Antrenör
Ömer Faruk Taşdelen
Ömer Faruk Taşdelen'ın atları son 12 ayda 74 koşuya çıktı, 7 birincilik ve 26 ilk üç derece aldı. En çok Kocaeli'da koştu (45 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Taşdelen antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 7 | 10 | 8 | %10,6 | %37,9 | −%12,5 |
| Son 12 ay | 74 | 7 | 10 | 9 | %9,5 | %35,1 | −%22,0 |
| 2020'den bu yana | 445 | 30 | 40 | 39 | %6,7 | %24,5 | −%25,8 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.10.2026, Adana.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 66 | 7 | 10 | 8 | %10,6 | %37,9 |
| 2025 | 66 | 3 | 5 | 6 | %4,5 | %21,2 |
| 2023 | 87 | 2 | 9 | 8 | %2,3 | %21,8 |
| 2021 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| 2020 | 221 | 18 | 15 | 16 | %8,1 | %22,2 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 45 | 6 | 6 | 6 | %13,3 | %40,0 |
| Bursa | 15 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| İstanbul | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| İzmir | 6 | 1 | 2 | 1 | 1/6 | 4/6 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 60 | 6 | 9 | 8 | %10,0 | %38,3 |
| Kum · Islak | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 1 | 0 | 0/4 | 1/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 11 | 1 | 3 | 1 | %9,1* | %45,5* |
| 1201–1600 m | 29 | 1 | 3 | 4 | %3,4* | %27,6* |
| 1601–2000 m | 33 | 5 | 4 | 4 | %15,2 | %39,4 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 45 | 2 | 7 | 6 | %4,4 | %33,3 |
| Arap | 29 | 5 | 3 | 3 | %17,2* | %37,9* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 33 | 4 | 4 | 5 | %12,1 | %39,4 |
| Handikap | 22 | 1 | 2 | 2 | %4,5* | %22,7* |
| Maiden | 10 | 1 | 3 | 1 | %10,0* | %50,0* |
| Satış | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| KV-6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| KV-7 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kocaeli | 273 | 19 | 21 | 22 | %7,0 | %22,7 |
| İstanbul | 76 | 8 | 5 | 8 | %10,5 | %27,6 |
| Bursa | 59 | 0 | 8 | 7 | %0,0 | %25,4 |
| Ankara | 14 | 1 | 3 | 0 | %7,1* | %28,6* |
| Antalya | 13 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %7,7* |
| İzmir | 9 | 2 | 2 | 2 | 2/9 | 6/9 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 269 | 16 | 21 | 24 | %5,9 | %22,7 |
| Çim · Normal | 49 | 3 | 6 | 5 | %6,1 | %28,6 |
| Sentetik · Normal | 48 | 6 | 4 | 5 | %12,5 | %31,3 |
| Kum · Nemli | 38 | 3 | 5 | 3 | %7,9 | %28,9 |
| Kum · Islak | 15 | 1 | 1 | 1 | %6,7* | %20,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 9 | 1 | 1 | 0 | 1/9 | 2/9 |
| Çim · Yumuşak | 6 | 0 | 1 | 0 | 0/6 | 1/6 |
| Kum · Sulu | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 71 | 3 | 11 | 5 | %4,2 | %26,8 |
| 1201–1600 m | 172 | 9 | 16 | 13 | %5,2 | %22,1 |
| 1601–2000 m | 172 | 16 | 10 | 19 | %9,3 | %26,2 |
| 2001+ m | 30 | 2 | 3 | 2 | %6,7 | %23,3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 226 | 20 | 14 | 21 | %8,8 | %24,3 |
| İngiliz | 219 | 10 | 26 | 18 | %4,6 | %24,7 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 172 | 16 | 12 | 15 | %9,3 | %25,0 |
| Şartlı | 164 | 5 | 16 | 18 | %3,0 | %23,8 |
| Maiden | 67 | 6 | 10 | 5 | %9,0 | %31,3 |
| Satış | 16 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %6,3* |
| KV-7 | 9 | 2 | 0 | 0 | 2/9 | 2/9 |
| KV-6 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| KV-8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kısa Vade Handikap | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Maiden/Satış | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| G | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| S. Özen | 15 | 2 | 2 | 2 | %13,3* | %40,0* |
| M. Turan | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| B. Gökçe | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| Ö. Özen | 4 | 1 | 1 | 1 | 1/4 | 3/4 |
| E. Korkmaz | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| A. Yıldız | 3 | 0 | 1 | 2 | 0/3 | 3/3 |
| N. Avci | 3 | 0 | 2 | 0 | 0/3 | 2/3 |
| H. Gökçe | 3 | 2 | 0 | 0 | 2/3 | 2/3 |
| A. Altın | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Cankılıç | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sonyel | 9 | 4 | 1 | 2 | 4/9 | 7/9 |
| Akmeriç | 7 | 0 | 2 | 1 | 0/7 | 3/7 |
| Steel Wings | 6 | 0 | 3 | 3 | 0/6 | 6/6 |
| İcra | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Steel Father | 5 | 0 | 1 | 1 | 0/5 | 2/5 |
| Bal Porsuğu | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Green Mile | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Steel Hunter | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Kıngs Of Countrıes | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Baba Enis | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.10.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1900 Kum | Akmeriç | E. Cankılıç | 6/10 | 2,35 |
| 01.10.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 22 | 1900 Kum | Sonyel | M. Çelik | 10/13 | 1,55 |
| 01.10.2026 | İzmir | Kısa Vade Handikap 22 | 1900 Kum | İsmet Abi | M. Çiçek | 13/13 | 1,55 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Lets Go | S. Özen | 1/12 | 39,65 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Steel Hunter | M. Turan | 10/12 | 1,05 |
| 22.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Steel Wings | A. Yıldız | 3/12 | 1,05 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | KV-6 | 1500 Kum | Steel Wings | A. Yıldız | 3/8 | 11,30 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1400 Kum | İcra | S. Özen | 5/13 | 44,65 |
| 15.09.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1400 Kum | For Yurdabak | İ. Katı | 13/13 | 12,10 |
| 12.09.2026 | İzmir | Handikap 17 | 1900 Kum | Sonyel | N. Avci | 2/15 | 4,30 |
| 12.09.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Akmeriç | N. Avci | 2/12 | 5,95 |
| 08.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1400 Kum | Steel Hunter | B. Mırık | 7/10 | 28,90 |
| 04.09.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1900 Kum | Akmeriç | R. Ketme | 3/11 | 16,85 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Maiden | 1500 Kum | Steel Wings | M. Kaya | 2/8 | 2,20 |
| 01.09.2026 | Kocaeli | Handikap 16 | 1500 Kum | Bal Porsuğu | S. Özen | –/8 | 7,90 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | KV-7 | 1900 Kum | İcra | S. Özen | 4/8 | 21,00 |
| 27.08.2026 | Kocaeli | Satış 1 | 1400 Kum | For Yurdabak | C. Tepe | 10/10 | 7,70 |
| 25.08.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Steel Hunter | S. Çelik | 8/11 | 14,85 |
| 24.08.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1900 Kum | Akmeriç | B. Gökçe | 12/14 | 12,90 |
| 22.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2000 Kum | Sonyel | H. Gökçe | 1/7 | 1,95 |
Sık sorulanlar
Ömer Faruk Taşdelen bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 66 koşuda 7 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Ömer Faruk Taşdelen'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.10.2026, Adana.
Ömer Faruk Taşdelen en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Kocaeli'da: 45 koşu, 6 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.