Apranti (AP)AP nedir?
Selçuk Akbulat
Selçuk Akbulat son 12 ayda 76 koşuya çıktı, 2 birincilik ve 18 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (66 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Selçuk Akbulat jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 61 | 1 | 7 | 7 | %1,6 | %24,6 | −%56,1 |
| Son 12 ay | 76 | 2 | 7 | 9 | %2,6 | %23,7 | −%59,4 |
| 2020'den bu yana | 443 | 10 | 15 | 18 | %2,3 | %9,7 | −%71,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 61 | 1 | 7 | 7 | %1,6 | %24,6 |
| 2025 | 70 | 3 | 1 | 4 | %4,3 | %11,4 |
| 2024 | 34 | 0 | 2 | 1 | %0,0 | %8,8 |
| 2023 | 71 | 0 | 1 | 0 | %0,0 | %1,4 |
| 2022 | 83 | 3 | 3 | 2 | %3,6 | %9,6 |
| 2021 | 52 | 1 | 0 | 1 | %1,9 | %3,8 |
| 2020 | 72 | 2 | 1 | 3 | %2,8 | %8,3 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 66 | 1 | 7 | 8 | %1,5 | %24,2 |
| Kocaeli | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| Bursa | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 33 | 1 | 6 | 5 | %3,0 | %36,4 |
| Kum · Normal | 13 | 1 | 0 | 3 | %7,7* | %30,8* |
| Kum · Nemli | 11 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Normal | 10 | 0 | 0 | 1 | %0,0* | %10,0* |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 9 | 0 | 0 | 3 | 0/9 | 3/9 |
| 1201–1600 m | 38 | 1 | 2 | 3 | %2,6 | %15,8 |
| 1601–2000 m | 19 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %21,1* |
| 2001+ m | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 48 | 2 | 6 | 6 | %4,2 | %29,2 |
| Arap | 28 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %14,3* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 385 | 7 | 14 | 15 | %1,8 | %9,4 |
| Kocaeli | 39 | 0 | 1 | 1 | %0,0 | %5,1 |
| Bursa | 16 | 3 | 0 | 2 | %18,8* | %31,3* |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İzmir | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 245 | 3 | 9 | 9 | %1,2 | %8,6 |
| Çim · Normal | 96 | 3 | 2 | 4 | %3,1 | %9,4 |
| Kum · Normal | 45 | 3 | 1 | 4 | %6,7 | %17,8 |
| Kum · Nemli | 17 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 14 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,1* |
| Çim · Yumuşak | 11 | 1 | 1 | 0 | %9,1* | %18,2* |
| Kum · Islak | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 58 | 0 | 0 | 5 | %0,0 | %8,6 |
| 1201–1600 m | 236 | 7 | 7 | 7 | %3,0 | %8,9 |
| 1601–2000 m | 103 | 2 | 4 | 5 | %1,9 | %10,7 |
| 2001+ m | 46 | 1 | 4 | 1 | %2,2 | %13,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 274 | 10 | 12 | 14 | %3,6 | %13,1 |
| Arap | 169 | 0 | 3 | 4 | %0,0 | %4,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| T. Taşar | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| H. Harmanbaşı | 9 | 0 | 0 | 1 | 0/9 | 1/9 |
| B. Yıldırım | 6 | 0 | 0 | 1 | 0/6 | 1/6 |
| S. Aydoğan | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Ö. Yiğit | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| T. Yılmaz | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| A. Özkan | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| U. Temuçin | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Gökçe | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| İ. Köksel | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sarılar Kızı | 11 | 1 | 2 | 1 | %9,1* | %36,4* |
| Tarlabaşı | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Bebeğim Oldun | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kayaların Aslanı | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kayla Marla | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Age Of Sky | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| On Gözlü | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kızgın Yürek | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Persian Diamond | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| İlkuthan | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1300 Sentetik | Meadow | E. Uslu | 18/18 | 92,25 |
| 01.11.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Tarlabaşı | B. Yıldırım | 3/16 | 5,45 |
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Scargiver | T. Taşar | 13/13 | 61,20 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1600 Çim | Tarlabaşı | B. Yıldırım | 4/13 | 12,00 |
| 23.10.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2100 Sentetik | Sarılar Kızı | T. Taşar | 7/9 | 28,00 |
| 09.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 2100 Çim | Fight For Me | S. Çiftçi | 9/12 | 119,95 |
| 04.10.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1200 Çim | Tarlabaşı | B. Yıldırım | 4/11 | 39,85 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | On Gözlü | T. Yılmaz | 14/17 | 53,95 |
| 27.09.2026 | İstanbul | Şartlı 5 | 2000 Sentetik | Mehmetoğlu | U. Temuçin | –/8 | 32,30 |
| 25.09.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Çim | Sinan Abi | U. Temuçin | 13/15 | 77,85 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | On Gözlü | T. Yılmaz | 7/11 | 51,50 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Çim | Tarlabaşı | B. Yıldırım | 10/18 | 58,75 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2100 Sentetik | Sarılar Kızı | T. Taşar | 3/9 | 8,95 |
| 16.08.2026 | İstanbul | Maiden | 1500 Sentetik | Çakır Mete | O. Bozyel | 9/13 | 72,25 |
| 09.08.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1500 Sentetik | Sarılar Kızı | T. Taşar | 2/13 | 9,10 |
| 06.08.2026 | Kocaeli | Satış 2 | 1500 Kum | Kayaların Aslanı | B. Yıldırım | 6/15 | 10,30 |
| 17.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | Kayaların Aslanı | H. Harmanbaşı | 8/11 | 24,40 |
| 15.07.2026 | İstanbul | Şartlı 27 | 1200 Çim | Silent Tunguska | A. Gökçe | 10/10 | 38,85 |
| 15.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1300 Çim | Sun Goddess | T. Taşar | 11/11 | 26,55 |
| 12.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Kızgın Yürek | H. Harmanbaşı | 7/13 | 24,35 |
Sık sorulanlar
Selçuk Akbulat bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 61 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Selçuk Akbulat bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Selçuk Akbulat en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 66 koşu, 1 birincilik.
Selçuk Akbulat apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.