Antrenör
Metin Acar
Metin Acar'ın atları son 12 ayda 57 koşuya çıktı, 10 birincilik ve 20 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (55 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Acar antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 45 | 9 | 4 | 2 | %20,0 | %33,3 | – |
| Son 12 ay | 57 | 10 | 6 | 4 | %17,5 | %35,1 | +%12,6 |
| 2020'den bu yana | 673 | 101 | 94 | 73 | %15,0 | %39,8 | −%40,1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 26.07.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 45 | 9 | 4 | 2 | %20,0 | %33,3 |
| 2025 | 166 | 16 | 20 | 16 | %9,6 | %31,3 |
| 2024 | 157 | 21 | 25 | 17 | %13,4 | %40,1 |
| 2023 | 132 | 25 | 25 | 13 | %18,9 | %47,7 |
| 2022 | 59 | 14 | 8 | 9 | %23,7 | %52,5 |
| 2021 | 74 | 12 | 8 | 11 | %16,2 | %41,9 |
| 2020 | 40 | 4 | 4 | 5 | %10,0 | %32,5 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 55 | 9 | 6 | 4 | %16,4 | %34,5 |
| Kocaeli | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 33 | 5 | 3 | 1 | %15,2 | %27,3 |
| Kum · Normal | 14 | 3 | 1 | 3 | %21,4* | %50,0* |
| Kum · Nemli | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Çim · Normal | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 4 | 1 | 0 | 0 | 1/4 | 1/4 |
| 1201–1600 m | 35 | 5 | 3 | 2 | %14,3 | %28,6 |
| 1601–2000 m | 15 | 3 | 3 | 1 | %20,0* | %46,7* |
| 2001+ m | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 36 | 5 | 4 | 1 | %13,9 | %27,8 |
| Arap | 21 | 5 | 2 | 3 | %23,8* | %47,6* |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 28 | 4 | 3 | 2 | %14,3* | %32,1* |
| Şartlı | 15 | 2 | 2 | 0 | %13,3* | %26,7* |
| Maiden | 11 | 3 | 0 | 1 | %27,3* | %36,4* |
| KV-9 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kısa Vade Handikap | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 634 | 93 | 92 | 65 | %14,7 | %39,4 |
| Kocaeli | 18 | 3 | 2 | 4 | %16,7* | %50,0* |
| Bursa | 11 | 2 | 0 | 2 | %18,2* | %36,4* |
| Ankara | 8 | 2 | 0 | 2 | 2/8 | 4/8 |
| İzmir | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 346 | 57 | 55 | 35 | %16,5 | %42,5 |
| Çim · Normal | 242 | 29 | 27 | 25 | %12,0 | %33,5 |
| Kum · Normal | 34 | 7 | 3 | 7 | %20,6 | %50,0 |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 3 | 1 | 1 | %23,1* | %38,5* |
| Çim · Yumuşak | 13 | 0 | 4 | 3 | %0,0* | %53,8* |
| Kum · Nemli | 8 | 2 | 2 | 0 | 2/8 | 4/8 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 7 | 2 | 1 | 0 | 2/7 | 3/7 |
| Çim · Çok Ağır | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 65 | 6 | 10 | 8 | %9,2 | %36,9 |
| 1201–1600 m | 421 | 64 | 62 | 49 | %15,2 | %41,6 |
| 1601–2000 m | 102 | 16 | 14 | 8 | %15,7 | %37,3 |
| 2001+ m | 85 | 15 | 8 | 8 | %17,6 | %36,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 494 | 77 | 68 | 59 | %15,6 | %41,3 |
| Arap | 179 | 24 | 26 | 14 | %13,4 | %35,8 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 203 | 31 | 36 | 19 | %15,3 | %42,4 |
| Handikap | 161 | 25 | 21 | 17 | %15,5 | %39,1 |
| Maiden | 117 | 21 | 12 | 16 | %17,9 | %41,9 |
| G | 68 | 8 | 9 | 4 | %11,8 | %30,9 |
| KV-8 | 39 | 6 | 7 | 5 | %15,4 | %46,2 |
| KV-7 | 30 | 4 | 4 | 2 | %13,3 | %33,3 |
| KV-6 | 18 | 0 | 2 | 7 | %0,0* | %50,0* |
| Kısa Vade Handikap | 12 | 2 | 1 | 2 | %16,7* | %41,7* |
| Satış | 12 | 2 | 1 | 0 | %16,7* | %25,0* |
| KV-9 | 10 | 2 | 1 | 1 | %20,0* | %40,0* |
| A | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Z. Karabulut | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| M. Keçeci | 9 | 1 | 0 | 1 | 1/9 | 2/9 |
| A. Yıldız | 6 | 2 | 1 | 1 | 2/6 | 4/6 |
| H. Karataş | 6 | 3 | 1 | 0 | 3/6 | 4/6 |
| O. Atmaca | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| G. Özçelik | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
| M. Kaya | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| M. Çelik | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| G. Bektaş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| E. Çankaya | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Özgünberk | 18 | 4 | 2 | 3 | %22,2* | %50,0* |
| Arnavut Kız | 11 | 1 | 0 | 0 | %9,1* | %9,1* |
| Crown Of Honor | 8 | 1 | 2 | 0 | 1/8 | 3/8 |
| Hurricane Heart | 4 | 0 | 1 | 1 | 0/4 | 2/4 |
| Blue Star | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Fighter Justice | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Statue Of Liberty | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| Live Your Freedom | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Ahmoze | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Don Çiçi | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 26.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Özgünberk | Z. Karabulut | 6/12 | 8,75 |
| 19.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Ahmoze | G. Özçelik | 5/10 | 6,85 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Özgünberk | M. Kayiş | 5/9 | 3,70 |
| 25.06.2026 | İstanbul | Handikap 21 | 2000 Sentetik | Özgünberk | A. Yıldız | 2/12 | 2,40 |
| 18.06.2026 | Kocaeli | Maiden | 1200 Kum | Blue Star | T. Yıldız | 1/13 | 19,60 |
| 14.06.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1000 Çim | Don Çiçi | M. Kaya | 4/9 | 12,05 |
| 14.06.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1000 Çim | Macapa | Ö. Yıldırım | 8/9 | 3,00 |
| 12.06.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 2000 Sentetik | Özgünberk | E. Cankılıç | 2/8 | 2,75 |
| 31.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1600 Çim | Blue Star | M. Keçeci | 13/15 | 28,80 |
| 29.05.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1400 Sentetik | Arnavut Kız | A. Yıldız | 12/15 | 12,75 |
| 27.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2100 Sentetik | Özgünberk | A. Yıldız | 1/11 | 4,55 |
| 20.05.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2200 Sentetik | Özgünberk | A. Yıldız | 3/13 | 3,05 |
| 12.05.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1500 Kum | Arnavut Kız | M. Keçeci | 6/15 | 18,75 |
| 03.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Özgünberk | A. Yıldız | 1/11 | 6,00 |
| 01.05.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Blue Star | M. Keçeci | 15/16 | 46,55 |
| 01.05.2026 | İstanbul | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Arnavut Kız | M. Keçeci | 11/13 | 52,55 |
| 22.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Özgünberk | Z. Karabulut | 7/11 | 10,30 |
| 17.04.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Özgünberk | Z. Karabulut | 4/12 | 5,25 |
| 15.04.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Arnavut Kız | B. Akçay | 13/18 | 76,75 |
| 01.04.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 1300 Kum | Özgünberk | M. Çelik | 5/13 | 8,55 |
Sık sorulanlar
Metin Acar bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 45 koşuda 9 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Metin Acar'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 26.07.2026, İstanbul.
Metin Acar en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 55 koşu, 9 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.