Antrenör
Ethem Kaya
Ethem Kaya'ın atları son 12 ayda 65 koşuya çıktı, 6 birincilik ve 14 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (50 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ethem Kaya antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46 | 3 | 5 | 1 | %6,5 | %19,6 | – |
| Son 12 ay | 65 | 6 | 6 | 2 | %9,2 | %21,5 | −%52,0 |
| 2020'den bu yana | 488 | 39 | 58 | 46 | %8,0 | %29,3 | −%52,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 23.09.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 46 | 3 | 5 | 1 | %6,5 | %19,6 |
| 2025 | 162 | 11 | 17 | 17 | %6,8 | %27,8 |
| 2024 | 173 | 19 | 23 | 21 | %11,0 | %36,4 |
| 2023 | 29 | 3 | 5 | 3 | %10,3* | %37,9* |
| 2020 | 78 | 3 | 8 | 4 | %3,8 | %19,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 50 | 5 | 4 | 2 | %10,0 | %22,0 |
| Kocaeli | 7 | 1 | 0 | 0 | 1/7 | 1/7 |
| Bursa | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 23 | 3 | 1 | 1 | %13,0* | %21,7* |
| Sentetik · Normal | 20 | 2 | 1 | 0 | %10,0* | %15,0* |
| Çim · Normal | 15 | 1 | 2 | 0 | %6,7* | %20,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 18 | 0 | 3 | 0 | %0,0* | %16,7* |
| 1201–1600 m | 34 | 5 | 2 | 1 | %14,7 | %23,5 |
| 1601–2000 m | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| 2001+ m | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 55 | 6 | 6 | 1 | %10,9 | %23,6 |
| İngiliz | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 29 | 2 | 1 | 1 | %6,9* | %13,8* |
| Şartlı | 12 | 1 | 2 | 1 | %8,3* | %33,3* |
| Maiden | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| G | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| KV-6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Amatör Binici | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 290 | 17 | 32 | 25 | %5,9 | %25,5 |
| Kocaeli | 95 | 11 | 9 | 11 | %11,6 | %32,6 |
| Bursa | 44 | 7 | 8 | 2 | %15,9 | %38,6 |
| İzmir | 39 | 2 | 5 | 6 | %5,1 | %33,3 |
| Ankara | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| Antalya | 7 | 1 | 4 | 1 | 1/7 | 6/7 |
| Şanlıurfa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 170 | 12 | 15 | 18 | %7,1 | %26,5 |
| Kum · Normal | 154 | 16 | 20 | 17 | %10,4 | %34,4 |
| Çim · Normal | 119 | 5 | 17 | 7 | %4,2 | %24,4 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 0 | 2 | 1 | 0/9 | 3/9 |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 3 | 0 | 2 | 3/9 | 5/9 |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 0 | 0 | 1/9 | 1/9 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Sentetik · Nemli | 4 | 0 | 3 | 0 | 0/4 | 3/4 |
| Kum · Islak | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 190 | 15 | 24 | 14 | %7,9 | %27,9 |
| 1201–1600 m | 218 | 18 | 25 | 25 | %8,3 | %31,2 |
| 1601–2000 m | 55 | 6 | 6 | 5 | %10,9 | %30,9 |
| 2001+ m | 25 | 0 | 3 | 2 | %0,0* | %20,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 452 | 39 | 54 | 42 | %8,6 | %29,9 |
| İngiliz | 36 | 0 | 4 | 4 | %0,0 | %22,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maiden | 153 | 12 | 18 | 14 | %7,8 | %28,8 |
| Şartlı | 136 | 11 | 17 | 13 | %8,1 | %30,1 |
| Handikap | 108 | 9 | 7 | 11 | %8,3 | %25,0 |
| KV-6 | 20 | 2 | 3 | 3 | %10,0* | %40,0* |
| Satış | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| KV-7 | 14 | 2 | 3 | 0 | %14,3* | %35,7* |
| G | 12 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %8,3* |
| KV-8 | 12 | 2 | 3 | 3 | %16,7* | %66,7* |
| Maiden/Satış | 8 | 0 | 3 | 0 | 0/8 | 3/8 |
| Kısa Vade Handikap | 6 | 0 | 2 | 1 | 0/6 | 3/6 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Amatör Binici | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Kaya | 15 | 3 | 1 | 1 | %20,0* | %33,3* |
| S. Kaya | 8 | 1 | 1 | 0 | 1/8 | 2/8 |
| A. Yıldız | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| H. Yıldız | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| E. Cankılıç | 4 | 0 | 2 | 1 | 0/4 | 3/4 |
| M. Kaya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| G. Bektaş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Bilgin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| C. Altun | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Z. Karabulut | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İlban Beyi | 6 | 2 | 0 | 0 | 2/6 | 2/6 |
| Rüzgarsu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Al Yürek | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| Temre | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Coming Rain | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Yeşilkaya | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Amca | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Sadık Ağanın Oğlu | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kayaların Şahı | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| Linam | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 23.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Write To Tınas | G. Bektaş | –/12 | 65,60 |
| 18.09.2026 | İstanbul | G 3 | 1400 Çim | Temre | S. Kaya | 19/21 | 18,45 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Handikap 14 | 1200 Kum | Amca | A. Yıldız | 6/9 | 9,35 |
| 23.08.2026 | İstanbul | KV-6 | 1400 Çim | Temre | S. Kaya | 4/9 | 3,45 |
| 07.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1900 Çim | Alyadigar | K. Gökçe | 7/15 | 9,85 |
| 06.08.2026 | Ankara | Satış 3 | 1200 Kum | Amca | M. Çelik | 7/8 | 5,55 |
| 02.08.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Temre | S. Kaya | 14/17 | 16,50 |
| 02.08.2026 | İstanbul | G 3 | 1200 Çim | Rock Of Beautiful | M. Kaya | 4/13 | 5,05 |
| 16.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Müphem | H. Yıldız | 12/12 | 5,20 |
| 16.07.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Yağmurcum | A. Yıldız | 9/12 | 5,20 |
| 15.07.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 22 | 1400 Sentetik | Sadık Ağanın Oğlu | M. Bilgin | 7/13 | 4,60 |
| 15.07.2026 | İstanbul | Amatör Binici | 1500 Sentetik | Uzun Tay | B. Yanık | 1/8 | 3,40 |
| 14.07.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Rüzgarsu | A. Yıldız | 5/13 | 4,60 |
| 12.07.2026 | İstanbul | KV-7 | 1200 Çim | Temre | S. Kaya | 2/10 | 4,00 |
| 10.07.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1300 Çim | Deste Kızım | Ç. Taşcı | 2/15 | 16,75 |
| 09.07.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | İlban Beyi | N. Avci | 1/8 | 4,30 |
| 01.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Çim | Selim Talha | A. Yıldız | 7/14 | 34,70 |
| 27.06.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1200 Kum | Kayaların Şahı | A. İnci | 2/8 | 8,45 |
| 17.06.2026 | İstanbul | Maiden | 1100 Çim | The Rookie Girl | M. Kaya | 6/6 | 9,10 |
| 15.06.2026 | Bursa | Handikap 15 | 1700 Çim | Linam | C. Paso | 20/20 | 60,50 |
Sık sorulanlar
Ethem Kaya bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 46 koşuda 3 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ethem Kaya'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 23.09.2026, İstanbul.
Ethem Kaya en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 50 koşu, 5 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.