Antrenör
Zafer Temuçin
Zafer Temuçin'ın atları son 12 ayda 107 koşuya çıktı, 13 birincilik ve 37 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (99 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Zafer Temuçin antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 101 | 13 | 10 | 13 | %12,9 | %35,6 | −%11,0 |
| Son 12 ay | 107 | 13 | 11 | 13 | %12,1 | %34,6 | −%16,0 |
| 2020'den bu yana | 392 | 53 | 45 | 40 | %13,5 | %35,2 | −%25,7 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 06.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 101 | 13 | 10 | 13 | %12,9 | %35,6 |
| 2025 | 134 | 21 | 15 | 13 | %15,7 | %36,6 |
| 2024 | 157 | 19 | 20 | 14 | %12,1 | %33,8 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 99 | 12 | 11 | 12 | %12,1 | %35,4 |
| Kocaeli | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| Bursa | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 74 | 9 | 7 | 8 | %12,2 | %32,4 |
| Çim · Normal | 14 | 1 | 1 | 3 | %7,1* | %35,7* |
| Kum · Normal | 13 | 1 | 2 | 1 | %7,7* | %30,8* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 12 | 1 | 0 | 1 | %8,3* | %16,7* |
| 1201–1600 m | 67 | 8 | 9 | 7 | %11,9 | %35,8 |
| 1601–2000 m | 17 | 2 | 1 | 3 | %11,8* | %35,3* |
| 2001+ m | 11 | 2 | 1 | 2 | %18,2* | %45,5* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 65 | 8 | 5 | 9 | %12,3 | %33,8 |
| Arap | 42 | 5 | 6 | 4 | %11,9 | %35,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 37 | 3 | 4 | 3 | %8,1 | %27,0 |
| Handikap | 27 | 3 | 3 | 5 | %11,1* | %40,7* |
| Maiden | 17 | 6 | 1 | 1 | %35,3* | %47,1* |
| G | 9 | 1 | 1 | 2 | 1/9 | 4/9 |
| Satış | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-8 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| KV-7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| KV-6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-9 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 196 | 25 | 20 | 23 | %12,8 | %34,7 |
| Antalya | 180 | 27 | 25 | 15 | %15,0 | %37,2 |
| Kocaeli | 14 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %14,3* |
| Bursa | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 235 | 34 | 29 | 25 | %14,5 | %37,4 |
| Kum · Normal | 59 | 4 | 7 | 5 | %6,8 | %27,1 |
| Çim · Normal | 54 | 8 | 3 | 7 | %14,8 | %33,3 |
| Sentetik · Nemli | 16 | 2 | 1 | 0 | %12,5* | %18,8* |
| Kum · Nemli | 9 | 1 | 0 | 2 | 1/9 | 3/9 |
| Kum · Islak | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Çok Yumuşak | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| Çim · Çok Ağır | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 34 | 4 | 4 | 2 | %11,8 | %29,4 |
| 1201–1600 m | 224 | 29 | 27 | 21 | %12,9 | %34,4 |
| 1601–2000 m | 89 | 14 | 7 | 13 | %15,7 | %38,2 |
| 2001+ m | 45 | 6 | 7 | 4 | %13,3 | %37,8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 236 | 31 | 32 | 26 | %13,1 | %37,7 |
| Arap | 156 | 22 | 13 | 14 | %14,1 | %31,4 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 134 | 23 | 17 | 12 | %17,2 | %38,8 |
| Şartlı | 117 | 13 | 16 | 15 | %11,1 | %37,6 |
| Maiden | 60 | 11 | 4 | 4 | %18,3 | %31,7 |
| Satış | 31 | 1 | 3 | 4 | %3,2 | %25,8 |
| G | 20 | 4 | 1 | 3 | %20,0* | %40,0* |
| Kısa Vade Handikap | 9 | 0 | 1 | 0 | 0/9 | 1/9 |
| KV-8 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| KV-7 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| KV-9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G3 Handikap | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. Akçay | 40 | 9 | 5 | 4 | %22,5 | %45,0 |
| U. Levent | 9 | 0 | 0 | 2 | 0/9 | 2/9 |
| G. Kocakaya | 7 | 1 | 1 | 2 | 1/7 | 4/7 |
| E. Aktuğ | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| H. Karataş | 7 | 1 | 1 | 1 | 1/7 | 3/7 |
| A. Sözen | 5 | 1 | 0 | 3 | 1/5 | 4/5 |
| M. Kaya | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
| A. Yıldız | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ö. Yıldırım | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| O. Atmaca | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mahmut Usta | 15 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,7* |
| Zyra | 10 | 1 | 0 | 1 | %10,0* | %20,0* |
| Durusu Beyi | 9 | 0 | 2 | 2 | 0/9 | 4/9 |
| Mr Cino | 9 | 0 | 2 | 0 | 0/9 | 2/9 |
| Tonbi | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Parker | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| Kerberos | 8 | 2 | 2 | 2 | 2/8 | 6/8 |
| Alcanzar | 7 | 1 | 1 | 0 | 1/7 | 2/7 |
| Rakel | 7 | 1 | 0 | 2 | 1/7 | 3/7 |
| Interval | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 06.11.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Mahmut Usta | E. Bozdağ | 14/15 | 32,15 |
| 06.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Alcanzar | E. Bozdağ | 1/14 | 5,00 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | La Cordıale | G. Kocakaya | 1/7 | 2,75 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Bellicoso | B. Akçay | 4/10 | 20,40 |
| 21.10.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Alcanzar | B. Akçay | 8/9 | 1,75 |
| 16.10.2026 | İstanbul | G 3 | 1200 Çim | Tonbi | G. Kocakaya | 4/6 | 7,40 |
| 16.10.2026 | İstanbul | Satış 2 | 1400 Sentetik | Mahmut Usta | E. Aktuğ | 12/14 | 12,25 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1500 Sentetik | Mahmut Usta | U. Levent | 8/12 | 9,55 |
| 02.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Alacahan | B. Akçay | 7/11 | 4,10 |
| 27.09.2026 | İstanbul | G 2 | 1600 Çim | Tonbi | H. Karataş | 6/9 | 8,20 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Alcanzar | B. Akçay | 2/12 | 16,10 |
| 18.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Canadian Boy | B. Akçay | 1/9 | 17,75 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1400 Sentetik | Dayday | B. Akçay | 1/11 | 2,50 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1200 Sentetik | Durusu Beyi | V. Abiş | 11/18 | 7,95 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Maiden | 1300 Sentetik | Alcanzar | B. Akçay | 8/10 | 21,20 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Interval | U. Levent | 3/7 | 5,90 |
| 20.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Alcanzar | B. Akçay | 8/15 | 6,45 |
| 19.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Sentetik | Durusu Beyi | V. Abiş | 5/15 | 3,70 |
| 16.08.2026 | İstanbul | G 1 | 1600 Çim | Tonbi | H. Karataş | 6/8 | 7,85 |
| 09.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Interval | B. Akçay | 4/13 | 9,90 |
Sık sorulanlar
Zafer Temuçin bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 101 koşuda 13 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Zafer Temuçin'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 06.11.2026, İstanbul.
Zafer Temuçin en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 99 koşu, 12 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.