Apranti (AP)AP nedir?
Mürsel Kayiş
Mürsel Kayiş son 12 ayda 65 koşuya çıktı, 1 birincilik ve 11 ilk üç derece aldı. En çok İzmir'da koştu (54 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Mürsel Kayiş jokey istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 1 | 2 | 4 | %2,1 | %14,6 | – |
| Son 12 ay | 65 | 1 | 2 | 8 | %1,5 | %16,9 | −%84,8 |
| 2020'den bu yana | 1100 | 68 | 76 | 65 | %6,2 | %19,0 | −%61,3 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Jokey İstatistikleri.
Bugünkü binişleri
Bugün binişi yok. Son koşu: 13.10.2026, Kocaeli.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 48 | 1 | 2 | 4 | %2,1 | %14,6 |
| 2025 | 73 | 6 | 2 | 6 | %8,2 | %19,2 |
| 2024 | 70 | 5 | 2 | 6 | %7,1 | %18,6 |
| 2023 | 188 | 6 | 14 | 12 | %3,2 | %17,0 |
| 2022 | 421 | 32 | 35 | 24 | %7,6 | %21,6 |
| 2021 | 272 | 18 | 19 | 11 | %6,6 | %17,6 |
| 2020 | 28 | 0 | 2 | 2 | %0,0* | %14,3* |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 54 | 1 | 0 | 7 | %1,9 | %14,8 |
| İstanbul | 7 | 0 | 1 | 0 | 0/7 | 1/7 |
| Antalya | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 43 | 1 | 0 | 5 | %2,3 | %14,0 |
| Kum · Nemli | 6 | 0 | 1 | 1 | 0/6 | 2/6 |
| Sentetik · Normal | 5 | 0 | 1 | 0 | 0/5 | 1/5 |
| Çim · Normal | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 1 | 0/4 | 1/4 |
| Kum · Islak | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 7 | 0 | 0 | 1 | 0/7 | 1/7 |
| 1201–1600 m | 32 | 1 | 2 | 3 | %3,1 | %18,8 |
| 1601–2000 m | 18 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %11,1* |
| 2001+ m | 8 | 0 | 0 | 2 | 0/8 | 2/8 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 47 | 1 | 1 | 5 | %2,1 | %14,9 |
| Arap | 18 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %22,2* |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İzmir | 593 | 31 | 38 | 41 | %5,2 | %18,5 |
| İstanbul | 290 | 18 | 15 | 13 | %6,2 | %15,9 |
| Bursa | 105 | 10 | 8 | 3 | %9,5 | %20,0 |
| Kocaeli | 98 | 8 | 15 | 6 | %8,2 | %29,6 |
| Antalya | 11 | 1 | 0 | 1 | %9,1* | %18,2* |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Adana | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kum · Normal | 474 | 30 | 35 | 31 | %6,3 | %20,3 |
| Çim · Normal | 239 | 17 | 13 | 13 | %7,1 | %18,0 |
| Sentetik · Normal | 221 | 14 | 12 | 11 | %6,3 | %16,7 |
| Kum · Nemli | 58 | 1 | 5 | 5 | %1,7 | %19,0 |
| Kum · Islak | 55 | 3 | 6 | 3 | %5,5 | %21,8 |
| Kum · Sulu | 16 | 2 | 2 | 1 | %12,5* | %31,3* |
| Çim · Çok Yumuşak | 14 | 1 | 3 | 1 | %7,1* | %35,7* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 9 | 0 | 0 | 0 | 0/9 | 0/9 |
| Çim · Yumuşak | 8 | 0 | 0 | 0 | 0/8 | 0/8 |
| Çim · Ağır | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 165 | 12 | 7 | 9 | %7,3 | %17,0 |
| 1201–1600 m | 515 | 31 | 43 | 22 | %6,0 | %18,6 |
| 1601–2000 m | 337 | 19 | 23 | 26 | %5,6 | %20,2 |
| 2001+ m | 83 | 6 | 3 | 8 | %7,2 | %20,5 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 671 | 45 | 51 | 40 | %6,7 | %20,3 |
| Arap | 429 | 23 | 25 | 25 | %5,4 | %17,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok bindiği antrenörler
| Antrenör | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| E. Baydan | 11 | 0 | 1 | 2 | %0,0* | %27,3* |
| S. Gözüngü | 10 | 0 | 0 | 2 | %0,0* | %20,0* |
| L. Berkol | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| S. Şahyazıcı | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| F. Ceylan | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| M. Tezel | 4 | 1 | 0 | 1 | 1/4 | 2/4 |
| A. Ataş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| C. Yıldırım | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| T. Duran | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Y. Akkuş | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok bindiği atlar
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boarding Pass | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Le Roi Danse | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
| Emir İlyas | 3 | 0 | 1 | 2 | 0/3 | 3/3 |
| Aslan Kılıcı | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Layetezelzel | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Come On Baby | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Huge Succes | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Obrada | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Bari | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Nobel Star | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Antrenör | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13.10.2026 | Kocaeli | Şartlı 5 | 1500 Kum | Obrada | Y. Akkuş | 2/10 | 7,85 |
| 08.10.2026 | İzmir | Handikap 16 | 1600 Kum | Bari | Ö. Çevik | 12/12 | 17,25 |
| 23.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1400 Kum | Boarding Pass | L. Berkol | 5/10 | 20,65 |
| 09.08.2026 | İzmir | Handikap 14 | 1600 Kum | Nobel Star | S. Gözüngü | 11/16 | 35,30 |
| 09.08.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1400 Kum | Bucalı Berat | S. Uysal | 4/7 | 2,85 |
| 02.08.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 1900 Kum | Lets Love | S. Gözüngü | 5/8 | 9,25 |
| 12.07.2026 | İzmir | Şartlı 5 | 2100 Kum | Can Aluş | S. Gökçe | 3/7 | 1,40 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 3 | 1400 Kum | Bad Reftar | A. Aydoğan | 7/14 | 18,20 |
| 11.07.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Sabalenka | F. Ceylan | 9/12 | 15,60 |
| 11.07.2026 | İzmir | Şartlı 4 | 1600 Kum | Boarding Pass | L. Berkol | 5/8 | 12,45 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1200 Sentetik | Hükümdar Kılıcı | Y. Taşkın | 12/13 | 39,30 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Handikap 14 | 2100 Sentetik | Angel Of Time | Ç. Aydın | 8/12 | 4,85 |
| 10.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 2000 Sentetik | Özgünberk | M. Acar | 5/9 | 3,70 |
| 08.07.2026 | İstanbul | Şartlı 19 | 1400 Çim | Ganadores | K. Tutal | 7/9 | 12,60 |
| 08.07.2026 | İstanbul | KV-9 | 1500 Sentetik | Emir İlyas | E. Baydan | 2/6 | 8,00 |
| 08.07.2026 | İstanbul | Handikap 16 | 1900 Çim | İmge Tay | S. Becene | 5/10 | 19,90 |
| 05.07.2026 | İzmir | Handikap 21 | 2200 Kum | Aslan Kılıcı | S. Gözüngü | 7/13 | 20,65 |
| 04.07.2026 | İzmir | Maiden | 1400 Kum | Lıttle Gıant | S. Gözüngü | 8/20 | 72,00 |
| 04.07.2026 | İzmir | Handikap 17 | 2100 Kum | Everything Alright | S. Gözüngü | 7/8 | 31,55 |
| 28.06.2026 | İzmir | Handikap 15 | 1900 Kum | Little Joe | S. Yıldırım | 4/11 | 9,65 |
Sık sorulanlar
Mürsel Kayiş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 48 koşuda 1 birincilik aldı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Mürsel Kayiş bugün hangi atlara biniyor?
Bugün binişi yok. Son koşu 13.10.2026, Kocaeli.
Mürsel Kayiş en çok hangi hipodromda bindi?
Son 12 ayda en çok İzmir'da: 54 koşu, 1 birincilik.
Mürsel Kayiş apranti mi?
Evet. Bültende adının yanında AP yazar. Apranti, apranti lisansıyla at binen jokey yamağıdır.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Jokey İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca jokeyin kendi atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.