Apranti (AP)AP nedir?
Hakim Yönden
Hakim Yönden son 12 ayda 229 koşuya çıktı, 8 birincilik ve 23 ilk üç derece aldı. En çok Şanlıurfa'da koştu (95 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Hakim Yönden jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 221 | 8 | 7 | 8 | %3,6 | %10,4 | −%64,3 |
| Son 12 ay | 229 | 8 | 7 | 8 | %3,5 | %10,0 | −%65,5 |
| 2020'den bu yana | 235 | 8 | 7 | 8 | %3,4 | %9,8 | −%66,4 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 21.09.2026, Şanlıurfa.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 221 | 8 | 7 | 8 | %3,6 | %10,4 |
| 2025 | 13 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| 2024 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 95 | 4 | 5 | 4 | %4,2 | %13,7 |
| Diyarbakır | 74 | 3 | 2 | 3 | %4,1 | %10,8 |
| Elazığ | 34 | 1 | 0 | 1 | %2,9 | %5,9 |
| Bursa | 19 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Adana | 7 | 0 | 0 | 0 | 0/7 | 0/7 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 198 | 8 | 7 | 8 | %4,0 | %11,6 |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 91 | 3 | 3 | 5 | %3,3 | %12,1 |
| 1201–1600 m | 49 | 0 | 0 | 0 | %0,0 | %0,0 |
| 1601–2000 m | 85 | 5 | 4 | 3 | %5,9 | %14,1 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 116 | 7 | 4 | 4 | %6,0 | %12,9 |
| İngiliz | 113 | 1 | 3 | 4 | %0,9 | %7,1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şanlıurfa | 95 | 4 | 5 | 4 | %4,2 | %13,7 |
| Diyarbakır | 74 | 3 | 2 | 3 | %4,1 | %10,8 |
| Elazığ | 34 | 1 | 0 | 1 | %2,9 | %5,9 |
| Bursa | 20 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Adana | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| İstanbul | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 201 | 8 | 7 | 8 | %4,0 | %11,4 |
| Kum · Islak | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Sulu | 10 | 0 | 0 | 0 | %0,0* | %0,0* |
| Kum · Nemli | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 91 | 3 | 3 | 5 | %3,3 | %12,1 |
| 1201–1600 m | 55 | 0 | 0 | 0 | %0,0 | %0,0 |
| 1601–2000 m | 85 | 5 | 4 | 3 | %5,9 | %14,1 |
| 2001+ m | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 122 | 7 | 4 | 4 | %5,7 | %12,3 |
| İngiliz | 113 | 1 | 3 | 4 | %0,9 | %7,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Yardımcı | 31 | 0 | 4 | 1 | %0,0 | %16,1 |
| M. Kaya | 27 | 1 | 1 | 1 | %3,7* | %11,1* |
| E. Açmaz | 18 | 1 | 0 | 1 | %5,6* | %11,1* |
| İ. Atmaca | 16 | 1 | 0 | 2 | %6,3* | %18,8* |
| K. Taşdemir | 14 | 1 | 0 | 1 | %7,1* | %14,3* |
| B. Demirkapu | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| M. Doğan | 5 | 1 | 0 | 0 | 1/5 | 1/5 |
| H. Tekinalp | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Z. Akdemir | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| A. Akbaba | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Fatma Hanım | 5 | 1 | 0 | 1 | 1/5 | 2/5 |
| Promise Me Delight | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Hilvanlım | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Gracias Sinyor | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Divine Child | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Akgold Datça | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Hızlı Martı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Dilek Abla | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Düşes | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Yıldız Meydanı | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Baharım | M. Doğan | 14/14 | 58,10 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Tuana Kızı | K. Taşdemir | 11/14 | 21,70 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 2000 Kum | Dark Reıgn | O. Demir | 2/13 | 5,75 |
| 21.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Ezdar Gülü | İ. Atmaca | 13/15 | 35,25 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 3 | 1200 Kum | Fatma Hanım | M. Kaya | 4/14 | 11,15 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | By Sinanlı | M. Buluç | 6/7 | 24,15 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1700 Kum | Desert Fever | H. Atakaya | 6/12 | 31,35 |
| 19.09.2026 | Diyarbakır | Handikap 13 | 2000 Kum | Promise Me Delight | E. Açmaz | 8/13 | 24,35 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1200 Kum | Witto | O. Demir | 12/17 | 46,00 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Handikap 15 | 1400 Kum | Göldereli | K. Taşdemir | 13/16 | 30,00 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 3 | 1200 Kum | İlkbahar Kızı | İ. Atmaca | 1/17 | 13,30 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Maiden | 1200 Kum | Adaryam | K. Taşdemir | 6/13 | 10,15 |
| 14.09.2026 | Şanlıurfa | Şartlı 4 | 1700 Kum | Çiçekmast | M. Doğan | 1/9 | 8,70 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Handikap 15 | 2000 Kum | Divine Child | E. Açmaz | 11/14 | 49,90 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Handikap 14 | 1200 Kum | Şahin Meltem | M. Kaya | 8/10 | 15,35 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 5 | 2000 Kum | Now See Me | M. Subay | 5/9 | 2,95 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 19 | 1200 Kum | Azizoğlum | H. Tekinalp | 7/9 | 20,65 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1200 Kum | Fatma Hanım | M. Kaya | 3/14 | 13,55 |
| 12.09.2026 | Diyarbakır | Şartlı 4 | 1800 Kum | Akgold Datça | M. Kaya | 8/12 | 43,35 |
| 07.09.2026 | Elazığ | Şartlı 3 | 1500 Kum | Ronnıe | M. Altın | 14/18 | 51,05 |
Sık sorulanlar
Hakim Yönden bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 221 koşuda 8 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Hakim Yönden bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 21.09.2026, Şanlıurfa.
Hakim Yönden en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok Şanlıurfa'da: 95 koşu, 4 birincilik.
Hakim Yönden apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.