Antrenör
Fahrettin Gezici
Fahrettin Gezici'ın atları son 12 ayda 44 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (20 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Fahrettin Gezici antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43 | 8 | 7 | 4 | %18,6 | %44,2 | – |
| Son 12 ay | 44 | 8 | 8 | 4 | %18,2 | %45,5 | – |
| 2020'den bu yana | 273 | 55 | 48 | 31 | %20,1 | %49,1 | −%22,6 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 28.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 43 | 8 | 7 | 4 | %18,6 | %44,2 |
| 2025 | 18 | 6 | 6 | 1 | %33,3* | %72,2* |
| 2024 | 31 | 5 | 7 | 2 | %16,1 | %45,2 |
| 2023 | 69 | 14 | 9 | 10 | %20,3 | %47,8 |
| 2022 | 65 | 14 | 13 | 8 | %21,5 | %53,8 |
| 2021 | 38 | 8 | 6 | 6 | %21,1 | %52,6 |
| 2020 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 20 | 2 | 2 | 2 | %10,0* | %30,0* |
| Kocaeli | 12 | 5 | 1 | 1 | %41,7* | %58,3* |
| Bursa | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Adana | 5 | 1 | 4 | 0 | 1/5 | 5/5 |
| Ankara | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 17 | 3 | 5 | 2 | %17,6* | %58,8* |
| Çim · Normal | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Sentetik · Normal | 9 | 1 | 2 | 0 | 1/9 | 3/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| 1201–1600 m | 18 | 2 | 3 | 2 | %11,1* | %38,9* |
| 1601–2000 m | 17 | 5 | 3 | 2 | %29,4* | %58,8* |
| 2001+ m | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 28 | 4 | 6 | 2 | %14,3* | %42,9* |
| İngiliz | 16 | 4 | 2 | 2 | %25,0* | %50,0* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 15 | 3 | 0 | 3 | %20,0* | %40,0* |
| G | 11 | 2 | 5 | 0 | %18,2* | %63,6* |
| Şartlı | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| Maiden | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 167 | 27 | 23 | 21 | %16,2 | %42,5 |
| Kocaeli | 46 | 15 | 9 | 4 | %32,6 | %60,9 |
| Adana | 31 | 8 | 11 | 3 | %25,8 | %71,0 |
| Bursa | 16 | 4 | 1 | 3 | %25,0* | %50,0* |
| Ankara | 12 | 1 | 4 | 0 | %8,3* | %41,7* |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 90 | 20 | 16 | 7 | %22,2 | %47,8 |
| Kum · Normal | 77 | 18 | 19 | 9 | %23,4 | %59,7 |
| Çim · Normal | 64 | 5 | 7 | 11 | %7,8 | %35,9 |
| Kum · Nemli | 12 | 3 | 3 | 1 | %25,0* | %58,3* |
| Kum · Islak | 9 | 6 | 1 | 1 | 6/9 | 8/9 |
| Çim · Yumuşak | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| Çim · Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 19 | 4 | 1 | 1 | %21,1* | %31,6* |
| 1201–1600 m | 153 | 29 | 28 | 18 | %19,0 | %49,0 |
| 1601–2000 m | 72 | 19 | 15 | 6 | %26,4 | %55,6 |
| 2001+ m | 29 | 3 | 4 | 6 | %10,3* | %44,8* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 157 | 31 | 36 | 17 | %19,7 | %53,5 |
| İngiliz | 116 | 24 | 12 | 14 | %20,7 | %43,1 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 64 | 14 | 6 | 11 | %21,9 | %48,4 |
| Şartlı | 57 | 14 | 12 | 5 | %24,6 | %54,4 |
| G | 51 | 8 | 13 | 2 | %15,7 | %45,1 |
| Maiden | 36 | 3 | 5 | 4 | %8,3 | %33,3 |
| KV-6 | 17 | 7 | 1 | 2 | %41,2* | %58,8* |
| KV-8 | 16 | 3 | 3 | 4 | %18,8* | %62,5* |
| KV-7 | 15 | 4 | 3 | 2 | %26,7* | %60,0* |
| KV-9 | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Kısa Vade Handikap | 5 | 1 | 2 | 0 | 1/5 | 3/5 |
| Satış | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A | 2 | 0 | 1 | 1 | 0/2 | 2/2 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| G. Özçelik | 10 | 3 | 1 | 2 | %30,0* | %60,0* |
| V. Abiş | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| S. Kaya | 5 | 1 | 4 | 0 | 1/5 | 5/5 |
| B. Akçay | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| U. Levent | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| E. Aktuğ | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Çelik | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| M. Bilgin | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| A. Sözen | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| M. Çelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rock For Ever | 13 | 4 | 2 | 1 | %30,8* | %53,8* |
| Taşkent | 12 | 3 | 6 | 0 | %25,0* | %75,0* |
| Cemre Ateşi | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| Hızlı Yasin | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Faroz | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Batterini | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Dilberan | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Fıratın Gücü | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Power Speed | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 28.10.2026 | İstanbul | Kısa Vade Handikap 24 | 2800 Sentetik | Rock For Ever | B. Akçay | 2/6 | 16,40 |
| 18.10.2026 | İstanbul | G 1 | 1500 Sentetik | Taşkent | V. Abiş | 6/11 | 7,40 |
| 06.10.2026 | Kocaeli | KV-7 | 2000 Kum | Rock For Ever | G. Özçelik | 10/11 | 10,40 |
| 03.10.2026 | Ankara | G 1 | 1500 Kum | Taşkent | V. Abiş | 6/17 | 3,90 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1900 Kum | Rock For Ever | M. Bilgin | 1/13 | 7,25 |
| 18.09.2026 | Bursa | G 3 | 1400 Çim | Hızlı Yasin | A. Sözen | 9/11 | 6,05 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Cemre Ateşi | M. Çelik | 9/13 | 12,90 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Faroz | V. Abiş | 4/11 | 9,25 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | G 3 | 2000 Kum | Taşkent | V. Abiş | 1/9 | 3,05 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1500 Kum | Rock For Ever | B. Akçay | 9/10 | 31,20 |
| 30.08.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Çim | Hızlı Yasin | A. Çelik | 1/9 | 1,85 |
| 30.08.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Çim | Faroz | A. Çelik | 9/10 | 4,90 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Çim | Cemre Ateşi | U. Levent | 7/18 | 18,65 |
| 09.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Cemre Ateşi | B. Akçay | 3/11 | 10,55 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Handikap 17 | 1400 Kum | Rock For Ever | G. Özçelik | 5/9 | 12,25 |
| 05.08.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Batterini | A. Kaçmaz | 6/11 | 32,50 |
| 28.07.2026 | Kocaeli | Kısa Vade Handikap 22 | 1400 Kum | Rock For Ever | A. Aslan | 6/7 | 10,80 |
| 26.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Dilberan | B. Çığla | 8/12 | 18,90 |
| 17.07.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1600 Çim | Fıratın Gücü | U. Levent | 11/12 | 27,70 |
| 14.07.2026 | Kocaeli | KV-6 | 2000 Kum | Rock For Ever | G. Özçelik | 5/6 | 6,10 |
Sık sorulanlar
Fahrettin Gezici bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 43 koşuda 8 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Fahrettin Gezici'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 28.10.2026, İstanbul.
Fahrettin Gezici en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 20 koşu, 2 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.