/7 | 5/7 |
| Kum · Nemli | 7 | 2 | 2 | 2 | 2/7 | 6/7 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Çim · Yumuşak | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 34 | 6 | 9 | 5 | %17,6 | %58,8 |
| 1201–1600 m | 135 | 29 | 23 | 22 | %21,5 | %54,8 |
| 1601–2000 m | 53 | 17 | 9 | 3 | %32,1 | %54,7 |
| 2001+ m | 38 | 10 | 2 | 6 | %26,3 | %47,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 147 | 26 | 21 | 23 | %17,7 | %47,6 |
| Arap | 113 | 36 | 22 | 13 | %31,9 | %62,8 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 361 | 66 | 55 | 47 | %18,3 | %46,5 |
| Ankara | 147 | 32 | 32 | 14 | %21,8 | %53,1 |
| Adana | 103 | 37 | 25 | 13 | %35,9 | %72,8 |
| Antalya | 88 | 24 | 13 | 8 | %27,3 | %51,1 |
| Bursa | 66 | 13 | 20 | 8 | %19,7 | %62,1 |
| Kocaeli | 65 | 20 | 7 | 15 | %30,8 | %64,6 |
| İzmir | 44 | 15 | 10 | 7 | %34,1 | %72,7 |
| Elazığ | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Şanlıurfa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 300 | 91 | 57 | 40 | %30,3 | %62,7 |
| Çim · Normal | 255 | 41 | 53 | 24 | %16,1 | %46,3 |
| Sentetik · Normal | 186 | 41 | 25 | 27 | %22,0 | %50,0 |
| Kum · Islak | 26 | 10 | 5 | 4 | %38,5* | %73,1* |
| Çim · Çok Ağır | 22 | 5 | 2 | 4 | %22,7* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 19 | 5 | 2 | 1 | %26,3* | %42,1* |
| Kum · Nemli | 18 | 6 | 5 | 4 | %33,3* | %83,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 16 | 1 | 4 | 3 | %6,3* | %50,0* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 1 | 3 | 2 | %9,1* | %54,5* |
| Kum · Sulu | 8 | 3 | 3 | 0 | 3/8 | 6/8 |
| Sentetik · Nemli | 6 | 1 | 1 | 0 | 1/6 | 2/6 |
| Çim · Ağır | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Sentetik · Islak | 3 | 1 | 1 | 1 | 1/3 | 3/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 124 | 31 | 27 | 15 | %25,0 | %58,9 |
| 1201–1600 m | 443 | 97 | 76 | 61 | %21,9 | %52,8 |
| 1601–2000 m | 181 | 59 | 37 | 16 | %32,6 | %61,9 |
| 2001+ m | 128 | 21 | 22 | 20 | %16,4 | %49,2 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 506 | 104 | 88 | 70 | %20,6 | %51,8 |
| Arap | 370 | 104 | 74 | 42 | %28,1 | %59,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İ. Bekiroğulları | 20 | 5 | 0 | 1 | %25,0* | %30,0* |
| Ü. Arslan | 12 | 8 | 0 | 1 | %66,7* | %75,0* |
| O. Demir | 10 | 4 | 0 | 1 | %40,0* | %50,0* |
| H. Polat | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| A. Tepebaşı | 8 | 2 | 0 | 1 | 2/8 | 3/8 |
| E. Kaya | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| S. Gökçe | 7 | 2 | 0 | 3 | 2/7 | 5/7 |
| S. Kan | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| K. Korkmaz | 6 | 4 | 1 | 1 | 4/6 | 6/6 |
| N. Dündar | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Özmen Bey | 10 | 8 | 0 | 1 | %80,0* | %90,0* |
| Katı Zamanı | 9 | 8 | 1 | 0 | 8/9 | 9/9 |
| Saçanşah | 7 | 4 | 2 | 1 | 4/7 | 7/7 |
| Son İzci | 6 | 3 | 0 | 1 | 3/6 | 4/6 |
| Hardox | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Şimşekkıran | 6 | 2 | 3 | 0 | 2/6 | 5/6 |
| Temre | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Amazıng Touch | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Touch The Moon | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Altınsima | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 07.11.2026 | İzmir | KV-8 | 1400 Kum | Hill Of Angels | B. Gül | 3/5 | 1,60 |
| 06.11.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Mr Çırak | K. Güneş | 3/6 | 2,85 |
| 05.11.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Kum | Kızılcahamam Beyi | A. Polat | 5/6 | 1,75 |
| 05.11.2026 | Ankara | KV-6 | 1500 Kum | Erkşan | U. Arslan | 1/7 | 5,50 |
| 01.11.2026 | İstanbul | KV-8 | 1500 Sentetik | Saçanşah | K. Korkmaz | 1/9 | 2,40 |
| 31.10.2026 | Ankara | G 1 | 1600 Çim | Özmen Bey | Ü. Arslan | 1/13 | 1,05 |
| 30.10.2026 | İstanbul | G 3 | 2400 Çim | Balder | S. Aydoğan | 11/12 | 13,70 |
| 27.10.2026 | Kocaeli | KV-6 | 1200 Kum | Serasker | H. Polat | 3/6 | 1,70 |
| 18.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1500 Sentetik | Özmen Bey | Ü. Arslan | 1/11 | 1,25 |
| 11.10.2026 | İstanbul | KV-8 | 1500 Sentetik | Mr Çırak | M. Sandıkcı | 1/7 | 2,95 |
| 09.10.2026 | İstanbul | G 1 | 2000 Sentetik | Poetry In Motion | İ. Bekiroğulları | 1/8 | 1,60 |
| 07.10.2026 | İstanbul | KV-9 | 2100 Çim | Katı Zamanı | C. Katı | 2/7 | 1,15 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Şahinyürekli | B. Yoleri | 9/11 | 21,15 |
| 04.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Bodubey | H. Turan | 3/13 | 4,20 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Endorfin | Ü. Arslan | 9/17 | 9,15 |
| 02.10.2026 | İstanbul | G 2 | 1900 Çim | Özmen Bey | Ü. Arslan | 1/8 | 1,05 |
| 02.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Asil Oğlan | A. Tepebaşı | 4/11 | 11,65 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 1500 Sentetik | Kartal | D. Ergin | 4/5 | 1,45 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | Handikap 21 | 1400 Kum | Serasker | H. Polat | 3/11 | 4,90 |
| 01.10.2026 | Kocaeli | KV-8 | 1900 Kum | Kayafatih | H. Kaya | 2/8 | 4,05 |
Sık sorulanlar
Selim Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 218 koşuda 58 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Selim Kaya bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 07.11.2026, İzmir.
Selim Kaya en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 122 koşu, 26 birincilik.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.