Antrenör
Haci Altunbaş
Haci Altunbaş'ın atları son 12 ayda 42 koşuya çıktı, 5 birincilik ve 15 ilk üç derece aldı. En çok İstanbul'da koştu (39 koşu).
Kaynak: TJK resmi sonuçları. Son güncelleme: 8 Kasım 2026 Pazar.
Haci Altunbaş antrenör istatistikleri (2026)
| Dönem | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 | ROI |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 5 | 5 | 5 | %11,9 | %35,7 | – |
| Son 12 ay | 42 | 5 | 5 | 5 | %11,9 | %35,7 | – |
| 2020'den bu yana | 1019 | 118 | 121 | 126 | %11,6 | %35,8 | −%46,2 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda. 2020 öncesi için TJK Antrenör İstatistikleri.
Bugün koşan atları
Bugün koşan atı yok. Son koşu: 04.11.2026, İstanbul.
Yıllara göre birincilik
| Yıl | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 5 | 5 | 5 | %11,9 | %35,7 |
| 2024 | 168 | 23 | 20 | 24 | %13,7 | %39,9 |
| 2023 | 141 | 16 | 22 | 19 | %11,3 | %40,4 |
| 2022 | 213 | 19 | 19 | 29 | %8,9 | %31,5 |
| 2021 | 265 | 30 | 24 | 31 | %11,3 | %32,1 |
| 2020 | 190 | 25 | 31 | 18 | %13,2 | %38,9 |
Favoriyle performans
Hipodrom, pist, mesafe ve ırk
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 39 | 4 | 5 | 4 | %10,3 | %33,3 |
| Kocaeli | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 26 | 3 | 3 | 2 | %11,5* | %30,8* |
| Kum · Normal | 7 | 2 | 1 | 1 | 2/7 | 4/7 |
| Çim · Normal | 5 | 0 | 0 | 0 | 0/5 | 0/5 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 5 | 1 | 1 | 0 | 1/5 | 2/5 |
| 1201–1600 m | 30 | 3 | 3 | 4 | %10,0 | %33,3 |
| 1601–2000 m | 6 | 1 | 1 | 1 | 1/6 | 3/6 |
| 2001+ m | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İngiliz | 36 | 5 | 5 | 5 | %13,9 | %41,7 |
| Arap | 6 | 0 | 0 | 0 | 0/6 | 0/6 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şartlı | 14 | 2 | 1 | 2 | %14,3* | %35,7* |
| Handikap | 14 | 2 | 1 | 1 | %14,3* | %28,6* |
| Satış | 8 | 0 | 2 | 2 | 0/8 | 4/8 |
| Maiden | 3 | 1 | 0 | 0 | 1/3 | 1/3 |
| Maiden/Satış | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0/1 | 1/1 |
| KV-8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Hipodrom
| Hipodrom | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul | 832 | 93 | 93 | 108 | %11,2 | %35,3 |
| Kocaeli | 142 | 17 | 21 | 13 | %12,0 | %35,9 |
| Bursa | 33 | 6 | 4 | 4 | %18,2 | %42,4 |
| İzmir | 10 | 2 | 3 | 1 | %20,0* | %60,0* |
| Ankara | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
Pist ve pist durumu
| Pist | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sentetik · Normal | 511 | 53 | 57 | 73 | %10,4 | %35,8 |
| Çim · Normal | 275 | 37 | 33 | 29 | %13,5 | %36,0 |
| Kum · Normal | 129 | 17 | 20 | 13 | %13,2 | %38,8 |
| Kum · Nemli | 23 | 1 | 7 | 3 | %4,3* | %47,8* |
| Çim · Yumuşak | 22 | 1 | 1 | 1 | %4,5* | %13,6* |
| Çim · Çok Yumuşak | 21 | 3 | 1 | 2 | %14,3* | %28,6* |
| Çim · Biraz Yumuşak | 15 | 3 | 0 | 2 | %20,0* | %33,3* |
| Kum · Islak | 13 | 3 | 0 | 2 | %23,1* | %38,5* |
| Çim · Ağır | 4 | 0 | 2 | 0 | 0/4 | 2/4 |
| Kum · Sulu | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
Mesafe
| Mesafe | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| ≤1200 m | 161 | 21 | 20 | 22 | %13,0 | %39,1 |
| 1201–1600 m | 532 | 58 | 61 | 53 | %10,9 | %32,3 |
| 1601–2000 m | 224 | 25 | 27 | 33 | %11,2 | %37,9 |
| 2001+ m | 102 | 14 | 13 | 18 | %13,7 | %44,1 |
Irk
| Irk | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Arap | 588 | 67 | 67 | 85 | %11,4 | %37,2 |
| İngiliz | 431 | 51 | 54 | 41 | %11,8 | %33,9 |
Koşu cinsi
| Cins | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Handikap | 349 | 35 | 35 | 33 | %10,0 | %29,5 |
| Şartlı | 348 | 51 | 42 | 57 | %14,7 | %43,1 |
| Maiden | 175 | 22 | 22 | 18 | %12,6 | %35,4 |
| Satış | 42 | 4 | 8 | 5 | %9,5 | %40,5 |
| KV-7 | 27 | 2 | 5 | 6 | %7,4* | %48,1* |
| KV-6 | 26 | 3 | 3 | 5 | %11,5* | %42,3* |
| KV-8 | 19 | 1 | 4 | 1 | %5,3* | %31,6* |
| G | 18 | 0 | 1 | 0 | %0,0* | %5,6* |
| Maiden/Satış | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Kısa Vade Handikap | 4 | 0 | 0 | 0 | 0/4 | 0/4 |
| KV-9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0/2 | 1/2 |
| A | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Kadın Binici | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| KV-18 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Yüzde en az 10 koşuda gösterilir; altında birincilik/koşu yazar. * 30 koşudan az: az örnek. ROI (her starta 1 TL ganyan) en az 50 koşuda.
En çok çalıştığı jokeyler
| Jokey | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| U. Levent | 16 | 2 | 2 | 2 | %12,5* | %37,5* |
| A. Yıldız | 7 | 1 | 2 | 0 | 1/7 | 3/7 |
| M. Kaya | 3 | 1 | 0 | 1 | 1/3 | 2/3 |
| V. Abiş | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| E. Aktuğ | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Kaçmaz | 2 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 1/2 |
| Y. Gümüş | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| A. Sözen | 2 | 1 | 1 | 0 | 1/2 | 2/2 |
| B. Çığla | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| G. Özçelik | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
En çok koşan atları
| At | Koşu | 1. | 2. | 3. | Kazanma | İlk 3 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kareem Bughra | 11 | 2 | 2 | 2 | %18,2* | %54,5* |
| Kayros | 8 | 2 | 1 | 2 | 2/8 | 5/8 |
| Bahrain | 6 | 1 | 2 | 0 | 1/6 | 3/6 |
| Jasmine Scent | 5 | 0 | 0 | 1 | 0/5 | 1/5 |
| Nazçekmez | 3 | 0 | 0 | 0 | 0/3 | 0/3 |
| Ultimator | 2 | 0 | 0 | 0 | 0/2 | 0/2 |
| Aparajito | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Clips Clop | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Murad Khan | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
| Gelidonya | 1 | 0 | 0 | 0 | 0/1 | 0/1 |
Son 12 ay, ilk 10.
Son 20 koşu
| Tarih | Hipodrom | Cins | Mesafe · Pist | At | Jokey | Sıra | Gny |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Ultimator | E. Aktuğ | 6/9 | 8,65 |
| 28.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Sentetik | Aparajito | A. Yıldız | 4/8 | 16,00 |
| 25.10.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1400 Çim | Clips Clop | M. Kaya | 7/7 | 7,25 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Sentetik | Murad Khan | V. Abiş | 5/9 | 4,35 |
| 30.09.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1300 Sentetik | Ultimator | E. Aktuğ | 6/9 | 28,95 |
| 11.09.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 2000 Sentetik | Gelidonya | B. Çığla | 11/11 | 62,55 |
| 26.08.2026 | İstanbul | Maiden/Satış | 1300 Çim | Nazçekmez | G. Özçelik | 13/15 | 46,90 |
| 23.08.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1500 Sentetik | Kayros | U. Levent | 5/10 | 1,45 |
| 14.08.2026 | İstanbul | Handikap 17 | 1400 Sentetik | Kayros | A. Kaçmaz | 5/7 | 4,10 |
| 26.07.2026 | İstanbul | Maiden | 1400 Sentetik | Nazçekmez | U. Levent | 6/10 | 64,95 |
| 24.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Çiftehan | Y. Gümüş | 5/16 | 18,25 |
| 19.07.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1600 Çim | Hızırtay | Y. Gümüş | 6/12 | 21,50 |
| 19.07.2026 | İstanbul | Şartlı 1 | 1200 Sentetik | Nazçekmez | A. Yıldız | 7/13 | 23,70 |
| 23.06.2026 | Kocaeli | Handikap 15 | 1400 Kum | Kareem Bughra | U. Levent | 7/8 | 11,20 |
| 09.06.2026 | Kocaeli | Şartlı 4 | 1500 Kum | Kareem Bughra | U. Levent | 3/7 | 11,10 |
| 29.05.2026 | İstanbul | KV-6 | 1200 Sentetik | Bahrain | A. Yıldız | 2/7 | 4,10 |
| 20.05.2026 | İstanbul | Satış 3 | 1500 Sentetik | Kareem Bughra | U. Levent | 6/8 | 9,60 |
| 15.05.2026 | İstanbul | KV-8 | 2100 Sentetik | Kayros | V. Abiş | 4/8 | 5,00 |
| 15.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1900 Çim | Jasmine Scent | M. Bilgin | 11/11 | 19,60 |
| 08.05.2026 | İstanbul | Handikap 15 | 1200 Çim | Kareem Bughra | U. Levent | 9/10 | 25,50 |
Sık sorulanlar
Haci Altunbaş bu yıl kaç yarış kazandı?
2026'da 42 koşuda 5 birincilik kazandırdı. Son güncelleme 8 Kasım 2026 Pazar.
Haci Altunbaş'ın bugün koşan atları hangileri?
Bugün koşan atı yok. Son koşu 04.11.2026, İstanbul.
Haci Altunbaş en çok hangi hipodromda at koşturdu?
Son 12 ayda en çok İstanbul'da: 39 koşu, 4 birincilik.
Antrenör ne iş yapar?
Yarış atlarının talim, terbiye, idman, bakım, besleme ve tedavilerinin takibinden ve koşulara ilişkin hizmetlerinden sorumlu, antrenörlük lisansı olan kişidir.
Toplam kariyer istatistiği nerede?
Arşivimiz 2020'de başlıyor. Tüm kariyer için TJK Antrenör İstatistikleri sayfasına bakın.
Yöntem ve kaynak
- Koşu: start alınan koşu sayısı; koşmaz atlar sayılmaz. Birincilik ve dereceler resmi sonuçlardır.
- Kazanma: birincilik / koşu. İlk 3: (1. + 2. + 3.) / koşu.
- ROI: her starta 1 TL ganyan oynansaydı ne kadar kâr ya da zarar edilirdi. Getiri yalnızca antrenörün atı birinci geldiğinde yazılır; ekürü basitleştirilmiştir.
- Dönemler: bu yıl 1 Ocak'tan, son 12 ay bugünden geriye 365 gün, arşiv 2020'den bu yana. Daha eskisi verimizde yok.
- Yarış Günü TJK ile bağlantılı değildir; resmi bilgi için TJK esastır.