Antrenör
Engin Karataş
Engin Karataş'ın atları son 12 ayda 95 koşuya çıktı, 25 birincilik ve 47 ilk üç derece aldı. En çok Ankara'da koştu (35 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Engin Karataş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82 | 21 | 8 | 11 | %25,6 | %48,8 | −%15,5 |
| Son 12 ay | 95 | 25 | 10 | 12 | %26,3 | %49,5 | −%10,1 |
| 2020'den bu yana | 1057 | 181 | 133 | 123 | %17,1 | %41,3 | −%22,0 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 30.10.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 82 | 21 | 8 | 11 | %25,6 | %48,8 |
| 2025 | 106 | 34 | 23 | 10 | %32,1 | %63,2 |
| 2024 | 153 | 28 | 22 | 20 | %18,3 | %45,8 |
| 2023 | 206 | 25 | 23 | 23 | %12,1 | %34,5 |
| 2022 | 218 | 30 | 22 | 31 | %13,8 | %38,1 |
| 2021 | 170 | 26 | 16 | 14 | %15,3 | %32,9 |
| 2020 | 122 | 17 | 19 | 14 | %13,9 | %41,0 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ankara | 35 | 12 | 3 | 6 | %34,3 | %60,0 |
| Adana | 25 | 3 | 4 | 3 | %12,0* | %40,0* |
| İstanbul | 17 | 3 | 2 | 1 | %17,6* | %35,3* |
| Antalya | 16 | 7 | 1 | 1 | %43,8* | %56,3* |
| Bursa | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/1 | 1/1 |
| Kocaeli | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çim · Normal | 32 | 7 | 2 | 5 | %21,9 | %43,8 |
| Sentetik · Normal | 23 | 8 | 1 | 3 | %34,8* | %52,2* |
| Kum · Normal | 17 | 5 | 2 | 2 | %29,4* | %52,9* |
| Kum · Islak | 5 | 2 | 0 | 0 | 2/5 | 2/5 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 4 | 1 | 1 | 0 | 1/4 | 2/4 |
| Kum · Sulu | 3 | 0 | 1 | 1 | 0/3 | 2/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 13 | 3 | 1 | 4 | %23,1* | %61,5* |
| 1201–1600 m | 56 | 16 | 4 | 5 | %28,6 | %44,6 |
| 1601–2000 m | 16 | 3 | 2 | 3 | %18,8* | %50,0* |
| 2001+ m | 10 | 3 | 3 | 0 | %30,0* | %60,0* |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 92 | 25 | 10 | 12 | %27,2 | %51,1 |
| Arap | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 26 | 6 | 0 | 4 | %23,1* | %38,5* |
| Handikap | 21 | 5 | 6 | 1 | %23,8* | %57,1* |
| G | 11 | 1 | 1 | 2 | %9,1* | %36,4* |
| Maiden | 10 | 2 | 0 | 1 | %20,0* | %30,0* |
| KV-8 | 9 | 4 | 1 | 2 | 4/9 | 7/9 |
| KV-7 | 6 | 3 | 0 | 1 | 3/6 | 4/6 |
| KV-6 | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Satış | 4 | 2 | 0 | 0 | 2/4 | 2/4 |
| KV-9 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0/3 | 1/3 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 775 | 111 | 94 | 87 | %14,3 | %37,7 |
| Ankara | 101 | 30 | 17 | 12 | %29,7 | %58,4 |
| Kocaeli | 64 | 7 | 7 | 10 | %10,9 | %37,5 |
| Adana | 46 | 12 | 8 | 4 | %26,1 | %52,2 |
| Bursa | 42 | 12 | 2 | 4 | %28,6 | %42,9 |
| Antalya | 25 | 9 | 4 | 3 | %36,0* | %64,0* |
| İzmir | 4 | 0 | 1 | 3 | 0/4 | 4/4 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 472 | 80 | 57 | 57 | %16,9 | %41,1 |
| Çim · Normal | 326 | 46 | 38 | 33 | %14,1 | %35,9 |
| Kum · Normal | 143 | 37 | 22 | 21 | %25,9 | %55,9 |
| Çim · Biraz Yumuşak | 24 | 5 | 3 | 1 | %20,8* | %37,5* |
| Çim · Yumuşak | 23 | 6 | 1 | 0 | %26,1* | %30,4* |
| Kum · Nemli | 14 | 1 | 4 | 2 | %7,1* | %50,0* |
| Çim · Çok Yumuşak | 13 | 0 | 3 | 1 | %0,0* | %30,8* |
| Kum · Islak | 11 | 2 | 0 | 0 | %18,2* | %18,2* |
| Çim · Ağır | 10 | 1 | 2 | 3 | %10,0* | %60,0* |
| Çim · Çok Ağır | 8 | 1 | 1 | 1 | 1/8 | 3/8 |
| Kum · Sulu | 5 | 1 | 1 | 2 | 1/5 | 4/5 |
| Çim · Biraz Ağır | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| Sentetik · Nemli | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 145 | 21 | 19 | 19 | %14,5 | %40,7 |
| 1201–1600 m | 620 | 115 | 74 | 66 | %18,5 | %41,1 |
| 1601–2000 m | 192 | 33 | 29 | 26 | %17,2 | %45,8 |
| 2001+ m | 100 | 12 | 11 | 12 | %12,0 | %35,0 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 647 | 112 | 85 | 67 | %17,3 | %40,8 |
| Arap | 410 | 69 | 48 | 56 | %16,8 | %42,2 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 332 | 62 | 46 | 34 | %18,7 | %42,8 |
| Handikap | 274 | 43 | 35 | 38 | %15,7 | %42,3 |
| Maiden | 195 | 28 | 18 | 18 | %14,4 | %32,8 |
| G | 61 | 3 | 7 | 7 | %4,9 | %27,9 |
| KV-8 | 52 | 14 | 8 | 8 | %26,9 | %57,7 |
| KV-6 | 47 | 13 | 6 | 5 | %27,7 | %51,1 |
| KV-7 | 31 | 9 | 3 | 4 | %29,0 | %51,6 |
| Satış | 25 | 2 | 4 | 1 | %8,0* | %28,0* |
| KV-9 | 13 | 0 | 1 | 3 | %0,0* | %30,8* |
| A | 12 | 1 | 1 | 3 | %8,3* | %41,7* |
| Kısa Vade Handikap | 10 | 5 | 2 | 2 | %50,0* | %90,0* |
| KV-18 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1/2 | 1/2 |
| Kadın Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Kadın Amatör Binici | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| M. Çelik | 30 | 7 | 3 | 4 | %23,3 | %46,7 |
| M. Çelik | 17 | 8 | 3 | 3 | %47,1* | %82,4* |
| H. Karataş | 9 | 4 | 1 | 0 | 4/9 | 5/9 |
| Ö. Yıldırım | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| A. Çelik | 7 | 3 | 1 | 2 | 3/7 | 6/7 |
| E. Bozdağ | 3 | 0 | 0 | 1 | 0/3 | 1/3 |
| G. Kocakaya | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| V. Abiş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| H. Çizik | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| M. Kaya | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brother Lovie | 16 | 4 | 3 | 2 | %25,0* | %56,3* |
| Continuous | 10 | 1 | 1 | 2 | %10,0* | %40,0* |
| Syntagma | 10 | 7 | 1 | 1 | %70,0* | %90,0* |
| Unreal Engine | 9 | 2 | 2 | 1 | 2/9 | 5/9 |
| Hellas | 7 | 1 | 0 | 1 | 1/7 | 2/7 |
| Power Song | 5 | 2 | 1 | 1 | 2/5 | 4/5 |
| Keje | 4 | 1 | 0 | 2 | 1/4 | 3/4 |
| Grand Rapids | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Thunderstorm | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| Shofukan | 4 | 3 | 0 | 0 | 3/4 | 3/4 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 30.10.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Hellas | H. Karataş | 5/13 | 6,25 |
| 29.10.2026 | Ankara | Handikap 17 | 1400 Çim | Brother Lovie | Ö. Yıldırım | 1/7 | 2,05 |
| 22.10.2026 | Ankara | Handikap 15 | 1600 Çim | Fortuna Major | G. Kocakaya | 2/6 | 2,00 |
| 21.10.2026 | Bursa | Şartlı 4 | 1200 Çim | Hellas | M. Çiçek | 3/7 | 8,00 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 2 | 2000 Kum | Continuous | M. Çelik | 8/9 | 21,10 |
| 17.10.2026 | Ankara | G 2 | 2000 Kum | Syntagma | H. Karataş | 1/9 | 2,80 |
| 08.10.2026 | Ankara | Şartlı 4 | 1900 Çim | Alkanlı | S. Yazıcıoğlu | 7/8 | 3,70 |
| 08.10.2026 | Ankara | KV-7 | 1400 Çim | Bold Love | M. Çelik | 3/8 | 7,25 |
| 03.10.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1400 Çim | Fortuna Major | G. Kocakaya | 1/7 | 1,90 |
| 29.09.2026 | Adana | Şartlı 4 | 1500 Sentetik | Alkanlı | M. Çelik | 5/9 | 1,05 |
| 26.09.2026 | Ankara | Maiden | 1200 Çim | Keje | M. Çelik | 1/11 | 4,55 |
| 24.09.2026 | Ankara | KV-9 | 2100 Kum | Syntagma | M. Çelik | 2/7 | 2,25 |
| 24.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1200 Çim | Bold Love | M. Çelik | 1/5 | 3,50 |
| 17.09.2026 | Ankara | Şartlı 5 | 2000 Kum | Brother Lovie | V. Abiş | 4/6 | 1,35 |
| 12.09.2026 | Ankara | Şartlı 3 | 1600 Çim | Grand Rapids | Ö. Yıldırım | 7/8 | 4,70 |
| 09.09.2026 | İstanbul | Şartlı 3 | 1200 Sentetik | Alkanlı | M. Çelik | 4/18 | 5,45 |
| 06.09.2026 | Adana | Maiden | 1400 Sentetik | Keje | M. Çelik | 3/11 | 1,35 |
| 05.09.2026 | Ankara | Şartlı 1 | 1300 Çim | Flipendo | M. Çelik | 6/9 | 6,90 |
| 27.08.2026 | Ankara | KV-8 | 1400 Kum | Continuous | M. Çelik | 3/6 | 14,60 |
| 27.08.2026 | Ankara | KV-8 | 1400 Kum | Syntagma | M. Çelik | 1/6 | 2,30 |
Sık sorulanlar
Engin Karataş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 82 koşuda 21 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Engin Karataş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 30.10.2026, İstanbul.
Engin Karataş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok Ankara'da: 35 koşu, 12 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.