Apranti (AP)AP nedir?
Furkan Karakurt
Furkan Karakurt son 12 ayda 97 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 10 ilk üç derece aldı. En çok Bursa'da koştu (71 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Furkan Karakurt jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77 | 1 | 2 | 6 | %1,3 | %11,7 | −%92,7 |
| Son 12 ay | 97 | 1 | 2 | 7 | %1,0 | %10,3 | −%94,2 |
| 2020'den bu yana | 697 | 33 | 26 | 42 | %4,7 | %14,5 | −%31,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 17.10.2026, İzmir.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 77 | 1 | 2 | 6 | %1,3 | %11,7 |
| 2025 | 201 | 11 | 5 | 13 | %5,5 | %14,4 |
| 2024 | 104 | 3 | 5 | 4 | %2,9 | %11,5 |
| 2023 | 46 | 3 | 2 | 2 | %6,5 | %15,2 |
| 2022 | 58 | 5 | 3 | 5 | %8,6 | %22,4 |
| 2021 | 126 | 4 | 4 | 6 | %3,2 | %11,1 |
| 2020 | 85 | 6 | 5 | 6 | %7,1 | %20,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 71 | 0 | 2 | 6 | %0,0 | %11,3 |
| İzmir | 25 | 1 | 0 | 1 | %4,0* | %8,0* |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 61 | 1 | 2 | 5 | %1,6 | %13,1 |
| Kum · Nemli | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Normal | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 17 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 1201–1600 m | 40 | 0 | 0 | 1 | %0,0 | %2,5 |
| 1601–2000 m | 33 | 1 | 2 | 5 | %3,0 | %24,2 |
| 2001+ m | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 58 | 1 | 1 | 4 | %1,7 | %10,3 |
| İngiliz | 39 | 0 | 1 | 3 | %0,0 | %10,3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bursa | 434 | 19 | 14 | 22 | %4,4 | %12,7 |
| İzmir | 124 | 5 | 7 | 6 | %4,0 | %14,5 |
| Antalya | 76 | 3 | 3 | 7 | %3,9 | %17,1 |
| Kocaeli | 39 | 3 | 2 | 3 | %7,7 | %20,5 |
| İstanbul | 20 | 3 | 0 | 4 | %15,0* | %35,0* |
| Ankara | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 312 | 13 | 14 | 17 | %4,2 | %14,1 |
| Çim · Normal | 195 | 12 | 8 | 11 | %6,2 | %15,9 |
| Sentetik · Normal | 50 | 3 | 0 | 7 | %6,0 | %20,0 |
| Kum · Nemli | 43 | 0 | 1 | 4 | %0,0 | %11,6 |
| Kum · Islak | 27 | 2 | 1 | 1 | %7,4* | %14,8* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 2 | 0 | 1 | %9,5* | %14,3* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 20 | 1 | 0 | 0 | %5,0* | %5,0* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 0 | 1 | 1 | %0,0* | %18,2* |
| Çim · Ağır | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Sentetik · Islak | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 91 | 3 | 1 | 5 | %3,3 | %9,9 |
| 1201–1600 m | 323 | 9 | 15 | 15 | %2,8 | %12,1 |
| 1601–2000 m | 216 | 19 | 6 | 15 | %8,8 | %18,5 |
| 2001+ m | 67 | 2 | 4 | 7 | %3,0 | %19,4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 401 | 22 | 13 | 26 | %5,5 | %15,2 |
| İngiliz | 296 | 11 | 13 | 16 | %3,7 | %13,5 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Baydan | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| İ. Kızıldağ | 8 | 0 | 1 | 1 | 0/8 | 2/8 |
| M. Özgül | 7 | 0 | 0 | 2 | 0/7 | 2/7 |
| E. Baydan | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| K. Şengel | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
| A. Mantaş | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Türkoğlu | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ş. Baykal | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| R. Coşkun | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| F. Kıran | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Munishanım | 6 | 0 | 0 | 2 | 0/6 | 2/6 |
| Müzeyyen Abla | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Dümenkız | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Baysargın | 5 | 0 | 0 | 2 | 0/5 | 2/5 |
| Yağız Bike | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| Diyatome | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Sağlamcan | 3 | 1 | 1 | 0 | 1/3 | 2/3 |
| Melikem Tatlım | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Denizova | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Koçbaşı | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 17.10.2026 | İzmir | Maiden | 1200 Kum | Denizova | E. Baydan | 12/12 | 33,10 |
| 10.10.2026 | İzmir | Handikap 15 | 2100 Kum | Diyatome | K. Şengel | 13/13 | 49,50 |
| 08.10.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Denizova | E. Baydan | 11/13 | 16,45 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 1 | 1200 Kum | Broos Win | T. Vatansever | 11/11 | 9,65 |
| 10.08.2026 | Bursa | Maiden | 2000 Çim | Royal Cipher | T. Vatansever | 14/18 | 5,25 |
| 01.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 2000 Kum | Koçbaşı | E. Baydan | 9/10 | 33,55 |
| 18.07.2026 | İzmir | Satış 1 | 1900 Kum | Koçbaşı | E. Baydan | 4/15 | 67,60 |
| 18.07.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Kum | Prenses Dalaka | E. Ergökçen | 6/12 | 26,50 |
| 18.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Hayalinoğlu | E. Baydan | 12/14 | 41,55 |
| 12.07.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Distance Runner | S. Gözüngü | 5/7 | 8,60 |
| 12.07.2026 | İzmir | Handikap 16 | 2000 Kum | Güçlü Kral | A. Aydoğan | 5/10 | 11,55 |
| 12.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1200 Kum | Avengıng | E. Ayhan | 6/11 | 38,90 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1900 Kum | Yol Gezer | N. Turan | 3/15 | 9,95 |
| 11.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lady Esin | S. Gökçe | 7/10 | 7,30 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Terzican | A. Yıldız | 6/8 | 9,05 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Aydınefesi | M. Özgül | 13/14 | 7,55 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Rosilda | S. Şahyazıcı | 11/12 | 6,15 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Falcon Of Mutaflar | S. Gökçe | 4/8 | 8,20 |
| 05.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1200 Kum | Zaganos | Y. Taluk | 13/15 | 21,50 |
| 03.07.2026 | Bursa | Şartlı 5 | 1800 Kum | Sağlamcan | K. Kınay | 2/7 | 2,45 |
Sık sorulanlar
Furkan Karakurt bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 77 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Furkan Karakurt bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 17.10.2026, İzmir.
Furkan Karakurt en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Bursa'da: 71 koşu, 0 birincilik.
Furkan Karakurt apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.